Połączenie 2 wzmaków, czy to się uda?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, chciałbym połączyć dwa wzmacniacze,po pierwsze kablem remote, po drugie kablem zasilania.Wyglądałoby to tak, żę 1 wzmak dostaje sygnał i zasilanie , a drugi otrzymuje to od niego przez połączenie z nim,czy to się uda i niczego nie schrzanię?
  
 
chłopie nie rób, tego SPALISZ SPRZĘT
  
 
konieczna jest rozeta do zasilającego? czytałem gdzieś że można po prostu 30 cm od konca kabla podłaczyc drugim i puscic do 2 wzmaka,co do kabela remote to nie wiem
  
 
Cytat:
2008-10-02 12:43:16, many_xr3i pisze:
chłopie nie rób, tego SPALISZ SPRZĘT



Nie jestem pewien idei tej wypowiedzi. Jesli kolega wszystko zrobi dobrze i zastosuje odpowiednie przekroje kabli to bedzie dzialac.
PS. jesli chcesz zastosowac wzmaki o duzej mocy to lepiej zrob na 2 kablach.
  
 
wzmaki mają 120 w rms i 150 w rms, kabel to 10, z bezbiecznikiem 60 a, a we wzmakach sa bezpieczniki 25 i 20 A, może ktoś jeszcze się wypowie ?
  
 
Cytat:
2008-10-02 12:56:33, Pre100n pisze:
Nie jestem pewien idei tej wypowiedzi. Jesli kolega wszystko zrobi dobrze i zastosuje odpowiednie przekroje kabli to bedzie dzialac. PS. jesli chcesz zastosowac wzmaki o duzej mocy to lepiej zrob na 2 kablach.

NAWET JAK WZMAKI BĘDĄ DOBRZE PODŁĄCZONE TO KOLEGA STRACI NA JAKOŚCI DZWIĘKU!!!
  
 
nie chce za bardzo rozwodzic na ten temat bo nie o to kolega pytal, ale czy potrafilbys w 2 zdaniach opisac na czym mialoby polegac pogorszenie dzwieku? Bo idac twoim tokiem rozumowania mozna by sie spodziewac ze np w instalacji domowej kazde urzadzenie (Kino domowe, telewizor, zelazko, lodowke, itp) masz podlaczone pod oddzielna faze. Kable zasilajace to nie kable sygnalowe. Jesli zastosuje kabel na tyle gruby zeby nie bylo duzych spadkow to z powodzeniem 2 wzmaki pojada na takim podlaczeniu.
A teraz czesc wlasciwa. Piszesz 120W RMS + 150W RMS - daje 270W (jesli producent napisal prawde), licząc ze to sa w miare firmowe wzmaki, wiec zakladamy ze ich sprawnosc wynosi ok 70% - realny pobor pradu to ok 23A (ok 400W). Musisz zmierzyc planowana dlugosc kabla. Przy dlugosci ok 5 m 10mm2 moze byc troche malo.
  
 
Cytat:
2008-10-02 12:53:33, banana pisze:
konieczna jest rozeta do zasilającego? czytałem gdzieś że można po prostu 30 cm od konca kabla podłaczyc drugim i puscic do 2 wzmaka,co do kabela remote to nie wiem



raczej konieczna , chyba ze masz tyle kasy aby puscic drugi znowu od akumulatora
  
 
dziękuję wszystkim, b.
  
 
Cytat:
2008-10-02 12:38:32, banana pisze:
Cześć, chciałbym połączyć dwa wzmacniacze,po pierwsze kablem remote, po drugie kablem zasilania.Wyglądałoby to tak, żę 1 wzmak dostaje sygnał i zasilanie , a drugi otrzymuje to od niego przez połączenie z nim,czy to się uda i niczego nie schrzanię?


a oba wzmaki mają wyjście na sterowanie remote ? więc remota i kabel zasilający nalezy rozdwoić i oczywiście, że będzie działać.
  
 
Cytat:
2008-10-03 14:39:10, Grand_XR3i pisze:
a oba wzmaki mają wyjście na sterowanie remote ? ...



Grand_XR3i- a widziales wzmacniacz ktory nie posiada remote????
bo ja osobiscie nie

10mm2 moze byc malo do tych dwoch wzmacniaczy-ale to wyjdzie w "praniu". dla ulatwienia sobie zycia- zastosuj rozete tak jak pisal kolega wczesniej. kabel z "masa" pusc na kazdy wzmak osobno- nie dawaj 2 pod 1 i zrob wszystkie zasilajace jak najkrotsze. jesli masz w radiu 2 wyjscia aux -to podlacz chinch na kazdy wzmacniacz osobno- jesli tylko jedno posiadasz to rozdziel go -na allegro sa takie przejsciowki po 10zl nie duzo a nie tniesz kabli
  
 
Moim zdaniem kabel zasilający pewniejszy był by 20mm2
  
 
Ok, to działa, osłucham i wysteruje teraz, ale już widzę żę na suba za mało mocy i w związku z tym pytanie o jeszcze jedną rzeżbę.Pod suba mam wzmaka, a w 2 wzmaku mam wolny kanał (to 3 kanałowiec jest) i pytanie czy możnaby ten 3 kanał dodać do suba napędzanego 1 wzmakiem.Dodam że wzmaki są tej samej firmy, czy ktoś tak robił?
  
 
Nawet nie próbuj tak zrobic, czyli dodawac ten jeden kanał z innego wzmacniacza, bo zrobisz piękne zwarcie. Coś takiego można zrobic ale tylko TEORETYCZNIE przy głośniku dwucewkowym, czyli jeden wzmak napedzi jedną cewkę a drugi drugą przy założeniu że oba dostają taki sam sygnał puszczony takimi samymi kablami(takiej samej długości), są identyczne, identycznie ustawione, ale to tylko teoretycznie bo tak naprawdę istnieją rozbieżności w działaniu wzmacniaczy nawet w obrębie jednego modelu danej firmy, a w takiej sytuacji cewki zachowają się jak zawodnicy przeciągający linę.