[Filtr powietrza] - olej w filtrze - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
eee tam . Ja nie mam juz tej kratki z pol roku i zyje.
  
 
a myslisz ze ja mam kratke? nie mam, bo mi sie ciagle zapychała i bez niej tez zyje, juz 2 lata
  
 
Cytat:
2005-02-15 11:45:17, SPAjK pisze:
a myslisz ze ja mam kratke? nie mam, bo mi sie ciagle zapychała i bez niej tez zyje, juz 2 lata



Bo olej masz beee. ja odpukać nie mam tego problemu .
  
 
Jaka może być przyczyna wywalania oleju do puszki filtra powietrza ?? Dodam, że silnik fiatowski 115C.07652.
  
 
ale jakie ilości?
  
 
Albo zapchana odma (syf, ciężkie frakcje oleju) albo padnięty silnik.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Ilość raczej spora bo się wylewało z filtra i kapało na wydech. Autko ma problem z obrotami bo albo gaśnie albo dostaje 2000obr. ale daje sie rozpędzić do 100km/h. Czy winien może być stary olej - niedawno temu kupiłem to auto ??
  
 
Stary olej nie za bardzo raczej uwalony silnik. Pewnie są pęknięte pierścienie (co najmniej) i z powodu przedmuchów wali olejem do dolotu.
  
 
Nie wiem jak jest zbudowany pojemnik odmy w DF, ale w poldku jeśli zatkają sie kanaliki odpowiedzianle za wykraplanie oleju to wywala go razem z oparami.
Odkręć tą puszkę przez któraleci odma, oczyść y brudu - może pomoże.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Witam.
Auto stoi u mechanika - odpowietrzanie z oleju było tak zapchane że powietrzem sie nie dało przedmuchać i trzebabyło mechanicznie przetykać. Kompresja na cylindrach ok. 10. Mechanik zalał silnik naftą i jutro zmieni olej i jeszcze raz sprawdzi kompresje.
  
 
Dziękuje za pomoc. Autko już nie wywala oleju - winne było odpowietrzanie silnika.
  
 
Ciekawe jak simeringi trzymają olej w silniku? jak zatkana odma było to olej mogł chciec się wydostać na zewnątrz.

Olo ty materialisto...
  
 
Nie była zabita na
amen skoro pluło olejem do filtra.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."