Domykanie szyb - podpięcie sterownika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Opis do urządzonka dostałem taki:




Jakbyście mogli mi powiedzieć, które kable mam wykorzystać i do czego wpiąć bo nie do konca to rozumiem

Mam oryginalny centralny zamek bez alarmu
  
 
Spróbuje
Zielony z czarnym "+" po stacyjce czyli gdy przekręcony kluczyk podaje "+" i nie zamyka okien.
Biały z zielonym, dla Forda jak wiadomo '+" obowiązuje więc do alarmu/centralki zamka do przewodu "otwierającego" czyli ten który daje '+" jak otwieramy auto. Wg mnie ma to zatrzymać domykanie szyb. Tak wnioskuje z opisu.
Biały z czerwonym i czerwony z białym Fordów nie dotyczy.
Biały z czarnym do przewodu "zamykającego" j.w. pojawia sie na nim "+' jak zamykamy auto.
Pomarańczowy moze byc do alarmu o ile posiada funkcje uzbrajania czujek wew. po domknięciu szyb, tzw. zwłoka choć zazwyczaj jest to czasowe, ale kto wie. Nie widze innej opcji dla wyjscia "-"
Czerwony są dwa, do jednego "+" (zasilanie +) to jest poprostu zasilanie układu modułu. A ten drugi to będzie "to" czym, sterowane sa szyby. Trzeba sprawdzić na wyłącznikach czy jest na nich "+" czy "-"! Ja już nie pamietam, ale raczej +
Brakuje mi w tym wszystkim "-"do zasilania układu ?

Wg mnie tak to powinno być podłączone, niech ktoś przeanalizuje dla pewności.
  
 
Aj pośpieszyłem sie, czarny oczywiście jest :p
A co do zielony, niebieski i z białymi paskami to już chyba prosta sprawa.
  
 
Wielkie dzięki Co prawda właśnie wróciłem z "meczu" i nie mam "sił" tego zaanalizowac, ale jutro to obadam

Jeszcze arz dziękuję
  
 
walcz walcz Shaq jak przyjedziesz w niedziel bedziesz tlumaczyl bo tesz myzle nad domykaniem a cena to 59 bez montazu a z montazem to 130zl wiec warta zabawa samemu chyba
  
 
gdzie kupic taki domykacz moj alarm ma taką funkcjie ale niestety nie działa
  
 
w sklepie... na allegro... gdzie tam jeszcze... poszukaj pod nazwa md-14, md-2 i inne md-xx
Shaq - ja też dopiero wróciłem, czytać będę jutro, hej!!
  
 
No i przeczytałem - mocno z jerico bym sie nie kłócił tylko do końca nie rozumeim czerownego "+" lub "-", ale to pewnie jest tak jak Jerico pisze.
Ja bym jeszcze odobiście dał bepieczniki przed sinikami, tak jakoś na wszelki wypadek, żeby tego układu nie sfajczyć przez czujnik idndukcyjny.
No i plus zasilania mobierzemy bezpośrednio z aku, żeby po drodze nie byo spoadków.

Tu masz jeszcze dobre wytłumacznie na elektrodzie (zaloguj się, załóż konto, to zobaczysz zaąłcznik) LINK
  
 
Cytat:
2006-06-22 00:42:18, YaNeK1 pisze:
gdzie kupic taki domykacz moj alarm ma taką funkcjie ale niestety nie działa



ul.Dobra 10
a jak bedziesz mial problem z montazem wal smialo
  
 
Jeszcze polecam Widzewska chyba 10, tam gdzie jest Dzwig-Serwis.
  
 
ja równierz sobie zamontowałem taki domykacz - z rozpędu na 4 szyby,jakbym się z tyłu dorobił. fajna sprawa, podjezdzam, wychodze, zostawiam auto a szybki otwarte....pyk, i jadą same ku górze
  
 
Ja muszę do drugiego samochodu założyć...
  
 
Cytat:
2006-06-22 00:30:44, lukas_s pisze:
walcz walcz Shaq jak przyjedziesz w niedziel bedziesz tlumaczyl bo tesz myzle nad domykaniem a cena to 59 bez montazu a z montazem to 130zl wiec warta zabawa samemu chyba



Będę walczył jutro bo dopiero w tej chwili wróciłem z wojaży po Waszej krainie
Do niedzieli chyba zdążę
  
 
Cytat:
2006-06-22 20:21:51, Shaq27 pisze:
Będę walczył jutro bo dopiero w tej chwili wróciłem z wojaży po Waszej krainie Do niedzieli chyba zdążę



ok bede czekal bo rozmawialem dzis z gosciem ktory mi zakladal alarm i powiedzial ze w fordach czasem jest ciezko to zalozyc i musi sie rozeznac w okablowaniu czy dany modul pasuje do tego bo nie wszystkie moduly wspolgraja z instalacja w naszych cudenkach
  
 
Dzisiaj założyłem i wszystko działa jak należy. Dzięki wszystkim za pomoc

Lukas, także w niedzielę zabierz na spota długopis i zeszyt
  
 
Ja mam zwykły sterownik do centralnego zamka na piota (magicar) z wyjściem 30s do domykania, do tego podpięte 5 przekaźników z rozbiórki poldolota i szyby sie domykają, bez zadnego modułu
  
 
Cytat:
2006-06-23 15:12:23, Shaq27 pisze:
Dzisiaj założyłem i wszystko działa jak należy. Dzięki wszystkim za pomoc Lukas, także w niedzielę zabierz na spota długopis i zeszyt



spoko bede pamietal
no chyba ze kupie modul i podlutujemy: od razu
  
 
ok zeszycik gotowy
shaq27 wez ta papierowa rozpiske zebys mi tlumaczyl :d
  
 
kurcze zapomnialem odpisac
wiec proszem o przedrukowanie tego co masz na karciolce
  
 
Oki, jutro wkleję to tutaj. Teraz juz pora spać