Dziwne pukanie :|

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chłopaki jest mały problem , ogólnie przymierzam sie do małego remonciku przedniej zawiechy tz. wahacze kompletne i przegub prawy .... Od jakiegos czasu escorcina jak jest zimna na niskich obrotach np. przy zmianie biegów i puszczaniu gazu dziwnie chrobota/puka ... potem jak sie rozgrzeje mija to cos :| co to moze byc ? Prosze o pomoc , bo jak juz grzebac bede to zrobił bym wszystko za jednym zamachem i ile taki gips moze kosztowac ?
  
 
to wymień przegub i potem napisz czy dalej Ci puka
  
 
Też tak miałem, ale zdziwisz się jak napisze co to było. Chrobotał przy puszczeniu gazu, na luzie mniej, stojąc już nie. Jak sie szybko jechało to jakby ustawało. Telepało też znacznie. Było to krzywo założone koło od napinacza paska alternatora + zatarte łożysko. A byłem na 99% pewny ze to przegub..
  
 
Znaczy sie tak , przegub mam na bank walnięty , bo po prostu zaniedbałem , wiedząc ze osłona nie jest w dobrej kondycji i sie dobił , ze tak powiem . Puka przy skręcie już . Co do tego chrobotania to mówię , występuje tylko jak silnik jest zimny w momencie gdy jedzie sie na niskich obrotach , przy puszczaniu pedału gazu , bądź przy zmianie biegu . Gdy silnik sie nagrzeje wszystko wraca do normy , nic nie puka , nic nie chrobota . Gdzieś tam wyczytałem , że może to być walnięty krzyżak przegubu napędowego , ale dokładnie nie opisano objawów takowej usterki ... Może ktoś miał taką usterkę ? Trochę sie boję , bo jeśli naprawdę jest to coś związane z Tym właśnie przegubem to koszta mogą być nie małe , bo jeśli całość nie będzie nadawała sie do naprawy to całą półoś będzie trzeba wymienić co mi sie zdeka nie uśmiecha
  
 
przegub krzyżakowy to nie jest kosmiczny wydatek..ja 4 dni temu wymieniałem... przeguby chyba ale to chyba bo tak mi sie wydaje to pukają na zimnym jak i na ciepłym.. albo to coś jak pisał wcześniej yezXR3i
  
 
Sam krzyżak nie jest drogi to wydatek z rzędu 100-200zł , ale jeśli będzie to grubsza usterka i wymiana samego krzyżaka nie pomoże to już lipa ... bo wymiana całej półosi , to jest wydatek już grubszy :| i wydaje mi sie ze właśnie krzyżak jest padnięty ... ile może kosztować wymiana tego badziewia ?
  
 
Cytat:
2008-05-24 00:29:53, Damiano-Gdynia pisze:
Sam krzyżak nie jest drogi to wydatek z rzędu 100-200zł , ale jeśli będzie to grubsza usterka i wymiana samego krzyżaka nie pomoże to już lipa ... bo wymiana całej półosi , to jest wydatek już grubszy :| i wydaje mi sie ze właśnie krzyżak jest padnięty ... ile może kosztować wymiana tego badziewia ?

naprawa może kosztować ze 3-4godz. roboty... to proste o ile masz kanał ...i czas oraz checi