Zakaz sprzedaży

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To że na unideny jest w Polsce zakaz oficjanie każdy zapewne wie

Ale dziś wyczytałem w gazecie że taki sam zakaz sprzedaży obowiązuje alana 101 i cobrę 19 i jestem w szoku
alan dostał zakaz tego samego dnia co uniden a cobra w kwietniu tego roku albo odwrotnie - nie pamietam

najbardziej mi się chciało śmiać z min kumpli z pracy którym radziłem unidena a oni wybrali alana albo cobrę bo legalne
  
 
przeczytaj dokładnie to co znajduje sie na liście UKE. jakich urządzeń, w jakim zakresie i przez kogo dystrybułowanych obejmuje.
  
 
Cytat:
2007-11-01 16:43:36, Góral pisze:
przeczytaj dokładnie to co znajduje sie na liście UKE. jakich urządzeń, w jakim zakresie i przez kogo dystrybułowanych obejmuje.



mam gazetkę to napiszę dokładnie:



""21.02.2006- alan 1001Z marki midland(midland radio corporation), uniden pro 510 xl i uniden pro 520 xl( uniden america corporaion)
26.04.2007 - cobra 19DX IV

urządzenia nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej

podczas kontroli CB może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania[""


takie mniej więcej są informację, numerów ustaw już nie cytowałem

ja mam to oczywiście gdzieś - sam mam unidena 520 i mam to głęboko ze są zakazy

podaję to jako ciekawostka oczywiście
  
 
rozumiem że zacytowałeś ogłoszenie reklamowe firmy president... bo to oni w ten sposób "walczą" z konkurencją...

lista wyrobów niezgodnych

ważne jest, aby sprawdzić kto jest wystawcą deklaracji zgodności.
bo to nie uke je wystawia, a jedynie importer deklaruje godnośc sprzętu.
jeśli więc radio zostało sprowadzone i zadeklarowane przez inne źródła niż podane na liście, to nie ma problemu.
  
 
Na stronie Urzedu Komunikacji Elektronicznej czytamy "...Gdy w wyniku kontroli Prezes UKE stwierdzi, że wyrób nie spełnia zasadniczych wymagań, może zakazać dalszego przekazywania wyrobu użytkownikowi, konsumentowi i sprzedawcy. W przypadku nie usunięcia niezgodności może nakazać wycofanie wyrobu z obrotu. Jednocześnie podmioty wprowadzające do obrotu wyroby niezgodne z zasadniczymi wymaganiami podlegają odpowiedzialności karnej..." Nie ma natoniast slowa o uzytkowaniu przez uzytkownika koncowego, mowa jest tylko o dystrybucji przedmiotu. Kupilem radio, przed data wydania zakazu (firmie Protrade), wiec uzywam go legalnie (posiadam deklaracje zgodnosci). Prawo polskie nie dziala wstecz. Tak przynajmniej mi sie wydaje
  
 
Witam!!
sam mam Unidena510 (stąd mój nick) i mam głęboko w d..... te ich śmieszne zakazy.Z tego co słyszałem to "misiakom" podobno też nie wolno używać CB-radia w "miśkowozach" a wszem i wobec wiadomo że używają,więc ktoś nam tu daje przykład


-------------
przepisy są po to żeby je łamać!!!!