[125p] skrzynia biegów truck

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy skrzynia biegów z poldka trucka (5) różni sie od normlanej skrzyni 5-biegowej , bo mam taką skrzynie z trucka w DF i przy 100km/h na piątce jest około 3600obr/min, praktycznie przy wrzucaniu piątki obroty nie wiele spadają...
  
 
to za wysokie obroty,za mala predkosc.przelozenia skrzyni sa podobne .to slimak predkosciomierza jest inny.czyli blednie wskazuje predkosc.nic juz raczej nie zrobisz.jest jeszcze dodatkowa opcja.jezeli juz dobral bys odpowiedni slimak do mostu z ta skrzynia,to znowu liczniki moga miec inne przelozenia.
  
 
odkreciłem slimak przy skrzyni biegów, i w tej 5-tce jest 16 zebów(slimak ma tyle) a w tej orginalnej 4-biegowej jest 14 zebów, to dlatego ta różnica miedzy obrotami i predkością?
  
 
tak tez,ale nie podmienisz slimakow.nawet gdy by sie eoretycznie podmienilo to i tak predkosciomierz bedzie mial prawdopodobnie inne przelozenie.
  
 
Kółko w skrzyni i na reduktorze muszą być dobrane do przełożenia mostu

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2008-04-04 10:00:35, paweldobra pisze:
tak tez,ale nie podmienisz slimakow.nawet gdy by sie eoretycznie podmienilo to i tak predkosciomierz bedzie mial prawdopodobnie inne przelozenie.

wszystkie liczniki mają tkie samo przełożenie.
  
 
napewno nie jest to prawda.mialem poloneza z 1989 roku i poprzedni wlasciciel/moj kolega zalozyl mu drugi silniuk ze skrzynia od o wiele starszego rocznika.po podlaczeniu linki do przekladni okazalo sie ze samochod podczas jazdy pokazuje dokladnie polowe faktycznej predkosci.czyli gdy jechalem np 140 to pokazywal 70 itd.gdyby byla ro rozbierznosc w granicach kilku/kilkunastu % to uzznal bym ze to przekladnia do mostu jest zle dobrana.w niektorych fiatach jest jeszcze odwrotny slimak,awiec trzeba uwazac zeby licznik nie chodzil do tylu.
  
 
to jak panowie, skrzynia z poldka trucka(5) różni sie czymś od "zwykłej" 5-tki?
  
 
skrzynia od trucka 1,6 jest taka sama jak w osobowym polonezie 1,6,i tak samo jest z trucka 1,5 do osobowego 1,5.te dwie skrzynie 1,5/1,6 roznia sie jedynie przekladnia do licznika.byly po 93 roku byly jakies minimalne zmiany w dlugosci niektorych przelozen,ale to nie ma nic do rzeczy.
  
 
Wszystko napisał OLO - skrzynia Trucka różni się jedynie napędem prędkościomierza. Konkretnie właśnie kółkiem ślimakowym na wałku głównym oraz przekładnią/reduktorem linki prędkościomierza.

Przed montażem takiej skrzynki należy zdjąc jej tylną częśc, wymienic kółko ślimakowe na wałku oraz reduktor.

Jeśli nie zalezy nam na poprawnych wskazaniach prędkościomierza mozna to olac.