Dziwne stukanie :) przy ruszaniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Szukałem na forum jest trochę tematów zebrałem do kupy wszystkie możliwie przyczyny czyli:

Poduszki
Gumy stabilizatora
Tuleje
Przeguby
Luzy, nie dokręcone śruby

napiszę kiedy mi to się dzieje to może Wam ułatwi, może ktoś miał dokładnie takie same objawy.

Jestem po wymianie tulei, sworzni, łożyska w prawym kole,prawej końcówki drążka, łączników stabilizatora, teraz jak puszczę sprzęgło po zmianie biegu, słyszę "stuk" metaliczny dźwięk gdzieś pod nogami (ciężko określić gdzie dokładnie), przy szybkiej zmianie biegów (czyli gaz do dechy,sprzęgło,bieg,gaz) tego nie ma, tylko przy takiej normalnej spokojnej jeździe. Jak puszczę gaz i wcisnę to samo "pyk" jak już trzymam jest dobrze. Na co obstawiacie? byłem dzisiaj chwilę na kanale ze znajomym, ale wszystko jest dokręcane, poduszka przy skrzyni nie jest najlepsza i prawy przegub ma luz.
  
 
U mnie było bardzo podobnie. Stuk przy ruszaniu, czasem przy zmianie biegu (szczególnie z 4 na 5).
Okazało się, że to poduszka pod skrzynią.
Mała moja rada: jeśli będziesz ją wymieniał, nie wrzucaj żadnego zamiennika, weź Motorcrafta, choć kosztuje 2x drożej.
Miałem zamiennik przez 3 dni i śrubki w kokpicie mi się powykręcały
  
 
Cześć, ja też miałem wybitą poduszkę przy skrzyni, po wymianie stuki ustąpiły
  
 
a u mnie dokładnie przy puszczeniu sprzęgła, w sumie jak ruszam to nie stuka dopiero jak zmienię bieg i puszczę sprzęgło, nie ma znaczenia który bieg, przy wstecznym tylko tego nie słyszę.
  
 
ok znalazło się, przegub wew , na starym łożysko nie tak nie stukało przez luzy pewnie.