Zwarcie aku siada

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wiatam chcialem sie was poradzic co i jak, otuz wydaje mi sie ze mam zwarcie gdzies niewielkie ale jest.. sprawdzalem miernikiem na klemach na odłaczonym aku i miedzy klemami jest prad znaczy pokazuje na mierniku na zwarcie.. tak ma byc czy cos jest nie tak..?? przegladałem stare posty ale nic nie znalazłem - wogole to mi sie rozładowuje akumlator chyba ze juz poprostu wysiada ale wyglada na nowy no moze paru letni a samochod mam juz ponad rok wiec nie wiem jak tam z nim a własciciel nic o nim nie mowil.. poradzcie cos chyle czoła znawcom
  
 
klik

W twoim przypadku może nie być zestawu bezpieczników na plusowej klemie. Poza tym dość dokładnie opisane masz jak znaleźć obwód ze zwarciem.
  
 
hueh juz wiem tak jak napisali podłaczyłem miernik i jade z koksem pokolei bezpieczniki i zgadnijcie oczywiscie na tym od zapalniczki i radia bylo zrwarcie (+do tego mam jeszcze zegarek podpiety) a ze mi go paliło wczesniej to dałem mocniejszy bo myslalem ze taki opur zapalniczka stawia.. to jutro bede patrzyc co jest dzis juz ciemno i mi sie nie chce.. dzieki, napisze czy doszłem do ładu pozdroX bezpiecznik wyciagniety a aku sie ładuje P.S po odłaczeniu go jest zupełnie czysciutko
  
 
no wiec tak nic z tego po odpieciu tego bezpiecznika nr 21 to nie ma zwarcia nawet jak sie kleme zakłada to nie iskrzy a jak jest to jest.... powiedzcie mi do czego on jest wogole podpiety na pokrywce jest narysowane swiatełko oswietlania wnetrza a pod to mi jeszcze podchodzi zegarek radio i zapalniczka.. daje mniejszy bezpiecznik 10 i go nie pali a aku siada zreszta juz całkowicie odmowil posłuszenstwa :/ poodpinałem wszystko nawet czujki w dzwiach od swiateł (+zapalniczka, radio, timer) i dalej to samo.. przeciez tak sie nie powinno dziac zwłaszcza z tym iskrzeniem klemy nie chce go oddawac do elktryka bo kasy brak a zwłaszcze na nowy aku.. POMOCY
  
 
no i doszłem do ładu widze ze osoby zerkaja a nic niepisza :/ no ale po całym dniu a siedzialem nad tym od 8 skonczyłem przedchwila, niedosc ze kiepsko ładuje alternator to robi gdzies zwarcie.. po niedz go oddaje do elektromechanika
  
 
Jakiś czas temu miałem przypadek, że Aku siadało. Codziennie rano kicha z odpaleniem była. A przyczyna była śmieszna. Cały czas świeciło mi się światło w bagażniku. Wpadłem na to przez przypadek jak składałem tylną kanapę klapa zamknieta a żaróweczka daje. Niby mała a jednak całkowicie zżerała mi aku Opiąłem ją całkowicie i po dziś dzień ani razu aku nie siadło
  
 
W kliku miałeś opis jak w ciągu 15 min stwierdzić czy to altek czy inne obwody..... Po co tracić na to cały dzień