Sprężyny obniżające - ZA i PRZECIW

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam zamiar zakupić i założyć sprężyny Eibach - 35 mm i teraz
Proste pytanie jak w temacie : Warto czy nie ? Poprawią wygląd i prowadzenie a co przemawia przeciw obniżaniu auta?
Dzięki
  
 
Z -35 nic złego raczej nie wynika...
Obniżenie na tyle małe że przynajmniej normalnie po mieście można śmiga ć...
Oczywiście wszystko zależy na jakich felgach pomykać będziesz...
  
 
Cytat:
2008-04-13 20:05:25, djtados pisze:
Z -35 nic złego raczej nie wynika... Obniżenie na tyle małe że przynajmniej normalnie po mieście można śmiga ć... Oczywiście wszystko zależy na jakich felgach pomykać będziesz...


dokladnie,
mam takie, jakie chcesz do swojego wsadzic i jest git
  
 
Cytat:
2008-04-13 20:05:25, djtados pisze:
Oczywiście wszystko zależy na jakich felgach pomykać będziesz...



Śmigam na 17" Profil opony 40
Nie chodzi mi o komfort bo jest dobrze tylko o kwestie technieczne
Jaki wpływ na zawieszenie albo coś jeszcze ma założenie sprężyn ?
Dzięki za odpowiedzi Czekam na więcej :]
  
 
U ciebie (w UK) progi spowalniające mają długość 2m. co pozwoli spokojnie przekroczyć je z obniżonym zawieszeniem.
  
 
Cytat:
2008-04-13 21:28:51, Kleszczak pisze:
U ciebie (w UK) progi spowalniające mają długość 2m. co pozwoli spokojnie przekroczyć je z obniżonym zawieszeniem.



Wierz mi tutaj progi zwalniające mają RÓŻNE nie tylko długości ale i kształty Poprzeczne podłużne ,szerokie,wąskie Do wyboru do koloru



[ wiadomość edytowana przez: Smootny dnia 2008-04-13 21:32:21 ]
  
 
Wiem jakie tam są, ale nie są to tak ostre kanty jak w Polsce.
  
 
ja mam kit weiteca -40/-40 komplet z amorami...
opony uniroyal rainsport 2 195/50r15

sama zawiecha nie jest komfortowa telepie autem jak taczka a szczegolnie bo jezdze codziennie po wroclawiu do pracy wiec drogi daja sie we znaki, co ma swoj plus jade przepisowa predkoscia albo i mniejsza bo chyba by mi sie essi rozpadł... o progi nie tre.. ale parkowanie masakra kazdy kraweznik wiekszy oznacza przetarcie czyms, nie mowieac ze na trawce albo jakims placu gruntowym nie zaparkuje bo wiecej tre niz jade...

ale zakrety mniam ;> prowadzenie tez super drogi trzyma sie jak przyklejony, ronda to potrafie przejechac nie zwalniajac bez poslizgu jakiego kolwiek :> no i ladnie sie prezentuje

takze zdecyduj czy wolisz komfort czy frajde...
  
 
tak tylko ze na eibachach komfort jest super
  
 
Cytat:
2008-04-13 21:54:41, fizz2 pisze:
ja mam kit weiteca -40/-40 komplet z amorami... opony uniroyal rainsport 2 195/50r15 sama zawiecha nie jest komfortowa telepie autem jak taczka a szczegolnie bo jezdze codziennie po wroclawiu do pracy wiec drogi daja sie we znaki, co ma swoj plus jade przepisowa predkoscia albo i mniejsza bo chyba by mi sie essi rozpadł... o progi nie tre.. ale parkowanie masakra kazdy kraweznik wiekszy oznacza przetarcie czyms, nie mowieac ze na trawce albo jakims placu gruntowym nie zaparkuje bo wiecej tre niz jade... ale zakrety mniam ;> prowadzenie tez super drogi trzyma sie jak przyklejony, ronda to potrafie przejechac nie zwalniajac bez poslizgu jakiego kolwiek :> no i ladnie sie prezentuje takze zdecyduj czy wolisz komfort czy frajde...


tylko ty masz kit, a nie sprężyny... a to spora róznica.
  
 
Za wyglad i prowadzenie, przeciw dziury na drogach
  
 
na co dzien do normalnej jazy to bym polecił sprezyny progresywne do -35mm max.
-auto troche siądzie,o wiele lepiej sie prowadzi i wybiera drobne dziury
moze dobrze pracowac ze zwykłymi amorkami
sprezyny twarde-linearne nie pracuja dobrze z seryjnymi amorami-auto dobija ,skacze ,podbija na dziurach i sie tłucze
Jak twarde springi to z krótszymi ,twardszymi amorkami
ponizej -40mm to juz tylko wygląd albo przeprowadzka do niemiec

a jak jest kasa to tylko gwint..
  
 
No właśnie jeśli się zdecyduję na obniżanie to będą to sprężyny Eibacha -35 za jakieś 100 Ł plus kolejne 80 za wymiane...Komfort nie ucierpi bo drogi mam tutaj niezłe a kasy na gwint szkoda...
Dzięki za odpowiedzi
Jutro mam badania techniczne. Wszystko powinno być dobrze i Focus powinien przejść przez nie jak burza Będę informował co i jak
Smootny