Corolla 99 1.4VVT-i filtr paliwa wg Haynesa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Jestem tutaj nowy także proszę o wyrozumiałość

Mam książke wydawnictwa Haynes "Toyota Corolla July 1997 to Feb 2002 Petrol". Opisany jest tam model E11 zarówno z silnikiem 1.3 (4E-FE) jak i po modernizacji czyli 1.4 VVT-i (4ZZ-FE).
Jest napisane aby w starszym silniku wymieniać filtr paliwa co 30kkm lub co dwa lata, natomiast dla silnika VVT-i nie jest napisane nic. Czyli wniosek z tego taki że według Haynesa nie należy w tym modelu wymieniać filtra paliwa. Tyle tylko jak to się ma do rzeczywistości? Inna sprawa to gdzie ten filtr się znajduje? Z tego co wiem to Yaris z podobnym silnikiem ma go zainastalowany w baku.
Z góry dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
  
 
kiedys zamiescilem takiego linka EPc czy nie mozesz sobie zobaczyc gdzie jest fuel filter ?
  
 
No dobra filtr jest, ale zasadnicze pytanie brzmiało wymieniać czy nie wymieniać
  
 
Zasadniczo powinieneś odpowiedzieć sobie na dwa pytania:
1. Czy dystrybutor, z którego tankujesz, rozróżnia czy masz pod maską silnik starszej czy nowszej generacji ?
2. Czy uważasz że silnik nowszej generacji jest mniej skomplikowany i mniej wrażliwy na jakość paliwa niż ten starszej ?
Pozdro.
  
 
A po piernika zem krajał filtr paliwa zeby wam pokazać ?
Ponizej link a w nim wszystko czego potrzebujesz goscs
Sekcja filtra paliwa

To jest moj filtr paliwa po 20tys km a po 50 czy 80tys mysle ze bedzie niezly gnuj juz wiec dla mnie nie ma 2 zdan co do wymiany filtra.

pozdro.