[cashy] Keszó kabrijo "...a ja taki nie uczesany..." ;) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
bardzo ładnie
  
 
cashy zadzwon w dzien do ,mnie to ci zobacze czy to napewno imobilajzer mialem podobne obiawy co piszesz
  
 
Okazyjnie i nieplanowanie zakupiłem sobie cus takiego do bagaznika Subb (ten najmniejszy '10). Przy okazji moze sie ktos zna i wie jak policzyc skrzynie (zamknietą i ew. z ciekawosci tez bassreflex) do tego głosnika?

Dzisiaj jade do jednego magika od fordów, ma mi cos poradzic na ten brak obrotów z podlaczoną przepływką. Powoli robie porzadki z autem i jego papierami. Rejestrajcja zajeła sie moja ukochana za co jej wieklie dzieki


...koszyk był u pana doktora. Usterki zdiagnozowane. Odpowietrzenie skrzyni korbowej... sonda... Tak wiec moze jeszcze jutro zakupy czesci i robota. Zapewne przy okazji bedzie mi sie chciało wywalić katalizator i EGRa

[ wiadomość edytowana przez: cashy dnia 2008-05-16 22:39:02 ]
  
 
duzy + za kolorek i felung ;>
  
 
Dzieki za miłe słowa

Wybadałem juz ze najlepsza bedzie do tego głosniczka obudowa zamknieta. Zasiegnalem jezyka od madrych głów i wyszło na to ze najlepsza bedzie skrzynka o pojemnosci 30-35 litrów. Musze teraz przypasowac głosnik w bagazniku i dobrze wykombinowac zeby sprytnie sie zmiescił Narazie sprawa w miejscu, bo nie ma funkuszy na okablowanie i wzmacniacz Moze w miedzyczasie zabiore sie za zrobienie pudła na głosniczek
  
 
no 35-40 nawet, to taki kompromis miedzy graniem i .... skrzynka ponad 100 litrowa

36,73 x 56,60 x 23,48 (np. jesli z 18 plyty 34,9l )
  
 
Cytat:
2008-05-20 01:27:30, CKsrv pisze:
no 35-40 nawet, to taki kompromis miedzy graniem i .... skrzynka ponad 100 litrowa 36,73 x 56,60 x 23,48 (np. jesli z 18 plyty 34,9l )



To Czarku tłumacz z polskiego na moje. Bo mi tez wyszło cos ponad 100 l ... Zalezy mi na dynamice, nie potrzebuje bezsensownego buczenia. Gram i słucham z regóły dynamicznej muzyki i bedzie mnie denerwowało opoznienie.

Kiedys Miskowy subb pioneera był fajny... na poczatku. Fajnie ze masowały fotele, fajny ze błotniki drżały o swoją szpachle, ale choc audiofilem nie jestem, to drazniło mnie koszmarne opóznienie i kompletny brak dynamiki
  
 
No Łukasz z tym opóźnieniem to chyba nic się nie da zrobić słyszałem już kilka subów w życiu tych z wyższej półki i niższej i każdy miał coś takiego że jak bas był wolny to było ok. ale jak jakieś szybsze techno no to już trochę kiszka była jeden wielki łomot
  
 
Cytat:
2008-05-20 17:43:22, cinus pisze:
No Łukasz z tym opóźnieniem to chyba nic się nie da zrobić słyszałem już kilka subów w życiu tych z wyższej półki i niższej i każdy miał coś takiego że jak bas był wolny to było ok. ale jak jakieś szybsze techno no to już trochę kiszka była jeden wielki łomot



Nic z tych rzeczy Marcin. Wszystko kwestia głosnika-skrzynki. Dlatego chce sie dobrze zabrac do zrobienia skrzyni na FLI. Jakosc dzwieku poprawi sie tez wytłumiajac drzwi i montujac w nich jakies lepsiejsze gałeczki Ale to dalsze pomysły
  
 
Nie marudz! Wybrales zamknieta i dobrze, najbezpieczniej, choc efektywnosc gorsza. Bedzie dobrze, nie ma co plakac, cos tylko do srodka na wytlumienie.
  
 
kombinuj kombinuj, chetnie zobacze efekty "sprytnego schowania glosniczka" sam mam plan zrobic obudowe taka zeby weszla pomiedzy nadkolem a tylna lampa i aby jak najmniej miejsca w bagazniku zabrala... wstepnie liczylem litraz i powinno dac rade, choc trzeba sie bedzie pobawic ze zlorzeniem tego...
  
 
Pomysły są dwa.

Ruda nad szyba czołową deprymuje wizyte u speca od szpachelki i lakierki. To juz definitywnie zdecydowałem ze cała ramka bedzie pomalowana na czarny akryl.

Drugi pomysł to: przednia maska w czarny akryl (ew. metalik) i (lub) wierzch tylniej klapy (tez ja wcina troche rudzielec) w ten sam kolor.

Chyba jeszcze nikt nie poparł mojego pomysłu z wyjatkiem ramki przeniej szyby. Jak to widzicie, co wy na taki pomysł ?
  
 
Co do malowania proponuje czarną perłe z linią poniżej lini okien i będzie git. Co do tego suba to słuchałem 12 cali pod piecami Fli i szału nie było szczerze mówiąc.
  
 
ja mam czarna maske (bo szkoda malowac na bialo, a czarna spoko wyglada) i na dniach bede malowal ramke szyby w czarno. ktos mi kiedys doradzal malowanie tylnej klapy tez w czern, ale mi osobiscie sie jakos nie widzi. jednakze przy Twoim kolorze autka zostal bym zdecydowanie przy pomalowaniu samej ramki
  
 
Cytat:
2008-05-25 20:33:37, WojZdzisiu pisze:
Co do malowania proponuje czarną perłe z linią poniżej lini okien i będzie git. ...




hmm, no to raczej odpada. Nie chce go az tak jak to Kalor napisał "łamać czernią". Maska i wierzch klapy bagaznika to najdalej jak sie posunę, jesli w ogóle.

Cytat:
2008-05-25 20:33:37, WojZdzisiu pisze:
...Co do tego suba to słuchałem 12 cali pod piecami Fli i szału nie było szczerze mówiąc.



Zobaczymy jak to bedzie grało. Kumpel który mi to sprzedał ma w bagazniku dwa najwieksze z produkowanych Vibe... nawet nie pamietam ile to ma mocy. No i co z tego ? Wygrywa zawody na najgłosniejszy samochód, a mi nie o to chodzi Dla mnie Subb ma byc tylko i wylacznie do podkreslenia bassu a nie do tłoczenia powietrza


  
 
Cytat:
2008-05-25 20:40:16, cashy pisze:
Zobaczymy jak to bedzie grało. Kumpel który mi to sprzedał ma w bagazniku dwa najwieksze z produkowanych Vibe... nawet nie pamietam ile to ma mocy. No i co z tego ? Wygrywa zawody na najgłosniejszy samochód, a mi nie o to chodzi Dla mnie Subb ma byc tylko i wylacznie do podkreslenia bassu a nie do tłoczenia powietrza


Chodziło mi o jakość tego basu a nie o ilość
  
 
Cytat:
2008-05-25 20:49:56, WojZdzisiu pisze:
Chodziło mi o jakość tego basu a nie o ilość



hmm, zamknietych czy bassreflex obudówek słuchałes ?
W prawdzie kupiłem go bardzo promocyjnie, ale okarze sie jak zmajstruje obudowe...
  
 
proponuje tylko rame szyby pomalowac
  
 
Cytat:
2008-05-25 20:52:54, cashy pisze:
hmm, zamknietych czy bassreflex obudówek słuchałes ? W prawdzie kupiłem go bardzo promocyjnie, ale okarze sie jak zmajstruje obudowe...


Zamknięta skrzynia Fli
  
 
hehe, no po tym co zaobaczyłem u Ciebie w bagazniku WojZdzisiu to juz rozumiem czemu narzekałes na Fli
Zobaczymy jak bedzie sie sprawował 10' głosniczek w obudowie zamknietej made by cashy'

Ale wracajmy do pytania o malowanie. Snale rzucił pomysł: ramka szyby, maska, góra klapy czarny mat. Ale jezeli juz matowo, to półmat jak dla mnie. Dalej obstaje, jako przy radykalnej opcji, wszystko to w czarny akryl.

Pomagajcie, podpowiadajcie