Odpowietrzanie zbiornika paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Niedawno mechanik przy okazji robienia podłużnic ściągnął bak paliwa aby oczywiście wykluczyć możliwość wylecenia w powietrze () i takie tam, no i coś spaprał bo teraz jest tak że auto po pewnym czasie robi się słabe na benzynie (mam też LPG), problem jak ręką odchodzi gdy odkręcam wlew paliwa ... i dosłownie bucha z niego powietrze ... co cokaman? to powinno iśc chyba w stronę pochłaniacza par paliwa który jest obok filtra powietrza ? MKVII
  
 
up, nikt niewie ?
  
 
jak to bucha z niego powietrze?? przeca jak auto pobiera benzyne to z kąd tam sie powietrza nabiera? powinno raczej zasysac powietrze przy otwieraniu wlewu. Może masz filtr zapchany paliwa i tak muli sie na benzynie. A może pompke paliwa na odwrót podłączył? ale mną się nie sugeruj. Niech mądrzejsi się wypowiedzą.
  
 
filtr jest nowy a domniemam ze gdyby pompa była żle podłączona to nie byłoby niewiele ponad 10sek do 100 , dopiero gdy auto stoi na słoncu lub/i po dłuższej jeździe, opary nie mają sie gdzie podziać i wtedy zaczyna mulić
  
 
To nie powietrze tylko opary za mało paliwka w zbiorniku, robi sie podciśnienie i czasem potrafi paliwo na zewnątrz z baku wyssać- wiem bo pracuje na stacji paliw. Albo inny czort
  
 
też kiedyś robiło mi się podciśnienie w zbiorniku i nie mogłem doszukać się przyczyny więc poszedłem na łatwiznę i ściągnąłem uszczelkę z korka wlewu paliwa. Teraz jest wszystko ok
  
 
ja tak jak kolega ktory załozył watek.. po zatankowoaniu i okreceniu korka a robie to tylko na stacji paliw i pozniejszej jezdzie nie ten samochod - lepiej idzie.. tylko pytanie czemu paliwa mu nie brakuje.. defakto filter mam stary, moze sie przytkał ten odpowietrznik w prawym nadkolu jak go przeczyscic?? nie wiem jak jest z tym na wiekszej ilosci paliwa bo dawno duzo nie tankowałem bo tez mam LPG