Gdzie (i za ile) wymienic pasek rozrzadu w Wawce ??? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio zmienialem pasek rozrzadu u mechanika na ul Wielkiego Debu 4.

Pare innych rzeczy juz wczesniej u nich robilem i jestem zadowolony.

Cena wymiany: Pasek+dosiski+pompa wodna = 200zl.(oprocz czesci)
  
 
Znajomy mechanior (były pracownik servisu TOYOTY) wymienił mi pasek za 60zł!! Roboty wcale nie jest dużo (jemu zeszło ok. 40min). Za pasek i napinacz zapłaciłem chyba ponad 300zł ;-(

SKUTER
  
 
pasek miałem się was zapytac, po ilu kkm należy go wymienić? mówicie o różnych mechanikach ale nie podajecie namiarów, możecie podawać przy okazji namiary?
Czy to prawda, że w corollkach (silnik 1.332 16 V0 jak pasek pęka to jest bezszkodowo? chyba kiedys tak przeczytałem na forum.
pozdr
  
 
Ja tam nigdy nie wierzylem, ze jak sie zerwie pasek rozrzadu to nie bedzie szkody ... zawsze trzeba brac poprawke, ze moze sie zdarzyc najgorzej jak sie moze zdarzyc ... u kumpla yteretycznie byl bezkolizyjny silnik i jak mu sie zerwal pasek to naprawa glowicy kosztowala jakies 800pln ... takze wybor nalezy do Ciebie ...


a pasek proponuje zmieniac co 60kkm jezeli jezdzisz ostro, a co 90 kkm jezeli spokojnie ...
  
 
Jaro w bezkolizyjnym nie powinno nic sie stać bo nie ma takiej mozliwości technicznej. Co do wymiany to pewnie ze lepiej wymienić co 60 tyś i nie ryzykować.
  
 
Iceman, teoria mowila ze tak powinno sie stac ... ale niestety mimo wczesniejszych zapewnien wielu mechanikow, miedzyinnymi ASO, silnik w jego aucie okazal sie kolizyjny i to mocno ...

Takze ja nie wierze w bezkolizyjnosc ... i wymieniam czesciej ...
  
 
Cytat:
2003-07-24 09:41:11, Jaro pisze:
[...]
okazal sie kolizyjny i to mocno ...
[...]





Ja też jakoś nie bardzo wierzę w bezkolizyjność. Lepiej dmuchać na zimne...
  
 
Jaro Perzan spoko macie racje, jak sam napisałem wymieniam wczesniej bo szkoda silnika.

Widziałem silnik Avensisa po tym jak pekł pasek - KOSZMAR

  
 
Cytat:
2003-07-23 11:46:19, Micaj pisze:

Yaaco - kup pasek Gates'a - naprawdę jest to lepsza alternatywa jeżeli chcesz kupić zamiennik.



Micaj ja sie spotkałem z bardzo niepochlebnymi opiniami o paskach Gates'a....sam zreszta małem bardzo przykry przypadek kilka lat temu
  
 
Nie macie instrukcji obslugi? U mnie co 100k. Zmieniam w poniedzialek (pasek + rolka + 4 uszczelniacze = 700, wymiana pewnie ze 300-400)
Czesci toyoty, mechanik, ktory robil remont silnika.
  
 
Serdeczne dzieki za wszelkie opinie,

porownujac koszty wymiany w ASO oraz w innych miejscach.
Bedac z wizyta w rodzinnym miescie Łodzi wykorzystałem chwilke wolnego czasu i odwiedzilem sklep Inter Team (ul. Miedziana) zakupilem pasek Gates'a oraz rolke SKF (łączny koszt ok. 230,- zł) i umowłem sie na wymiane w Feu Vert na al. Włókniarzy.

Bardzo mile zaskoczyla mnie obsluga w tym warsztacie, pomimo ciutke wyzszego kosztu niz u pana Miecia w podworku mysle ze warto. Cala operacja zajęła ok. 2,5 h, przy czym moglem sobie spokojnie ogladac sam etap wymiany z dowolnej pozycji.
Czlowiek, ktory to robil raczej znal sie za rzeczy. Dodatkowo porozmawialem z kilkoma klientami tego serwisu - ktorzy rowniez nie mieli większych zastrzeżeń co do jakosci usług oraz cen.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzieki.
Yaaco.