Znikające światła stop?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Od paru dni mam problem ze swiatłami stopu.
Chodzi mianowice o to,ze gdy naciskam hamulec to raz pala raz nie.Gdy rano zapalam silnik to nie swieca dopiero po przejechaniu paru kilometrow i nacisne to pala,ale gdy zaraz znow nacisne to pala i tak w kolko mozna mowic...
Czy to czasami nie jest to, ze mas gdzies ucieka?????
Posze pomozcie....
  
 
Moze spróbuj sprawdzic wtyczki w tylnych lampach bo czesto styki sniedzieja a jak nie to to sprawdz wlacznik stopu pod pedalem
  
 
A czy gdy nie pali ci stop to dziala tylna wycieraczka i/lub przeciwmgielne? jezeli tez nie dzialaja to brak masy (zawiasy klapy przenosza mase) i/lub styki na klapie/bagazniku do przeczyszczenia
  
 
Ostatnio też miałem przeboje z tylnymi światłami. Jak naciskałem stop przy włączonym kierunkowskazie to zaczynała się dyskoteka, wszystkie światła z tyłu migały na zmianę. Okazało się, że uciekła mi masa. Proponuję sprawdzić czy masz dobrze dokręconą śrubkę łączącą kabel masowy z karoserią w bagażniku.
  
 
sprawdz włącznik przy nad pedałem hamulca
  
 
Cytat:
2007-10-24 18:24:52, falcon0 pisze:
A czy gdy nie pali ci stop to dziala tylna wycieraczka i/lub przeciwmgielne? jezeli tez nie dzialaja to brak masy (zawiasy klapy przenosza mase) i/lub styki na klapie/bagazniku do przeczyszczenia



Masa na klapie nie ma absolutnie nic do działania świateł stopu, kierunków, postojówek oraz światła wstecznego! Do tych świateł masa dochodzi osobnym kablem i nie jest pobierana z karoserii a tym bardziej z klapy bagażnika.

Jak to mówią wiesz, że dzwonią ale nie wiesz, w którym kościele. A tak poważnie to chyba za szybko chciałeś pomóc, też mi się to czasami zdarza.

[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2007-10-24 20:06:11 ]
  
 
Ja bym obstawiał ten włącznik świateł pod pedałem hamulca. Może na pedale masz luz (na boki) i nie zawsze trafia w ten włącznik.
  
 
Cytat:
2007-10-24 20:02:42, jerico pisze:
A tak poważnie to chyba za szybko chciałeś pomóc, też mi się to czasami zdarza. [ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2007-10-24 20:06:11 ]


hehe masz racje-chcialem za szybko pomoc...przeciez swiatla stopu sa wmontowane w bude a nie na klapie
  
 
Mialem sytuacje ze po wlaczeniu kierunkowskazu tylne swiatla mi przygasaly. Wyciegnalem z lampy ten plastikowy wklad na ktorym sa zarówki i zainteresowalem sie wtyczka. Odpialem ja i okazalo sie ze w jednej i drugiej lampie jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci mialem powyginane styki, wyprostowalem je i wlozylem wklad z powrotem.Do dzis swiatelka swieca bez przygasania. Sprobuj u siebie z ta wtyczka i stykami.
  
 
Tylko,ze u mnie nie dochodzi prąd do wtyczek...Moeze macie racje co do tego przycisku pod pedałem,wiec sprawdze to...A moze to jakis przekaznik tam gdzie bezpieczniki?
Dzis sprawdze i dam wam znac jak naprawie... dzieki...
  
 
dzieki czujnik przy pedale hamulca nie dzialal ,chyba zasniedzial
  
 
Witam
chciałem odświeżyć temat
nie mam świateł STOP

kostka ma układ pinów taki:
- -
- -
które piny zewrzeć żeby sprawdzić czy to wina czujnika

który bezpiecznik odpowiada za światła stop

niestety nie mam voltomierza żeby sprawdzić czy jest napięcie w kostce

pozdr
Piotrek

[ wiadomość edytowana przez: PiotrekA dnia 2008-06-21 15:00:48 ]
  
 
  
 
  
 
Cytat:
2008-06-21 11:32:55, PiotrekA pisze:
niestety nie mam voltomierza żeby sprawdzić czy jest napięcie w kostce



Mozna zawsze uzyc malej zarowki lub nabyc miernik za ok 5zł w gore. do takich pomiarow wystarczy i zarowka i taki miernik.
Do automatu stopu dochodza 2 przewody - mozna je zewrzec tylko w jeden sposob.
  
 
U mnie są cztery przewody (kostka ma cztery piny)
A zakładają że w kostce nie ma prądu to gdzie dalej szukać
  
 
  
 
Jednak jest nieciekawie.
Z kumplem zrobiliśmy pomiary i sie okazało że nie ma napięcia w kostce, pod którą podpina się czujnik.
Sprawdziliśmy jeszcze dwukolorowy kabel (nie pamiętam jakie ma kolory), który wychodzi z tej kostki na lampy i wyszło że jest ok.

Wszytko wskazuje na to że coś jest ze skrzynką bezpieczników

I ma pytanie czy wyciągać skrzynkę czy da się jakoś to obejść, żeby puścić napięcie do stopu

Piotrek

[ wiadomość edytowana przez: PiotrekA dnia 2008-06-24 09:08:58 ]
  
 
  
 
HELP
ma ktoś jakieś pomysły