Kolory kabelków-kierunkowskazy ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, dziś założyłem sobie sterownik do centralnego zamka, nie było problemu z podłączeniem go do samego zamka lecz do kierunkowskazów :/ Mam MKVII, z dnia 29.06.1995, według instrukcji powinienem szukać:
- niebieski z białym paskiem
- niebieski z bordowym paskiem

NIEMA! druga opcja, w starszych modelach

- czarny z białym paskiem
- czarny z zielonym paskiem

NIEMA! () no i co teraz? widać że wiązke miałem wymienianą bo są spinane co 2cm opaskami.

We wszystkie kabelki wpinałem probówkę przy włączonych światłach awaryjnych ... nic z tego (może przez to ze to prób. do 230V)ale multimetrem też nic sie nie działo :/

Ma ktoś pojęcie, lub plany, które to piny są? Reszta planów jest tak jak być powinno, sprawdzałem. Wiec ?
  
 
Zobacz sobie przy przednim kierunkowskazie jaki kabelek masz podpiety pod zarowke, i wtedy szukaj takiego samego w skrzynce bezpiecznikow umnie to byl czarny z jakim paskiem, tylko niewłaczaj awaryjnych tylko kierunek
  
 
A te kolory nie są rożne? :| to idzie ze skrzynki do zespolonego w kierownicy a potem za grodź inny kolor (?)

Nieważne czy kierunkowskaz czy awaryjne, wszystkie są na jednym przekaźniku
  
 
Ja zrobiłem to tak:
- prawy przedni kierunek jakie ma kolory kabelków
- lewy to samo
- kabelek o jednakowym kolorze w prawym i lewym to masa
- pozostale rożniace sie kolory szukałem w skrzynce bezpieczników
- właczałem kierunki a nie awaryjne zeby wiedziec który lewy a który prawy

Czyli jesli w przednim prawym kierunku był czarny z zielonym paskiem znalazłem go w skrzynce bezpieczników sprawdziłem czy pojawia sie na nim napiecie i tam sie wpiołem od centralki alarmu. U mnie to działa.