Hamulce 1,6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, sprawa przedstawia sie nastepująco.
Z przodu mam tarcze i zaciski z RSa, z tyłu bebny z serii, z tym z wersji z abs, choc absu nie mam.
Poniewaz trzymało mi ktores z tylnych kól, a przy wymianie szczek w tamtym roku zaobserwowalem ze poci sie jeden cylinderek, to stwierdzilem ze czas wymienic z tyłu w obu kołach cylinderki,
Wszystko poszło gładko, odpowietrzam a tu lipa, hamulce sa ale pedał jest bardzo nisko, wczesniej tak nie było, sprawdziłem wezyki i sa ok, odpowietrzałem chyba z 3 razy, serwo tez ok, bo jak odpalam, to pedał lekko opada.
Jakies sugestie??? Wiadomo ze hamulce to podstawa, dlatego musze to poprawic.
  
 
Widze ze pomysłow brak, dodam tylko ze wyglada na to ze hamulec reczny jest ok, po zaciagnieciu recznego i probie ruszania, auto gasnie
  
 
a plyn hamulcowy masz ?

Lepiej zapytac bo czasem oczywiste rzeczy umykaja uwadze
  
 
Mam mam, zaopatrzylem sie przed odpowietrzaniem
  
 
Dobra, a czy sprezynki sa na wlasciwym miejscu? wymieniales je?
  
 
a ja proponuje sciagnac jeszcze raz bebny i na samoregulatorach ustawic tak zeby beben lekko ciasno wchodzil i zalozyc i patrzec czy trze jesli nie to podniesc jeszcze o 1 zabek na samoregulatorze a jak bedzie tarlo to ujadc ten jeden zabek...
mialem podobnie prawidlowo samoregulator powinien dopasowac szczeki po zaciagnieciu recznego ale jest jak jest i tak sie czasem nie dzieje.. oczywiscie zrobic tak na obydwu kolach powinno pomoc
  
 
Reczny jest ok, trzyma jak powinien, ale nozny jak nacisne to chwyta bardzo nisko.
  
 
P.S jak trzyma ?? masz abs??
  
 
Ja bym sprawdził hamulce na "rolkach"-u mnie pedał też nie jest wysoko, a jest ok.
  
 
Cytat:
2008-04-15 22:29:28, chalu87 pisze:
P.S jak trzyma ?? masz abs??


nie mam absu, sprezynek nie wymienialem, w ogole szczek nie ruszałem przy wymianie cylinderkow. Pedał dalej strasznie nisko, jak podpompuje przy włączonym silniku to robi sie twardszy, ale jak mam mocniej zahamowac , gwaltownie, to łapie przy samym dole
  
 
A może "łapie" powietrze i się zapowietrza-próbowałeś jeszcze raz odpowietrzyć?
  
 
zle odpowietrzony i przy okazji wymien sobie plyn hamulcowy jak nie byl wymieniany.. i radze zrob tak jak wczesniej pisalem..reczny na ile zabkow łapie??
  
 
Reczny lapie na wszystkich
  
 
a prawidlowo powinien na pierwszysz trzech ja tak mam i jest miodzio...
  
 
popuść regulatory załóż bębny i najpierw 3 razy nożnym żeby sie samo regulator ułożył dopiero później targaj za ręczny

ps. da sie wymienić cylinderki bez ruszania szczęk??