Problem z chłodzeniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam nie załącza mi sie wentylator czujnik był wymieniany pare razy wentylator sie załączył ale teraz jest tak jak pojeżdżę ładą na trochę wyższych obrotach silnik sie przegrzewa i gaśnie co może być tego przyczyną co może być przyczyna tego ze wentylator sie nie załącza czy moze jest jakaś inna przyczyna tego ze silnik sie przegrzewa
  
 
Prawdopodobnie są 2 możliwe przyczyny: zapowietrzony układ chłodniczy albo co bardziej prawdopodobne, zwłaszcza jak auto chwilę stało - zepsuty termostat

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
A ha dzięki w niedziele będe musiał sprawdzić bo jutro na praktyki jak ktoś ma jeszcze jakieś powody proszę pisac
  
 
kolego pytanie??
chlodnica jest na calej swojej objetosci tak samo ciepla??goraca??
acz kolwiek mialem tak samo ale nie pozwolilem do przegrzania silnika. winny temu byl termostat. temperatura na silniku byla wysoka, chlodnica u gory parzyla a na dole byla letnia, wymiana termostatu zalatwila problem.
  
 
a ha bede musiał sprawdzić tylko tyle że mi sie kiedyś alternator poluzował i samochód odpaliłem aż wkońcu akumulator mi padłi chyba niema paliwa bo nie chce odpalić jak zaleje jato sprawdze co z ta chłodnicą dzięki wielkie za pomoc
  
 
Poluzował alternator? To i pewnie pompa wody nie chodziła...
Olej w silniku masz? Ciśnienie jest? Dziwne że tak sie grzeje ze aż gaśnie. Chyba że wskazówka temperatury opiera się o prawą strone
  
 
Z tego co pamiętam wskaźnik temperatury jak i ekonomizer nie działają olej w silniku mam Lotos miałem Lubro i nie wiem czy dobrze ze zmieniłem bo lotos jest rzadszy a ona olej bierze.Ciśnienie nie mam pojęcia nie sprawdzałem
  
 
wadliwie działający termostat, najczęściej zatarty w środkowym położeniu...daje efekt nie włączania wentylatora przez czujnik.
Już to przerabiałem....
  
 
Czujnik jest nowy.
Czyli wymieniam termostat i nie bedzie sie grzać ??
  
 
A kontrolka braku cisnienia gasnie po odpaleniu? Napraw koniecznie wskaznik lub czujnik temperatury. To podstawy!!
  
 
acha jest jeszcze przekaźnik wentylatora(może się utlenił i nie daje napięcia)-ewentualnie niedrożność przewodów napięcia...
  
 
Sorry jeżeli powtarzam czs pomysł, bo nie przeczytałem wszystkich odpowiedzie, ale ja bym sprawdzil kostke na kablu, ktory idzie do silnika wentylatora. Mi ona czesto sniedziala i wentylator sie nie zalaczal. Sprawdz to na samym poczatku. Zazwyczaj powody sa banalne.
  
 
no właśnie bo czasami jak nią jade to specjalnie wbijam ja na 4 tys obrotów ale wentylator jeszcze ani razu sie nie załączył
  
 
A zdejmij wsuwki z czujnika i je zewrzyj na włączonym zapłonie i wyłączonym silniku. Jak będzie pykać coś ze skrzynki bezpieczników to znaczy że przekaźnik i obwód z czujnika do przekaźnika działa. Jak pyka to może kostka łącząca wentylator z wiązką nie łączy. Ostatecznie wyjmij przekaźnik i zewrzyj główną drogę(góra-dół albo lewo-prawo nie pamietam) albo choć sprawdź czy dochodzi prąd do przekaźnika bo może coś wewnątrz skrzynki poszło.
  
 
Witam po długich oczekiwaniach naprawiłem Ladzinke i się okazało ze chłodnica jest cała gorąca a mimo wymiany czujnika wentylator sie nie załacza ale też problem dlaczego silnik sie przegrzewa ??
  
 
to tak zaczynamy
para z chłodnicy leciała że cho cho wziąłe mzdjąłem pokrywe od filtra powietrza patrze a tam dziura zatkałem ja i wlączył się wentylator i teraz pytanie czy ta dziura mozoe byc powodem tego ze wentylator sie nie załącza

ps:z tej dziury wydobywa sie para




[ wiadomość edytowana przez: Astro2107 dnia 2010-03-02 19:00:28 ]
  
 
Z tej dziury wydobywają się gazy z silnika bo to odpowietrzanie tzw odma. To że zatykając dziurę właczyłeś wentylator ma związek z Twoimi parapsychologicznymi zdolnościami albo nie miało związku wogóle
  
 
miało związek bo wczesnie jza hu** niechciałsie właczyć
a i jeszcze jednio ta dziura ma tam być
  
 
Cytat:
2010-03-02 20:07:14, janisz pisze:
To że zatykając dziurę właczyłeś wentylator ma związek z Twoimi parapsychologicznymi zdolnościami albo nie miało związku wogóle




Dobre, dobre szkoda ze w Kopiejce tak sie nie uda


[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2010-03-12 00:03:59 ]
[ powód edycji: edycja tytułu ]
  
 
dobra wsyztsko łądnie pięknie wentylator sie włacza silnik się ja knarazie nie pzregrzewa czasami ekonomizer sie włacza jak samochód troche pochodzi tylko wskaźnik temperatury niedziała