Pomysły na montaż radia...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Radio już kupione, teraz pora pomyśleć gdzie je w aucie umiejscowić
I tu pytanie do Was: jakie macie patenty na montaż radia, gdzie jest najwygodniej, gdzie najbezpieczniej, czy lepiej radio gdzieś schować czy zamontować w łatwodostępnym miejscu i zabierać z auta...?

Ja już mam ze 2 pomysły, ale każdy ma jakieś wady, dlatego zarzucam ten temat, może nasuną się jakieś nowe koncepcje
  
 
Siemka.
Ja mam pbok dźwigni ręcznego w łatwo dostępnym miejscu!
Instalkę zrobiłem na stałe tylko tyle że jest na kostkę aby je łatwo wyjąć.

A tak swoją drogą to jakie w końcu kupiłeś?

A jeszcze jedno ważne!: NIE ODPALAJ RADIA BEZ ANTENY!!! Możesz je zepsuć!

Pozdro.
  
 
Kupiłem Alana 100+.
Co do odpalnaia bez anteny to wiem Można zepsuć, ale tylko próbując z niego nadawać...

A co do miejsca to najbardziej pasuje mi na tunelu środkowym między lewarkiem zmiany biegów a deską rozdzielczą. U mnie jest tam kawałek prostego plastiku skierowanego w dół pod takim kątem, że radio byłoby idealnie w zasięgu wzroku... Problem w tym, że byłoby to tak bardzo na widoku, że szybko stracił bym radio, a nie mam pomysłu na szybki i sprawny jego demontaż z tego miejsca...
  
 
Mac w niedzilę Ci pokażę gdzie jest dobrze
  
 
Witam wszystkich!
ja swoje radyzamontowalem po srodku deski na samym dole pod popielniczka, tak ze jak wychodze gdzies na krotko to otwieram popielniczke i radia nie widac ale jak gdzies na dluzej to wszystko jest porobione tak ze radyjko wyjmuje w przeciagu minuty.
pozdro i miłego odbioru zycze
  
 
TERMOS i Mac juz dostali wskazówki
  
 
No i radyjko od kilku dni zamontowane
Jednak przymocowane jest o wiele wygodniejsze w obsłudze niż swobodnie leżące na fotelu
Zdecydowałem się przymocować uchwyt na stałe w jak najmniej widocznym miejscu (ale również jak najbardziej w zasięgu ręki i wzroku), a radio po odkręceniu dwóch śrubek (tych z uchwytami dającymi się wykręcić szybko palcami) wyjmuje i zabieram ze sobą do domu Bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie Trochę się namęczyłem żeby przykręcić sam uchwyt (trudno było się tam wepchać ze śrubokretem), ale po opracowaniu metody udało się i warto było pokombinować bo wyszło bardzo przyjemnie...
To tak pisze nie żeby się pochalić, tylko może komuś się przyda taka "porada"


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-05-08 23:58:06 ]
  
 
No to podziel się tym miejscem, bo ja też myślę gdzie je najlepiej i najwygodniej schować.

PS. Witam wszystkich, będę wkrótce nowym użytkownikiem dróg polskich (18ego egzamin) z radiem CB (Onwa Turbo + Lemm Magnum).
  
 
zalezy jakie masz auto bo w każdym aucie jest różnie z miejscem
  
 
Dokładnie tak jak mówi Speed - jest to sprawa bardzo indywidualna.
U mnie odpowiednie miejsce znalazło się między lewarkiem zmiany biegów a konsolą środkową - radio podwieszone do konsoli
  
 
U mnie będzie to Łada Samara...

Macie jakieś pomysły?
  
 
to trzeba wsiąść do auta i przyjrzeć się ale chyba ktoś z CBibistów ma Ładę więc może coś doradza
  
 
Zależy gdzie chcesz mieć to radio
no i jaką deskę masz
jeśli taką, która jest montowana seryjnie w "polskich" ładach, to możesz sobie na półkę wrzucić - jesli zamierzasz mieć trochę profesjonalnie to zrobione - powycinaj półeczkę i zrób kieszeń na cb-r
Ale ogólnie jest tak, że gdy trzymasz radyjko w ręku i siedzisz w samochodzie, to napewno możesz sobie je poprzymierzać i napewno sobie dopasujesz
  
 
Witam.
Ja mam cb zamontowane w samarce jest to Dragon i pasuje idealnie w miejsce popielniczki.
pozdr.
  
 
Koledzy, a może by tak jakieś foty wrzucić?

Ja mam Midlanda 1001z przczepionego do tunelu po stronie kierowcy, pod prawym udem. Kombinowałem z miejscem pod radiem, ale ta metoda jest inwazyjna - trza by usuwać tylną ściankę półeczki, a zamontowanie tam radia wiąże się z demontażem całej deski rozdzielczej i konsoli. Więc tunel wydał się najbardziej odpowiedni. Demontaż radia szybki, więc na razie jestem zadowolny. Ale cały czas jeszcze kombinuję....

73

Przem
  
 
Cytat:
2006-10-17 10:29:51, brat_p pisze:
Koledzy, a może by tak jakieś foty wrzucić? Ja mam Midlanda 1001z przczepionego do tunelu po stronie kierowcy, pod prawym udem. Kombinowałem z miejscem pod radiem, ale ta metoda jest inwazyjna - trza by usuwać tylną ściankę półeczki, a zamontowanie tam radia wiąże się z demontażem całej deski rozdzielczej i konsoli. Więc tunel wydał się najbardziej odpowiedni. Demontaż radia szybki, więc na razie jestem zadowolny. Ale cały czas jeszcze kombinuję.... 73 Przem




wrzucałem foty w temacie "propozycje fotek ...."
temat sie jakos nie przyjoł a szkoda
  
 
Cytat:
a mam Midlanda 1001z przczepionego do tunelu po stronie kierowcy, pod prawym udem.

ja mam dokładnie tak samo w astrze F zamontowanego U520. Jest lekki problem z montażem radia ale jak się odsunie fotel do tyłu to jest ok. Myślałem żeby go gdzieś wyżej dać ale zawadza o kolano, po lewej stronie pod deską nic nie widzę a po prawej nie sięgam do gałek . Inna sprawa z mikrofonem nie wiem gdzie zamocować uchwyt ?: próbowałem przykręcić go do podstawki od zapachu samochodwego i zaczepić o kratkę nawieu ale jest za ciężki i wypada :/ a nie chce wiercić dziur w jakimś widocznym miescu na desce
  
 
Cytat:
. Inna sprawa z mikrofonem nie wiem gdzie zamocować uchwyt ?: próbowałem przykręcić go do podstawki od zapachu samochodwego i zaczepić o kratkę nawieu ale jest za ciężki i wypada :/ a nie chce wiercić dziur w jakimś widocznym miescu na desce



miałem tak przez dłuzszy czas i było ok owinołem tylko stopki tego plastyku z zapachu tasma izolacyjna i wepchnołem w nawiew na siłe
  
 
próbowałem ale póki co nie wychodzi :/
  
 
Cytat:
Inna sprawa z mikrofonem nie wiem gdzie zamocować uchwyt ?: próbowałem przykręcić go do podstawki od zapachu samochodwego i zaczepić o kratkę nawieu ale jest za ciężki i wypada :/ a nie chce wiercić dziur w jakimś widocznym miescu na desce



U mnie mikrofon wisi w uchwycie od telefonu komórkowego na kratce nawiewu 0 i jest ok, Postaram się zrobic foty wnetrza i pokazać, co i jak

Przem