Andrew01 - Łada 1600 hillclimb edyszyn ;) VFTS-look - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ladne to wszystko.
A te poliuretany to od ruskich sciagales - czy wykonywales we wlasnym zakresie ?
  
 
Tak jak pisalem wczesniej wyjechałem, dlatego nie odpisalem wczesniej...

Poliuretany zamówiłem u gościa który to robi, a stalowe tuleje są z seryjnych silentblocków. Jak by co to na priv moge podać namiary.
  
 
Znowu trochę progresu

  
 
dla mnie miodzik, jak na nia patrze to mysle ze musze wziasc ze 20 dni urlopu i swoja tez zaczac lepic

Cacy :8
  
 
Teraz u mnie przyszła kolej na phantom gripa

Płytki wykonane wg projektu Ticala . Tzn on stworzyl hmm prototyp i nastepnie zamowilismy w pewnym miejscu ładne powycinanie i wyfrezowanie [wspominam o tym żeby mnie nie pozwał do sądu za złamanie praw autorskich czy cos ;P ]







  
 
a jakiej farby uzywasz do zabezpieczenia spodu ?
to jest cos kalczuko pochodne zeby nieodpryskiwalo od razu ?
  
 
Biały baran, a na to biały lakier akrylowy...
  
 
Dawno nie wrzucałem żadnych fotek, a w między czasie trochę się podziało

Narazie fotka częściowo złożonego zawiasu (piasty chyba aż za szerokie, ale to nie problem ):




Generalnie to miałem mało czasu bo pomagałem chłopakom z teamu red-bull'a


Więcej fotek wkrótce...
  
 
co to są za sprężyny??
  
 
A ja w temacie jestem zielony, ale składam pokłon za robotę. A teraz naiwne pytanie- czy te dwie płytki to szpera?? Bo ja się koledzy nie znam... Proszę, żeby się nie śmiać za głośno... I gratulacje za projekt. Pozdro od mojej 2107))
  
 
jacek - wsadziłem narazie od niwki - sie zobaczy jak sie na nich jezdzi...

slepy - hmm, te 2 płytki to taka namiastka szpery . Ale z założenia i w teorii tak ma wlasnie działać, zobaczymy jak będzie w praktyce .
  
 
nowe, białe wnętrze

  
 
ladny srodeczek. ja mam czarnej podobnie tylko zxem ja dalem na lakier baranek i znow lakier w sumie u mnie idzie na to normalne wyscielenia.
  
 
A po co baran do środka ? Ja mam wyczyszczone ze wszystkich smieci, wygłuszen, konserwacji itd do blachy i dopiero pomalowane . Kazdy gram przeciwko nam
  
 
hehe w sumie nie byl konieczny ale mi zostal a szkoda go bylo to dalem go tam . wstawilem tylko dwie latki w podloge ale male w jednym miejscu pekla blacha pod fotelem klierowcy kojarzycie czemu noi jedna nad rynienke podnosnika przedniego pod pasarzera.
  
 
Ładny środek-biel tym sezonie w modzie a Ładne-ponadczasowe
  
 
Kilka fotek z operacji wkładania silnika

Tuż przed...



Trochę tu ciasno... ale naszczęście jakoś się zmieścił.



Teraz trzeba dokładnie ustawić silnik tam gdzie ma być (zdecydowanie najdłuższa i najbardziej żmudna część operacji)



Położenie obu części łapy ustalone względem siebie. Teraz trzeba wyjąć łapy i zrobić solidną konstrukcję.



Komora silnika jak widać nie jest jeszcze przygotowana - a trzeba przynajmniej ją obspawać i zrobić wzmocnienia amorów (oczywiście wktórce to zrobię )

Reasumując sam swap - trzeba zrobić nowe łapy, znacząco przerobić tunel środkowy (fotki wkrótce), mocowanie skrzyni a także nieco wału, lekko przerobić ścianę grodziową w jednym miejscu, zrobić nowy kolektor wydechowy.
Poza tymi rzeczami będzie konieczny oczywiście nowy układ paliwowy, wydechowy, dolotowy, dostosować wiązkę elektryczną, sprytnie pomyśleć nad układem chłodzenia. Mam jeszcze nadzieję że zmieści się przekładnia kierownicza której jeszcze nie przymierzałem .
  
 
czy ja dobrze widze?? 14. z poldorovera??
  
 
No tak to jest rover 1.4 seria K.
Docelowo chcę umieścić k-serie 1.6 nieco dłubniętą. Ale zmiana 1.4 na 1.6 to juz bedzie kosmetyka. Najgorsza robota to wsadzić tego 1.4 w miejsce ładowskiego motoru...
  
 
ja mialem u siebie na stanie dwa silniki 2.0 dohc z fiata jeden 140km ten ostatni poprzedni normalne 2.0 112km i jedna jednostke 1.6 dohc 100km wszystkiego sie pozbylem. teraz mysle nad silniczkiem z audi. zwlaszcza ze mam audi 80 z silniczkiem 1.9 benzyna 113km i jestem bardzo zadowlony.