Yaris d4d blad p1229 i p1272

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hejka !yaris 2002 1.4 d4d problem polega na tym iz w trakcie jazdy potrafi zgasnac zapala sie wtedy check , odpala pozniej od razu badz ostatnimi czasy po dlugiej chwili w sumie jak chce, po dignostyce blad p1229 i p1272 i cos z immobilieser .( kontrolka check zapala sie i gasnie kiedy chce) prosze o jakies pomysly i pomoc z gory dzieki
  
 
sprawdz czy jak odepniesz wtyczke z zaworka scv na pompie silnik zgasnie?
to kod z zawysokiego cisnienia na listwie.
Moze byc powodem :kiepska masa
przetarta wiazka
uszkodzony czujnik cisnienia na listwie lub zawieszajacy sie w pozycji otwartej zaworek SCV na pompie...wtedy po zdjeciu wtyczki silnik zamiast zgasnac chodzi dalej.A po osiagnieciu za wysokiego cisnienia komputer wylacza silnik.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzieki za podpowiedz... w gruncie rzeczy rok temu mialem podobny problem , tylko nie byl tak dokuczliwy jak teraz , wtedy wymienilem listwe i problem znikl , czy jest mozliwe ze po roku robi sie to samo? teraz w dignozie jest ze jeden z wtryskow leje co na to mozna sadzic? Mam jeszcze jeden problem chodzi o to ze podczas przyspierzszania slychac stuki jakby zawory to byly a powyzej 3 tys obrotow ucicha kompletnie...? sprawdze i napisze co i jak ...dzieki
  
 
Cytat:
2012-02-24 18:57:23, zibi83 pisze:
dzieki za podpowiedz... w gruncie rzeczy rok temu mialem podobny problem , tylko nie byl tak dokuczliwy jak teraz , wtedy wymienilem listwe i problem znikl , czy jest mozliwe ze po roku robi sie to samo? teraz w dignozie jest ze jeden z wtryskow leje co na to mozna sadzic? Mam jeszcze jeden problem chodzi o to ze podczas przyspierzszania slychac stuki jakby zawory to byly a powyzej 3 tys obrotow ucicha kompletnie...? sprawdze i napisze co i jak ...dzieki


No niestety listwy czesto padaja w 1.4 d ale naszczescie sa tanie uzywane.
Co do stukow to w sprawnyn silniku tylko wtryski trzeba wymienic i jest cicho...ale w twoim przypadku najpierw trzeba naprawic problem kodu bledu...najlepiej sie przejechac z testerem i sprawdzic jakie jest cisnienie paliwa kiedy sie kod zapala.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
a wiec tak sprawdzil listwe podmienil czujnik z lewej strony oraz przeczyscil bez zmian, nie podobaja mu sie wtryski jeden leje -dla pewnosci proponuje sprawdzenie ich . pompa zawor scv sprawdzone i wyglada na ok... dzisiaj przejechalem sie nia troszke i tak -zgasla mi w momencie gdy wcisnolem mocno gaz po czym przez dluzsza chwile nie chciala zapalic , jedno aby co zauwarzylem to gdy zgasla nie zapalila sie kontrolka a do tej pory pierwsze co bylo to wlasnie zapalony check . troche ja potestuje przez weekend a po niedzieli bedzie walczyl z nia dalej takze gdy tylko bede cos wiedzial od razu napisze... pozdro...
  
 
Cytat:
2012-02-25 11:30:29, zibi83 pisze:
a wiec tak sprawdzil listwe podmienil czujnik z lewej strony oraz przeczyscil bez zmian, nie podobaja mu sie wtryski jeden leje -dla pewnosci proponuje sprawdzenie ich . pompa zawor scv sprawdzone i wyglada na ok... dzisiaj przejechalem sie nia troszke i tak -zgasla mi w momencie gdy wcisnolem mocno gaz po czym przez dluzsza chwile nie chciala zapalic , jedno aby co zauwarzylem to gdy zgasla nie zapalila sie kontrolka a do tej pory pierwsze co bylo to wlasnie zapalony check . troche ja potestuje przez weekend a po niedzieli bedzie walczyl z nia dalej takze gdy tylko bede cos wiedzial od razu napisze... pozdro...


A co cie powstrzymuje przed zapieciem testera i obserwowaniem cisnienia na listwie w momencie powstania kodu czy cisnienie bylo wysokie czy niskie?
Mozlliwe ze wiesza sie wtrysk i dlatego spada cisnienie , ale lepiej to sprawdzic chyba ze masz wtryski na podmianke to szybciej je przerzucisz.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Problem polega na tym ze pracuje w delegacji i nie ma mnie na miejscu(co utrudnia mi naprawe i trzymania reki nad tym) no inie mam mozliwosci podmianki wtryskow ... co do testera to nie wiem czy ma on cos takiego... mowil cos ze podmienil wtyrsk ten jeden tylko ze mial go od toyoty z rocznika 2006 wynik nie chodzil poprawnie... podpytam o ten tester dzieki za fachowa rade odezwie sie... pozdro
  
 
siemka...sorki ze tak pozno...a wiec wymienilem komplet wtryskow oraz przeczyscilem caly uklad paliwowy wlacznie z bakiem poczym kazal zatankowac do pelna dolewajac pol litra miksolu w celu konserwacyjno-czyszczacym...i tak dwa razy powtorzyc...jak dotychczas wszelakie problemy minely i mam nadzieje ze nie powroca...jedno co to:niby mniej pali ale odnosze wrazenie ze jest jakby troszke mulowata...pojade na kontrol i zobaczymy...
co do stukania to jeszcze musze potestowac...napisze co dalej jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc pozdro ...
  
 
Cytat:
2012-05-04 18:01:23, zibi83 pisze:
siemka...sorki ze tak pozno...a wiec wymienilem komplet wtryskow oraz przeczyscilem caly uklad paliwowy wlacznie z bakiem poczym kazal zatankowac do pelna dolewajac pol litra miksolu w celu konserwacyjno-czyszczacym...i tak dwa razy powtorzyc...jak dotychczas wszelakie problemy minely i mam nadzieje ze nie powroca...jedno co to:niby mniej pali ale odnosze wrazenie ze jest jakby troszke mulowata...pojade na kontrol i zobaczymy... co do stukania to jeszcze musze potestowac...napisze co dalej jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc pozdro ...


A wtryski nowe uzywane czy po regeneracji?Ile kosztowala wymiana?Czy sa tej samej klasy co stare ?a jezeli innej to czy zmieniono klase w komputerze silnika?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer