Lewe powietrze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na benzynie jak zatkam wlot powietrza do filtra reka to obroty stoją jak wmurowane. Za to na gazie od razu gaśnie. No ale na tej benzynie skąś musi to powietrze brać (może przez odme albo inne dzury?). Ogólnie moje pytanie brzmi. Czy macie tak samo? A może gaźnik łapie mi lewe powietrze? Czy ktoś mógłby w ogóle podać jakąś "metodykę" wykrywania dróg dostawania się lewego powietrza?
I jeszcze jedno: czy jeśli łapie lewe powierze to może być to przyczyną zwiększonego spalania gazu?
  
 
To chyba normalne, bo moja też tak ma.
A jeśli dmuchniesz w dolot powietrza, podczas gdy silnik pracuje na gazie,
to też zgaśnie, a przynajmniej zakłóci to jego pracę.
  
 
tez tak mam. Gaz jest wrazliwszy na powietrze.
a skad sie bierze - to nie wiem.
  
 
...według mojej wiedzy lewe powitrze dostaje się do komory spalania gdzieś pomiędzy gażnikiem a kolektorem... czyli albo przez uszczelke pod gażnikiem albo przez odme biegu jałowego...
chętnie poznam inne opinie na ten temat
  
 
wlasnie tez sie nad tym zastanawialem bo tez tak mam
  
 
Jest jeszcze dysza powietrza wolnych obrotów, taki wężyk odchodzący z puszki filtra ( blisko miejsca gdzie wchodzi odma) do gaźnika. Na benzynie silnik ciągnie powietrze tym małym otworkiem. A gaz musi dostawać powietrze normalnie od góry gaźnika.
To są moje przemyślenia na ten temat i nie muszą być prawdziwe...
Dlatego jak zamykasz ręką wlot na chwycie do filtra to na benzynie i tak ciągnie tym wężykiem. Poza tym moja puszka nie jest tak zupełnie szczelna. w miejscu łączenia części metalowych z plastikowymi , jak i ten regulator ciepłe /zimne powietrze nie są wcale robione tak aby było szczelnie...
  
 
Jak dostaje lewego powietrza to od razu to czuc, bo krztusi się i w ogóle najczęściej gaśnie na jałowcu...
  
 
Grzegorz2107 dobrze prawi. Jakoś wszyscy zapomnieli o wlocie ciepłego powietrza, który nie jest idealnie szczelnie zatkany przy ustawieniu "na lato". Gaz jest dużo bardziej czuły na skład mieszanki niż benzyna, stąd takie zachowanie.
Pozdro.
Perzan.
 
 
Jakie lewe powietrze...? Lewy -> znowu coś kombinujesz?
  
 
znowu coś wyszlo z tym moim silnikiem,,,
na benzynie chodził powoli ale rowno,,,
na gazie tez ale czasem dostawal agoni i tracil wolne obroty a jak zgazl nie dalo się na gaize odpalic,,,
byłem dzisiaj u gazownika i tak popierdo...lil że chodzi kulawo,,,
na jalowym benzynie nie bylo wogole CO i nic nie dawalo kręcenie śrubkami,,,woglole slabo reaguje na jakies kręcenie,,,
na gazie wyszlo ok,,,
coś chyba lewe gdzieś cięgnie>>>>ale chodzil rowniutko>>>????
  
 
Szukaj na kolektorze ssącym i podstawa gaźnika.
  
 
Też ostatnio walczyłem z wolnymi ogrodami. Problemem okazało się lewe powietrze zasypane przez wyrobione tulejki osi przepustnicy. Gumowa podkładka rozwiązała sprawę.