[OT] Próba wymuszenia łapówki (sic!) na myjni bezdotykowej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Przed chwilą miałem taką sytuację:

Podjechałem padliniuszem na bezdotykową myjnię w Warszawie na ul. Górczewskiej na przeciwko Wola Parku.

Zacząłem myć silnik. Po dwóch, trzech minutach przyszedł jakiś gość z petem w ustach mówiąc, że silników nie wolno myć. Zbaraniałem trochę, ale pokazał znaczek naklejony, że faktycznie tak jest. Powiedziałem, że nie wiedziałem i przestałem myć silnik a zacząłem myć auto. Gość cały czas stał i się gapił paląc peta.

Po skończonej czynności chcę wsiadać, a koleżka do mnie mówi - "Co robimy???"
- Ja ponownie zbaraniałem i mówię, że nie kapuję o co chodzi. A on do mnie, że za mycie silnika płaci się 50 PLN. Ja pytam się -"Ale jak to?", a on, że to opłata za czyszczenie separatora*.

Po krótkiej wymianie zdań pytam się czy wystawi mi fakturę na te 50 PLN. On mówi, że nie. Ja na to: -"Jak tak można?" , a on, że to opłata za -"zniknięcie tego wydarzenia z kasety na którą nagrywa się teren myjni". Ja: -To łapówka? - Gość -"Nooo... Tak!

Powiedział, że jak nie zapłacę, ich firma przyśle mi rachunek z ubezpieczalni, za czyszczenie wyżej wymienionego juz separatora i rachunek ten będzie duzo wyższy.

Skończyło się tak, że gość usłyszawszy, że żadna kara nie widnieje w zasadach mycia wypisanych na ścianie, powiedział, że nie będzie dyskutował i poszedł sobie.

Co zrobić w tej sytuacji? Zgłosic to gdzieś?

* separator - W każdym wypadku instalacji myjni musi towarzyszyć separator ropopochodnych produktów. Inaczej ściek.
  
 
Skoro jest na taśmie (I Masz czas i chęci), to od razu trzeba było dzwonic na 997 Będzie widać że gośc się koło Ciebie kręcił, a resztę historii sam dopowiesz niebieskim... Może jakiś nieprzyjemności wielkich typu wyrzucenie z pracy gość nie będzie miał, ale sobie zapamięta przed następną taką akcją...
  
 
A ja myślę że ci rzeczywiście wyślą rachunek za czyszczenie na kilka tysięcy złotych, na ręcznych myjniach zabronione jest używanie własnych specyfików a co dopiero mycie silnika