Jaki kolor żarówek polecacie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcę wymienić żarówki w schowku, podsuf., z tyłu(te dla pasażerów) i z tablicy rejestracyjnej, znalazłem takie http://allegro.pl/item804774587_zarowka_led_rurkowa_10x_31mm_36mm_42mm_6_diodowa.html
i teraz nie wiem czy kupić białe(jasno świecą czyli są funkcjonalne) czy niebieskie(zajebiście wyglądają). Wiem, że powinienem sobie sam wybrać ale interesuje mnie czy ktoś takie miał


[ wiadomość edytowana przez: marob90 dnia 2009-11-11 19:53:08 ]
  
 
nawiązując do tematu:
polecam "takie"

Pozdr.
  
 
tzn jakie
  
 
Zaintrygowało mnie to: kliken machen
Ciekawe czy lepiej świeci niż Silverstar
  
 
Cytat:
2009-11-11 19:42:43, marob90 pisze:
tzn jakie


Kolejny żółtodziób co nie potrafi napisać porządnego tytułu wątku
Robert Ci dobrze odpowiedział.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
zmieniłem, żebyście zawału nie dostali, ale można było napisać coś związanego z moim pytaniem, a nie narzekać na nieścisłość tematu
  
 
A mijania masz ulepszone czy standard?
  
 
mijania mam Osram Cool Blue, postojówki też, teraz to mi o wnętrze chodzi, ale pooglądałem zdjęcia i raczej się na białe zdecyduje
  
 
Powiem tak...ZASADY są po to żeby ich przestrzegać
Nie rozumiem po co się miotasz ?? -wystarczyło od razu napisać konkretnie tytuł wątka

Ogólnie jest tak że wbrew konkret doświadczeniom wielu użytkowników (i masy informacji na ten temat w WYSZUKIWARCE) ..żółtodzioby i tak robią "po swojemu"
(np . cool blue wcale nie jest najlepszym pomysłem -chociaż jest pozytywnie bo to przynajmniej homologowana "firmówka" )

Tak więc strach się odezwać w takim wątku ...ale skoro się odezwałem ..to napiszę że ...też bym wybrał białe
(jeśli w ogóle bym wybrał ledowe - założysz to sam ocenisz dlaczego )

Niebieskie wyglądają ..faktycznie "zajebiście" .../dla naćpanych małolatek pod remizą /

Pozdrawiam
  
 
a dlaczego nie ledowe? coś się z nimi dzieje? jeszcze nie miałem więc nie wiem


a cool blue ładnie świecą

[ wiadomość edytowana przez: marob90 dnia 2009-11-11 21:53:01 ]
  
 
Cytat:
2009-11-11 21:52:16, marob90 pisze:
a dlaczego nie ledowe? coś się z nimi dzieje? jeszcze nie miałem więc nie wiem a cool blue ładnie świecą



Zależy czy chodzi Ci o efekciarstwo czy o jakość.

Jeżeli zależy Ci na dobrym oświetleniu wnętrza, osobiście jeszcze nie widziałem żeby któreś z LED-owych "zamienników" świecił odpowiednio skutecznie

Tak jak pisałem...sam musisz ocenić bo to tylko moja subiektywnie (praktyczna) ocena


P.S. a cool blue ..jak piszesz..."ładnie świecą"... szczególnie jak jeździsz wyłącznie w pogodne wieczory , prawda ?
Niestety po zmierzchu i padającym deszczu (czyli norma na tę porę roku) nie jest już tak "ładnie" jak np. w przypadku mniej bajeranckich za to b. praktyczych PH. VISION PLUS czy choćby Osram Silver .
  
 
to prawda że w taka pogodę jak jest teraz to nie jest bajka, ale nie lubię żółtych żarówek i wolę już mieć gorsze światło z cool blue niż lepsze z tych philipsów, a możesz podrzucić jakiś link np z allegro?
skoro nie led to jakie?
  
 
Ja bym posłuchał Bogdana. W końcu siedzi tu nie od dziś.
Żarówki to mogą ładnie świecić ( czyli efektownie) w centrum handlowym na pasażu by umilić klientom pobyt ale nie w aucie. Espero nie ma najlepszych świateł a eksperymenty raczej nie wychodzą na dobre. Nawet jeśli chodzi o oświetlenie wnętrza to nie skłaniałbym się ku takim próbom. Jak już chcesz coś ulepszać i mają to być światła to wrzuć w obwód mijania przekaźnik i zmień żarówki. Potem można hamulce, dolot itp. - tematy znajdziesz na forum.
  
 
Cytat:
2009-11-11 22:41:51, archive15 pisze:
Jak już chcesz coś ulepszać i mają to być światła to wrzuć w obwód mijania przekaźnik i zmień żarówki. Potem można hamulce, dolot itp. - tematy znajdziesz na forum.



Co do mojego pytania o kolor żarówek do WNĘTRZA auta mają hamulce i dolot?
  
 
Cytat:
2009-11-11 22:37:50, marob90 pisze:
to prawda że w taka pogodę jak jest teraz to nie jest bajka, ale nie lubię żółtych żarówek i wolę już mieć gorsze światło z cool blue niż lepsze z tych philipsów, a możesz podrzucić jakiś link np z allegro? skoro nie led to jakie?


Ja tam zawsze wolałem widzieć gdzie i czy czasem nie w jakiegoś pieszego, jadę.

A do wnętrza standardowe 10W rurkowe żarówki i po sprawie

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2009-11-11 22:46:26, marob90 pisze:
Co do mojego pytania o kolor żarówek do WNĘTRZA auta mają hamulce i dolot?



A czytałeś dobrze mojego posta? Chyba nie....
  
 
No więc skoro juz pytasz o opinie w sprawie żarówek schowka to moim zdaniem najlepsze białe. schowek ma byc praktyczny a nie "bajerancki".
Poza tym bedziesz otwierał schowek i chwalił sie ludziom ze niebieskie "zajebiście wyglądają"? zastanów sie po co masz auto. zeby robic wrazenie, czy zeby Tobie bylo wygodnie.


A co do mojego czepialstwa za tytuł wątku, to wyobraz sobie szukanie czegokolwiek w wyszukiwarce jakby wszyscy nazywali posty jak Ty

Pozdr.


  
 
Sam myślałem o lepszym oświetleniu wnętrza mianowicie właśnie ledowymi białymi ale widzę, że jednak standardowe żółte rurki są leprze. Kolega ma Ledy. Oj tragicznie w Espero to wygląda. Czytać to na pewno się nie da. Daruj sobie i zostaw oryginalne. Przynajmniej z tyłu jeśli chcesz mieć dobry wzrok...


Ja raczej chciałbym poprawić oświetlenie silnika. Czy można zastosować jakieś mocniejsze żarówki, by lepiej go oświetlić po otwarciu maski ???
  
 
Cytat:
2009-11-11 23:37:14, Ikarus260 pisze:
leprze



Nie leprze tylko Lepperze





Sorki, NMSP

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Spoko. Oświetlenie wnętrza powinno być białe. Choć sam podświetlenie zegarów mam na niebiesko, mogłem iść tropem "jak niebiesko, to niebiesko wszędzie- oświetlenie wnętrza, schowek, bagażnik" ale po co. Nie dość, że nic by nie było widać to wyglądałoby jak stojący pod dyskoteka golf po pseudo tuningu. Jeśli chodzi o światła przednie to też lepiej niech będą dobre-skuteczne białe niż "ładnie" wyglądające niebieskie. Po co? Lasek i tak na to nie wyrwiesz