Dziwny wyświetlacz wielofunkcyjny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam toyote avensis 20.d4d sol z wyświetlaczem wielofunkcyjnym i pokazuje mi że na pełnym baku można przejechać 650 km a po przejechaniu 550km na wskażniku poziomu paliwa pokazuje troche mniej niż połowa
  
 
No iii...??????

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-04-04 08:44:49, Nomik pisze:
mam toyote avensis 20.d4d sol z wyświetlaczem wielofunkcyjnym i pokazuje mi że na pełnym baku można przejechać 650 km a po przejechaniu 550km na wskażniku poziomu paliwa pokazuje troche mniej niż połowa


Jak widać teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.
Po zatankowaniu wyświetlacz jest b. ostrożny, dopiero po przejechaniu kilkuset km zaczyna trzeźwo myśleć.
Sam sie przekonasz jak to wygląda w praktyce jak troche pojeździsz.
Może ktoś ma już z jakieś doświadczenia?
  
 
Cytat:
2008-04-04 19:57:55, piotr0437 pisze:
Jak widać teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Po zatankowaniu wyświetlacz jest b. ostrożny, dopiero po przejechaniu kilkuset km zaczyna trzeźwo myśleć. Sam sie przekonasz jak to wygląda w praktyce jak troche pojeździsz. Może ktoś ma już z jakieś doświadczenia?


Wyswietlacz przelicza mozliwosc przejechania ilustam km na podstawie sredniego zuzycia paliwa i tego co ma w baku.Szacuje ze jezeli teraz masz srednie 10 Lna 100km a w baku jest 20 litrow to pokaze ze przejedziesz 200km ,co nie znaczy ze nie przejedziesz 400 jezeli pojedziesz oszczednie i srednio spalisz 5 L na 100 km

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-04-04 20:38:48, Bigelektron pisze:
Wyswietlacz przelicza mozliwosc przejechania ilustam km na podstawie sredniego zuzycia paliwa i tego co ma w baku.Szacuje ze jezeli teraz masz srednie 10 Lna 100km a w baku jest 20 litrow to pokaze ze przejedziesz 200km ,co nie znaczy ze nie przejedziesz 400 jezeli pojedziesz oszczednie i srednio spalisz 5 L na 100 km


Paradoksalnie moze sie okazac ze im dluzej jedziesz tym zasieg bedzie ci wzrastal ,co zreszta bedzie prawda.
Po drugie cwiartki baku nie sa sobie rowne.Ja np robie 400 km na polowie baku ,a od polowy w dol; zrobie juz tylko 200-250 przy super oszczednej jezdzie,
Super oszczedna jazda zdarza mi sie tylko podczas tegiej ulewy lub sniezycy nie przekraczam wowczas 100/H
Jezeli teraz ktos tankuje tylko do polowy moze miec wrazenie ze auto strasznie duzo pali,co jest nieprawda bo spalanie mam jakies 7-8 l

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer