JAKIE OPONY DO CAMRY?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
PROSZĘ O OPINIĘ NA TEMAT DOPASOWANIA LETNICH OPON DO CAMRY ROK 1992. CO SĄDZICIE O OPONACH BARUM?
PREFERUJĘ OPONY CICHE I MIEKKIE ZA ROZSĄDNĄ CENĘ
POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW-ZBYŚbahbah@poczta.onet.pl
  
 
Ja mam NOKIAN NRV i jestem bardzo zadowolony cichutkie opony.
  
 
Cytat:
2004-07-05 20:05:52, Zibio2002 pisze:
. CO SĄDZICIE O OPONACH BARUM?



sądzę że są po prostu niebezpieczne. Slizgasz się na nich i na suchym i na mokrym. oczywiście na mokrym to masz prawdziwe lodowisko. Opony Barum to swoisty fenomen.

Kup wszystko ale nie Barum. Jeśli brak kasy to nawet Dayton.

dużo opinii jest na OPONY.COM.PL

Np. Opinia użytkownika BARUM:

Na suchej nawierzchni jest dosyć dobrze, ostre hamowanie ok. Na mokrej notoryczne buksowanie przy ruszaniu - nie do zniesienia, przy ostrym hamowaniu zdażały się lekkie poślizgi, generalnie fatalnie na mokrym. Poziom hałasu przeciętny. Cena adekwatna do jakości, szkoda, że na mokrej drodze tak słabo.

A opinia Daytonisty
Rewelacyjna przyczepność zwłaszcza na mokrym! Najlepsza opona produkowana w kraju (Debice, Kormorany, itd. bez szans) no a przy tej cenie to bezkonkurencyjna wogóle. Nawet na chrpopwatym, mokrym asfalcie zachowuje się stabilnie. Miałem takie zdarzenie: Deszcz, nienajlepszy asfalt, kręta droga i kilka ciasnych zakrętów na zmianę prawo, lewo. Opony: Dayton-przód, Dębica-tył, i kombinacja zakręrów gdzie przód lubi tracić przyczepność (wiem z doswiadczenia) - i tu zaskpczenie - przód sie trzyma, a tył ucieka!!! by nie wylądować na lewej barierce zerwałem przyczepność przodu by obrucić auto o 180*, po tym manewrze przód załapał przyczepność, ale tył - NIE!!! konieczna powtórka manewru i po kolejnych 180* samochód zatrzymany. Po tym doświadczeniu Dębica(a była nowa - kupiona z autem) wylądowała w koszu. Natomiast Daytony POLECAM - z czystym sumieniem moge powiedzieć, że są rewelacyjne (jeszcze nie wiem jak ścieralność, ale przy tej cenie, komforcie i przyczepności watro na nich jeżdzić).

[ wiadomość edytowana przez: leon99 dnia 2004-07-06 18:09:06 ]
  
 
Dzięki za wszystkie opinie! Chyba jednak dołożę kasy i zakupię Micheliny.Pozdrawiam wszystkich-Zbyś
  
 
gorąco nie polecam opon firmy typhoon. shit jakich mało. szybko parcieją a ostatnio rozleciała mi się taka na aucie ( oczywiście firmowym) za to polecam opony Falken. w mojej toyocie mam takie w rozmiarze 205/50/15". rewelacja no i made in japan
  
 
Nokian NRVi. Daj spokój Michelinom, nie warto ...
  
 
Witam.

Orientujecie sie może jaki wspólczynnik prędkości powinna miec opona do Camry 93 [2.2].

Z góry dzięki za odpowiedź.