Zegary - białe tarcze - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chyba zaczne brać za nie opłaty (ciesz się powodzeniem), jeśli ktoś wczesniej nie zrobi mnie w ch..a i nie zacznie zarabiać na zegarach mojego autorstwa

Jaki plik preferujesz: JPG praktycznie bez kompresji, czy PSD? a może PSP?
  
 
Cytat:
2005-09-11 12:29:22, LifeGuard pisze:
jeśli ktoś wczesniej nie zrobi mnie w ch..a i nie zacznie zarabiać na zegarach mojego autorstwa



Nie boj sie nie bede ich sprzedawal.

A tak przy okacji to jak masz podswietlenie zrobione. Zwyklymi zarowkami tak jak bylo standardowo czy jakos inaczej??

Z gory dzieki za wysylke, a format to chyba najlepiej JPG lub PSD wszystko jedno.

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam
  
 
a czy mnie tez mógłbyś wysłać?? bbe@wp.pl z góry dziękuje. Pozdrawiam
  
 
Jak po montażu zakładacie wskazówki zeby pokazywały prawdę???
  
 
Cytat:
2005-09-11 14:02:42, wioora pisze:
Jak po montażu zakładacie wskazówki zeby pokazywały prawdę???



nie wiem jak... moj mnie oklamuje przez caly czas...
  
 
Jeżeli chodzi o białe zegary to ja w swoim bolidzie miałem te kwadratowe, ale ze szrotu od wujka dostałed drugą deske- też kwadratową - na necie gdzieś znalazłem takie tarcze okrągłe od plusa i musiałem przerobic te od ciśnienia oleju, temp wody, poziomu paliwa i zegar, skopiowałem do Worda, zmierzylem rozmiar tablic w predkosciomierzu i taki rozmiar ustawiłem w Wordzie dla tych okrągłych. Wydrukowałem wszystko na papierze foto i nakleiłem na stare tarcze. Musiałem także usunąć stare podswietlenie od spodu tarczy i zamontowałem 5 diod LED UV pod tym daszkiem co znajduje sie nad zegarami i kabelkiem podłączyłem z gniazdami w desce na oryginalne żaróweczki. Na wskazówki nakleiłem jasnozielony papier odbijający światło. ogólny efekt jest naprawde świetny gdyż załe zegary maja bardzo ładny kolor. postaram sie umieścic foto moich zegarków, ewentualnie moge przesłać na maila jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygladają.
  
 
Cytat:
2005-09-11 12:56:28, esp pisze:
Nie boj sie nie bede ich sprzedawal. A tak przy okacji to jak masz podswietlenie zrobione. Zwyklymi zarowkami tak jak bylo standardowo czy jakos inaczej?? Z gory dzieki za wysylke, a format to chyba najlepiej JPG lub PSD wszystko jedno. Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam



standardowe zielonkawe podświetlenie wygląda najlepiej... przy tych zegarach...
Proponuje wydrukowac to w fotolabie na papierze fotograficznym... matowym...
  
 
Cytat:
2005-09-11 14:02:42, wioora pisze:
Jak po montażu zakładacie wskazówki zeby pokazywały prawdę???



W fso wole nie zdejmować wskazówek zwłaszcza obrotka...

ale jak u kuzyna w 206 robiłem tarcze to przed zdjęciem zaznaczylismy / spisaliśmy 3 położenia:

-stan spoczynku
-stacyjka włączona
-silnik włączony

najważniejsze były pierwsze 2... po założeniu wskazówek tak jak były przekłamań było brak
  
 
Cytat:
Proponuje wydrukowac to w fotolabie na papierze fotograficznym... matowym...



Tak po prostu mam zaniesc ten Twoj plik do labu i powiedziec, ze chce to druknac na papierze matowym?
A jaki rozmiar papieru?

Potem to normalnie czym przykleic do starych tarcz?
  
 
najskuteczniej - taśmą dwustronną...
  
 
Cytat:
2005-09-11 22:47:24, esp pisze:
Tak po prostu mam zaniesc ten Twoj plik do labu i powiedziec, ze chce to druknac na papierze matowym? A jaki rozmiar papieru? Potem to normalnie czym przykleic do starych tarcz?



jezeli mają w swojej ofercie wydruk A4 to tak.
Jeśli nie to podziel ten plik który Ci przesłałem na dwa pliki 10x15 (10cm na 15cm) Jak sie znasz troche na osłudze programów graficznych to bezproblemowo to zrobisz. Tarcza zegarów ma ~9cm średnicy wiec 10x15 bedzie akurat + po jednej tarczy (temp. i poziomu paliwa) na zdjęcie.
W sumie dwa zdjęcia. U mnie kosztowało to 70gr za sztukę (10 x 15)

a przyklejasz to do starych tarcz tasmą dwustronną i radze wycinac kółka jak juz przykleisz na tarcze wtedy nożyczkami się ucina elegancko wokół rantu (metalowego)

to tyle
  
 
LifeGuard mam jeszcze takie pytanie.

Widze ze na zdjeciu z zegarami masz wskazowki od Poldka. Jak to zrobiles skoro srednica otworu jest wieksza niz szpilka na ktora wszodzi wskazowka i nie trzyma sie tak jak powinna?
  
 
Cytat:
2005-09-13 11:37:45, esp pisze:
LifeGuard mam jeszcze takie pytanie. Widze ze na zdjeciu z zegarami masz wskazowki od Poldka. Jak to zrobiles skoro srednica otworu jest wieksza niz szpilka na ktora wszodzi wskazowka i nie trzyma sie tak jak powinna?



Jeśli chodzi o wskazówki polonezowskie to mają taką samą śrenice otworu jak fiatowskie... A jęsli by jakimś cudem nie miały to mam sposób na to (ale nie bedę się rozpisywał bo sposobów jest mnóstwo) u mnie były (tylko obrotomierz, nie miał otworu tego samego bo u mnie to przeróbka (wnętrzności z tego kwadratowego, obrotomierza).

Kolejnym problemem z którego sobie nie zdajesz sprawy to wysokosć wskazówek i wklęsłość szybek do środka. Ze wskazówkami polonezowskimi nie zamkniesz zestawu zegarów bo wskazówki będą zawadzały o te wklęśnięte szybki. Ja je wyprostowałem ciepłym powietrzem i szybką szklaną wyciętą w kółko i jest git.
  
 


z resztą tu widać że obrotomierz mam zeskalowany do 700 obr jak w tych kwadratowych... (bo to ten kwadratowy)
  
 
Lajf, zajebiste te Twoje tarcze zegarów
  
 
Cytat:
2005-09-13 16:24:20, cendra pisze:
Lajf, zajebiste te Twoje tarcze zegarów



no ba...
  
 
Skads znam te tarcze!!
  
 
Cytat:
2005-09-14 21:25:01, KraseK pisze:
Skads znam te tarcze!!



nie dziwie się
  
 
Witam
w związku z tym że chciałbym troszke rozjaśnić czarną deske rozdzielczą chciałbym założyć białe tarcze zegarów i tu moja prośba jeśli ktoś ma takowe w wersji do druku byłbym wdzięczny za przesłanie na e-mail krzysztof85@op.pl
z góry dzięki
  
 
Zapraszam na stronę Leona KLIK, KLIK >>>