[126p] karcio86 PGR, rajdówka nie beż :P

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Buduje mojego parcha od dłuższegooooo czasu i postanowiłem założyć ten temat. W sumie to ze względu na to , że ostatnio nie mam motywacji do dłubania przy nim . Może dlatego , że lato to taki okres . Albo dlatego, że w WLKP nie ma za dużo kajtków - nie ważne. Przed stawie jego historie krótko.

Kupiłem go od mmost'a użytkownika tego forum za 1500 zł z silnikiem 800ccm . Wszystko ładnie pięknie lecz jak wracałem z okoic Gdyni do Poznania to cewka mi pierdykła. A miałem mase części tylko nie miałem cewki Więc stałem czekając na ratunek na stacji gdzieś pomiędzy tymi miejscowościami Ratunek przybył, wymieniło się cały zapłon i heja w droge. Osiemseta godnie dawała rade za brawą 1,2 16V hehe . No ale jak dotarłem to trzeba było wprowadzić poprawki.

Na pierwszy ogień poszła klapa płaska z tyłu ( nawalone było chyba z wiadra szpachlu z 10kg ) Przedni zawias był straszny to poszedł do diabła hehe . Z tyłu bile ale do regeneracji.
Klatka była ale się zmyła bo stwierdziłem , że nie chce aby wbił mi sie zastrzał z żebra (spawane elektrykiem ) . Wyciąłem też "rozpurki" z kątownika i rury na końcu zaklepanej . Wywaliłem całą elektryke , bo waliła fochy ( założyłem z eleganta ). Z przodu były tarcze z DF'a , zajebiście się na nich hamowało ale się strasznie pozapiekały i puki co będą nowe bębenki i szczęki .

Plan na rajdówke:

zawias:
resor przód fabryka 13cm + laga + bile
z tyłu żółte sprężyny ucięte 3/4 zwoja + bile

buda:
szyby z poliwęglanu tylne boki i tył ( dzięki qbara )
klapa tył laminat HNT ( dzięki rejser )
powycinane pare zbędnych blach

napęd:
skrzynia krótkie 2,3,4 ( dzięki evil )

silnik:
wałek 555
wał polerowany wyważany dynamicznie z zamachem (dzięki qbass)
korby odchudzone polerowane ( dzięki radecki )
tłoki 79mm ( dzięki stachu_poznan )
głowica powiększone kanały , wcięte prowadnice , splanowana 4,5mm ( dzięki radecki )
aluminiowe laski popychaczy
[ mam kuponik na hamownie , jak poskładam ( o ile sie uda ) to się zmierzy moc dzika ] Docierany na seryjnej gowicy.





No to chyba na tyle , przy bąku jeszcze masa pracy.
Oto fotki po zakupie i w fazie modyfikacji.

Po zakupie:




aktualnie ( nie aktualne ) :



więcej fotek wkrótce


pozdrawiam






[ wiadomość edytowana przez: Karcio86 dnia 2008-06-26 00:06:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: Karcio86 dnia 2008-06-26 00:08:19 ]
  
 
tos podziekowal
  
 
niemało sianka włożone w bobsleja... będzie dziweczka
  
 
co sądzicie o takiej wersji kolorystycznej






Nie chce ktoś takich blaszek , oddam tylną ściane grodziową i tą tylną pułke

  
 
Ty powiem Ci ze tez nie mam motywacj, lza mi sie w oku zakrecila jak zobaczylem swoją klape


skladamy te szroty i jedziemy na ab cup do torunia !
  
 
hehe spoko rejser prawdopodobnie spotkamy się na torze 7 września, ale nic nie obiecuje
  
 
kurde mam dylemat, jak to jest z tymi podstawkami pod resor , planować czy nie ?

mam resor fabryczny sklepany na 13cm z dodatkową lagą , dać do tego seryjne podstawki czy planować ?
  
 
ja mam resor na 11-13cm z dodatkową lagą, zobacz jak przód stoi
w dzień po odebraniu od kowala,


teraz doszły tylne KYB, no i troche usiadł ze wzgledu na to, że sie ułożył, ja nie ścinałem bo podobo się kąty rozchodzą, ale ile userów tyle opini... do max gleby napeno ścinaj, a do rajdów już, którąś opinie słysząłem, że bez sensu..
  
 
Ah ty jelonku weź nie ścinaj zostaw jak jest. Jeśli robiłeś resor wg mojego przepisu, to zostaw podstawki w spokoju, a bedziesz mógł skakać najwyższe hopki
  
 
zrobie tak jak mówisz ŹĄ

dzisiaj wymontowałem wahacze , jeden nadaje sie na złom , drugi sie odmaluje i wymieni tuleje



  
 
prace podążają do przodu




dzięki wielkie dla Świentego i Stacha
  
 
no i żeś mnie zmotywował łajzo dozobaczenia na torze
  
 
Cytat:
2008-07-10 11:52:30, rejser pisze:
no i żeś mnie zmotywował łajzo dozobaczenia na torze



no właśnie rejs... co z twoim malanem
  
 
ale polyskiem walłeś blleee
  
 
sorry że tutaj ale chciałbym się spytać co moją paczką z blachami ?
ja i mój maluch czekają na te blachy jak na zbawienie, bez nich nie mogę zacząć remontu
  
 
coś tam idzie do przodu



  
 
  
 
Pozytywnie Pochwalisz się tą czarna klapą silnika z systemem Siatex ? Bo widzę, że wyszło całkiem w pomkę
  
 
ta klapa teraz jest biała
  
 
Ale i tak możesz się pochwalić jak ten siatex wygląda od przodu