Alarm STIG + ultradzwieki CR-2 PROBLEM

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.

podlaczylem sobie alarmik firmy STIG z roznymi bajerami... wszystko w porzadku, poza czujnikami ultradzwiekowymi CR-2.

jak centralka jest podpieta bez nich, wszystko chodzi OK. jednak jak do centralki podepne te czujniki zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy:

- po wyjeciu kluczyka ze stacyjki, radio samo sie nie wylacza (po odpieciu CR-2 wylacza sie.)
- dioda od alarmu nie mruga
- czujniki CR-2 nie dzialaja - reszta dziala OK.


wie ktos co moze byc przyczyna? zastanawiam sie nad podlaczeniem calej centralki... gdzies skorzystalem z +12V po stacyjce wyciagnietego z radia... zastanawiam sie czy tutaj mogl sie pojawic jakis problem? przeciez +12 to +12.... bez wiekszej roznicy?
sprawdzalem schemat kilka razy... wszystko jest OK.

aha - co do samego CR2 - ta ich "centralka" niema wlasnego zasilania - jest to pociagniete z centralki alarmu, ktory bez tych czujnikow dziala w 100% prawidlowo... czyzby cos w tych czujnikach bylo walniete? oczywiscie odbiornik/nadajnik podlonczony dobrze (chyba ze sie fabryka pomylila podczas "malowania" koncowek)

pozdraiwam
  
 
Ja właśnie przymierzam się do zakupu takowego, ale jak czytam, że masz jakieś problemy to zaczynam się zniechęcać.
  
 
archivi- sprawdz kolory wyjscia z ultradzwiekow a kolory wejscia do centralki- ja mialem pomieszane!!

Co do samego alarmu STIG- kupilem zamontowalem dzialal przez 3 razy- pozniej zaczal "fisiowac" poszedl do reklamacji, po powrocie dzialal przez 12g odz i znow zaczal "fisiowac" znow do reklamacji, po powrocie nie dzialal wogole!!!! stracile ponad 500zl (alarm, zalozenie, wysylka do reklamacji) i mam tylko sajgon z kablami ktore jutro bede wycinal!!!!

DarasBB- nie polecam -mozesz miec problem!!!!
  
 
polecam centuriona, np. xabre. dobry wspolczynnik ceny do bajerow hehe a tak serio to dla dlubaczy przydaje sie kilka dodatkowych kanalow z programowana logika wyjsc, a dla strachliwych - powiadamianie na pilota