Nagłosnienie RumJankowozu, realizacja celu! - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-04-07 14:54:38, Shaq pisze:
Jakis magil to podpinal Przy takim ukladzie miales na wyjsciach ze skrzyni po 0,666 ohm A srodkowy glosnik jezeli bedzie gral jak nalezy to sie zdziwie (Bedzie to znaczylo ze jest solidny)


Nie mam gdzie i jak go sprawdzic na razie, ale zaraz bede dokupowal reszte, tzn. kondensator i kable i moge podpinac.
Jestem Wam niezmiernie wdzieczny a co z srodkowyb bedzie - tego awet na gorze chyba nawet nie wiedza
  
 
Cytat:
2008-04-07 14:54:38, Shaq pisze:
Jakis magil to podpinal Przy takim ukladzie miales na wyjsciach ze skrzyni po 0,666 ohm A srodkowy glosnik jezeli bedzie gral jak nalezy to sie zdziwie (Bedzie to znaczylo ze jest solidny)


Shaq, no to Cie zdziwię bo on gra a nie charczy
Co prawda wyjąłem je pojedynczo, pociąłem kable bo nie moglem odkręcić zakrętek palcami (na końcówkach śrub był jeszcze silikon) i podpiąłem do domowego wzmaka. Nie grałem głośno bo już po 23:00 było ale podłoga ładnie drżała
Maja potencjał, a jeszcze jak mi wzmaczek przyjdzie? - to dopiero będzie
Aha, zmartwiło mnie jedno tylko: prześwit miedzy nadkolami jest mniejszy niż mój głośniczek wiec będzie musiał być przy krawędzi bagażnika niestety co go trochę wytłumi, tak podejrzewam. a tak to by miał dużo miejsca i bas byłby głębszy.
Mysle tez o przeczyszczeniu go jak rowniez odmalowaniu na jakis ciekawy kolor, bo ten jest troche szpecacy, za duzo farba z niego wyszla
  
 
Nie jet to grudzien ale paczuszki przychodza
Dzis przyszla taka paczuszka do mnie:

Nie powiem, opakowanie tego calkiem sie to prezentuje profesjonalnie i podoba mi sie to

a tak juz po uchyleniu rabka wieka

Teraz czekam jeszcze kondensator i musze kable dokupic i moge montowac skrzynke w samochodzie
Juz nie moge sie doczekac jak to bedzie naparzac
  
 
No i wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem takiego oto przedmiotu:

za ktory zaplacilem bagatela.... tylko 18F.
Sadze ze cena jest dobra jak na pojemnosc i firme i ze bedzie to sluzylo przez jakis czas.
Teraz tylko wyczekiwac kiedy paczuszka przyjdzie, ma byc w poniedzialek, najpozniej we wtorek.
Musze jeszcze kable kupic zasilajace i do glosnikow jak rowniez kable podpiac tak jak nalezy i nie wiem czy nie bedzie to juz gralo koncem tego tygodnia, - uzaleznione od pogody i mojej pracy
  
 
Gratki A kabelki jakie masz zamiar kupić ? Zasilające typowo do CA ? Jakiego przekroju ? Głośnikowe - jakie ? Napisz wszystko
  
 
Nie wiem jeszcze, ale zastanawiam sie nad przekrojem 4 AWG.
Mam sklep Pioneer'a w miescie i oni sprzedaja kable jaki tylko chcesz na metry, podjade, zobacze i wybiore ktory mi podejdzie w oko no i nie bedzie za drogi oczywiscie
Widzialem tam np. kabel zasilajacy o przkroju ok. 1cm srednicy bez koszulki ale to juz przesada lekka, ja musze zobaczyc, pomacac i wtedy cos kupie. Caly czas mam na mysli kable 'beztlenowe' i takie co uciagna moj wzmak. Do tuby moge wlozyc kabel o srednicy min. 4-6mm, sadze ze wystarczy.
...
Aha, zastanawiam sie tylko nad kablem z RCA, sa rozne i widzialem tylko same cienkie, mam w domu lepszy kabel do tego co widzialem na eBay'u ale w PL bede dopiero za 2 tyg i nie wiem czy wytrzymam do tego czasu...

[ wiadomość edytowana przez: RumJanek dnia 2008-04-12 19:14:36 ]
  
 
4 AWG - ile to będzie w mm2 ? Nie znam tej miary Beztlenowe czyli OFC są dość drogie - ale warto. Mnie ostatnio gość w sklepie oszukał - sprzedał mi przewód głośnikowy OFC - ale jak mu się potem dokładnie przypatrzyłem to się okazało że jest przeplatany z aluminium Ogólnie w mojej mieścinie nie ma sklepu w którym mogę się zaopatrzyć w dobre elementy do CA. Dlatego postawiłem na internet, a dokładnie Alledrogo Przewody głośnikowe firmy Dietz - myślę że warto zapłacić około 8zł za metr. Po dłuższych przemyśleniach zasilające kupiłem zwykłe. Czytałem na elektrodzie że jedyną różnicą zwykłego przewodu a CA jest izolacja (w CA jest grubsza i kolorowa - ładnie wygląda). Postawiłem na zwykły, na całej długości "zapodam" go w peszel i ma być OK. Rozważ propozycje cenowe i dokonaj właśniwego wygoru. Jeśli Cię stać to kup wszystko markowe i dedykowane do CA, jeśli nie to pozostaje tańsza alternatywa.
  
 
Czyczu, sklep firmowy ale kable maja stosunkowo tanio, juz od 0.49F/m cienkiego. Za gruby, czyli ok 4mm trzeba zaplacic jakies 1.5-2F/m czyli nie jest to tragicznie. Oni zarabiaja na sprzecie a takie detale jak kable itp to jest tanie (bynajmniej w tym sklepie) bo sklep trudni sie tez naglasnianiem samochodu - czego nie chcialbym robic u nich. Maja takie podejscie ze jak komus cos montuja to wcisnie klientowi pol sklepu bo powie ze sie mu to przyda lub ze jest to konieczne.
Co wiecej: ja bede na razie podpinal suba na tyl wiec z radia idzie mi kabel RCA do wzmaka a od wzmaka do suba mam juz niewielka odleglosc wiec wiele nie bede potrzebowal. Gorzej z zasilajacym kablem, no i uziemieniem, sa zwolennicy co podpinaja wszystko pod aku, sa tez tacy co podpinaja w uziemienie samocchodu czyli ja moge gdzies w bagazniku czy pod siedzeniem wpiac mase, tylko najgorzej jest jak samochod ma przebicia gdzies, to wtedy jest juz kicha.
...
Tobie kabel do CA wystarczy 4mm na jednej 'zyle', nie wiem ile to jest w AWG bo im wieksze AWG, tym kabel jest cienszy. Popatrz zeby ten kabel byl miekki.
Ja nie mam jak w peszel polozyc i nie bede sie w to bawil, mi musi isc kolo tynelu zaraz, bo nie mam jak tego inaczej przepuscic, chyba ze bede podloge kladl ale to musze wszystko odkrecac: kanape, fotele, progi itp zeby dywan podniesc a nie oplaca mi sie to za bardzo bo Honda niebawem i tak zmieni wlasciciela , co innego gdyby miala lewa kierownice to bym ja zabarl ze soba.
Nie wiem jaka miara jest przeliczane AWG lub mm2, ja zawsze sugerowalem sie srednica kabla bez koszulki.
  
 
Cytat:
2008-04-12 19:47:18, RumJanek pisze:
ja zawsze sugerowalem sie srednica kabla bez koszulki.


No ja też Płaciłem 9,50 za przewód 25mm2 (bez koszulki/izolacji). Kupiłem 2x4.5m - "+" i "-" biore z aku - myślę że wystarczy. Swoją drogą komplety Dietz'a nie są drogie ale jak pisałeś "-" biorą z auta (w komplecie dają 5m plusa i metr minusa) a ja tak nie chcę.

Edit:
Co do sprzedawców - lepiej polegać na swojej wiedzy bo w sklepach to cuda ludziom wciskają, żeby tylko jak najwięcej sprzedać - wiem coś o tym bo sam byłem sprzedawcą - tylko że ja tego nie praktykowałem - koledzy owszem

Znalazłem coś takiego


[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-04-12 20:09:50 ]
  
 
Cytat:
2008-04-12 20:02:01, czyczu pisze:
No ja też Płaciłem 9,50 za przewód 25mm2 (bez koszulki/izolacji). Kupiłem 2x4.5m - "+" i "-" biore z aku - myślę że wystarczy. Swoją drogą komplety Dietz'a nie są drogie ale jak pisałeś "-" biorą z auta (w komplecie dają 5m plusa i metr minusa) a ja tak nie chcę.


Wazne jest zebys mial grube kable zasilajace i mase: masa najlepiej tej samej srednicy co '+', a jakiej firmy i gdzie kupic w PL najlepiej - tego juz nie powiem bo ja jestem tutaj i nie orientuje sie co jest lepiej i gdzie, to juz podpowiedza Tobie koledzy ktorzy siedza w temacie znacznie mocniej niz ja poniewaz ja wszystko kupuje na ebay'u
  
 
Cytat:
2008-04-07 14:34:22, open pisze:
Ja bym zapiął na 1,333ohm i kupił jakiegoś killera stabilnego przy 1ohm i ładnie wyregulował.. Będzie szybko, precyzyjnie, ładnie i z wykopem..


Spoko Open, teraz mam takie pytanko bo mam juz wzmaka i powoli chce to wszystko podłączyć: kable do spiecia wszystkich glosnikow jakiej dlugosci maja byc w srodku do spiecia wszystkich glosnikow razem? Czy to wszystko ma byc takiej samej dlugosci czy ...?
  
 
Cytat:
2008-04-15 14:01:19, RumJanek pisze:
Spoko Open, teraz mam takie pytanko bo mam juz wzmaka i powoli chce to wszystko podłączyć: kable do spiecia wszystkich glosnikow jakiej dlugosci maja byc w srodku do spiecia wszystkich glosnikow razem? Czy to wszystko ma byc takiej samej dlugosci czy ...?



W miarę dobre jakościowo (miedź w beztlenie), w miarę grube (nie 2.5mm) i koniecznie równe. O jakości podłączenia nie muszę wspominać, bo chyba o tym wiesz, trza się przyłożyć a nie "zakręcić" druciki..
  
 
Cytat:
2008-04-15 16:44:04, open pisze:
W miarę dobre jakościowo (miedź w beztlenie), w miarę grube (nie 2.5mm) i koniecznie równe. O jakości podłączenia nie muszę wspominać, bo chyba o tym wiesz, trza się przyłożyć a nie "zakręcić" druciki..


jak juz kupie to pokaze, chce podlaczyc na 1.33ohm pod jeden kanal tylko.
poprzednie byly wlasnie ok. 2.5mm a ja bede chcial grubszy.
ze wzmaka puszcze jakis kozacki, w koncu bede potrzebowal tylko 1m, nie wiecej a chodzilo mi w pytaniu o kabel do spinania glosnikow dla jasnosci...
mam maly dylemat, nie mam zaciskarki i koncowek jeszcze ale sadze ze to najmniejszy problem.
co sadzisz o przemalowaniu obudowy na nowo? ta jest troszke porysona...
mam artyste aficiarza w pracy, moze bysmy cos wymodzili, co Wy na to?
graffiti w pozniejszych planach oczywiscie
  
 
OK, butelka dopalki wlasnie do mnie doszla, mam teraz takie pytanie, moze glupie ale padniety jestem i prosze o wytlumaczenie jak 'krowie na rowie' do czego sluzy niewielka sruba inbusowa pomiedzy dwiema wielkimi '+' i '-'? Jest tam napisane ON/ACC, czy jest to do kabelka ktory idzie z radia jako REMONTE i odpowiada za wlaczenie wzmaka np? Czy taki sam patent ma kondensator?
Jesli fotki wymagane to beda pozniej w nocy.
  
 
są różne rodzaje kondziów, Twój ma najwidoczniej remote, tak, to jest dokładnie to co napisałeś.
  
 
Mój też ma Remote Tylko czy ten kabel idący od radia można normalnie rozdzielić na wzmacniacz i kondensator ?
  
 
można, tak samo jak rozdziela się go na 2,3,4,5,..... wzmaków.
  
 
Open, pytalem u mnie w sklepie o kable i kazdy prawie ma kabelki ciensze niz olowek a chce to razem opchnac z w zestawiku ktory nie nadaje sie na moja kolumbryne i wzmacniacz.
Znalazlem kabel zasilajacy ktory sie nadaje do tego ale za 2 kable o tej samej dlugosci promocyjnie powiedzieli mi 55F, lub 39F za jeden. To tylko zasilanie + masa, a gdzie reszta?
Czy w Kraku znajde cos fajnego i w przystepnej cenie?
Jesli tak, to gdzie? Bede mial tylko przyszly piatek wolny i to po poludnie gdzies tak od 14:00.
Chce kupic:
- zasilanie kpl. + po 1m z kondensatora do wzmacniacza
- beztlenowe od wzmacniacza do obudowy 1m i do glosnikow w srodku - razem 6m.
Reszte kabli mam tzn. RCA + cienki sterujacy
Aha, fuzza mam na 120A
  
 
1m od kondzia do wzmaka to trochę za długi, im krótszy tym lepszy..
Celuj w 40cm max 50cm i nie dłużej..
A kto powiedział że kable są tanie..?
Ja za cały komplet kabli w focusie wywaliłem chyba z 600zeta, jak nie więcej..

W Kraku kable z metra kupisz np. na 29 Listopada w Tele Radioman..
  
 
Janek,

Nie popełnij mojego błędu i masę ciągnij od wzmaka bezpośrednio do aku. Ja pościłem do budy i od budy do baterii i teraz żałuję (zakłucenia jak jasna ch....a ) i będę przerabiał.