Bardzo Duzy Problem Z Odpalaniem Na Sloncu ://

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siemka Ziomale )

Mam strasznie nie typowy problem a mianowicie :
Samochod nie chce mi odpalac gdy dluzej stoi na sloncu

1 Rzecz :
mam imobilajzer w samochodzie gdy wsiadam do samochodu i chce odpalic to czujka w imobil... sie nie swieci i nic zupelnie nie kreci ...
2 Rzecz :
radio i wszystkie inne rzeczy graja bez zarzutu wiec ako odpada ...

Prosze pomozcie )

Pozdro )

[ wiadomość edytowana przez: wyzyniak87 dnia 2008-06-03 22:30:06 ]
  
 
Ej no nikt niewie co sie dzieje z moim podlem???
  
 
Elo Elo ziomalu!
Kumpel miał ostatnio cuś takiego w vectrze i okazało się że to alarm motał, rozłączył imo... i było git
  
 
Ziomal,
a co się dzieje dokładnie jak chcesz odpalić? Cyka jakiś przekaźnik, pompę słychać, kontrolki świecą, czy przygasają?, słychać jakieś dźwięki? No i co z tą diodą immo? Czy wcześniej tak samo się zachowywała (nie znam jak to działa)?
  
 
Cytat:
2008-06-04 12:46:48, surec pisze:
Ziomal, a co się dzieje dokładnie jak chcesz odpalić? Cyka jakiś przekaźnik, pompę słychać, kontrolki świecą, czy przygasają?, słychać jakieś dźwięki? No i co z tą diodą immo? Czy wcześniej tak samo się zachowywała (nie znam jak to działa)?



kontrolka immo... zawsze sie swiecila teraz sie nie swieci jak probuje go odpalic to jakies tam stukanie a kontrolki sie pala normalnie nic nie przygasa
  
 
Wyciągnij moduł immobilaizera, jest jak sobie przypominam gdzieś pod schowkiem pasażera, rozkręć go i sprawdz stan połączeń lutowanych pomiędzy ścieżką a nóżkami przekażników. U mnie pod wpływem obciążenia cyna się utleniła i nie było połączenia elektrycznego. Rozważ też, czy powodem nie jest poruszany już temat: "Rozrusznik nie kręci na gorącym silniku".

[ wiadomość edytowana przez: Mirekm11 dnia 2008-06-04 22:37:31 ]
  
 
Cytat:
2008-06-04 22:29:04, Mirekm11 pisze:
Wyciągnij moduł immobilaizera, jest jak sobie przypominam gdzieś pod schowkiem pasażera, rozkręć go i sprawdz stan połączeń lutowanych pomiędzy ścieżką a nóżkami przekażników. U mnie pod wpływem obciążenia cyna się utleniła i nie było połączenia elektrycznego. Rozważ też, czy powodem nie jest poruszany już temat: "Rozrusznik nie kręci na gorącym silniku". [ wiadomość edytowana przez: Mirekm11 dnia 2008-06-04 22:37:31 ]




immo...sam zakladalem nie jest ono fabrycznie i tu nie chodzi o goracy silnik tylko jak samochod sie nagrzeje na sloncu to wtedy mi nie odpala jak stoi normalnie w cieniu to za 1 razem pali
  
 
Właśnie sobie przypomniałem, że lata temu też mi nie palił jak stał na słońcu. Wracałem do samochodu po pracy a tu zonk. Oczywiście silnik na 100% był zimny. Wiem, że rozbierałem wtedy rozrusznik, ale nie dawało to 100% rezultatu. Więc sprawdził bym jednak: "Rozrusznik nie kręci na gorącym silniku". Zwłaszcza te łącze, o którym pisałem w powyższym temacie. Maska się rozgrzewa, a ono jest blisko niej. Poruszaj nim, może pomoże.
Ale jeżeli piszesz, że "kontrolka immo... zawsze sie swiecila teraz sie nie świeci " to pewnie w nim jest przyczyna.
  
 
ale piszesz, że słychać stukanie więc coś z rozrusznikiem musi być... może jak maska jest gorąca to jakiś kabelek się rozpływa ;P ew. elektromagnes w rozruszniku.