Dziwne piszczenie w lewym przednim kole

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam problem jak jade słysze głośny i wyraźny pisk w lewym przednim kole i to nie jest pisk opon gdy ruszam ale czysty metaliczny pisk dziwny i nie na miejscu co mnie niepokoi piszczy też gdy delikatnie naciskam pedł hamulca tarcze i klocki wymieniałem w maju i zrobiłem 8 tyśiecy na nich i jak sprawdzałem nie widać śladów na tarczach że coś nie równo sie ździerają jak ktoś wie co to może byc prosze o pomoc pozdro 4all
  
 
z tego co mówisz to mi wygląda na klocek hamulcowy. Może kupiłeś jakieś trefne. I powiedz czy to od samego momentu ruszania czy dopiero po jakimś czasie jazdy ?
  
 
dopiero gdy jade powyżej 50km/h a klocki mam Brecka sprzedawca mi je polecił twierdził że nie piszczą ale może jednak jak tak mówisz
  
 
u mnie podobnie piszczy,ale jak lekko przyhamuje to przestaje,podejrzewam łożysko-czy to możliwe?
  
 
Mar-73.....łożysko gdyby nawaliło to "huczaoby" przez cały czas.....tutaj obstawiałbym klocki.....może po lepszym dotarciu przestaną......
  
 
pomoze przeczyszczenie zaciskow -problem polega na tym ze zbiera sie tam pyl ze startych klockow no i syf z drogi i klocki po prostu nie odbijaja do konca;lekko sie ocierajac o tarcze piszcza (jak hamujesz dociskasz klocki mocniej i juz nie piszczy)
  
 
Pomocy! Mam dokładnie taki sam problem. Napiszcie czy czyszczenie zacisków pomoże, bo jadę na wakacje wkrótce i chciałbym sie tego piszczenia pozbyć. U mnie charaktertyzuje się podobnym piskiem metalicznym, który nie występuje przez pierwsze 5 km drogi, dopiero kiedy już trochę przejadę zaczyna się pisk i to czasami tak mocny że ludzie na mnie spoglądaja CO TO JEDZIE????....i piszczy. Mechanik stwierdził że hamulce są w super stanie, klocki już dotarte,ale ledwo co napoczęte. Napiszcie co robić?
  
 
no klucz 17 w dłoń i do dzieła.. przeczyść nie tylko zacisk ale i jarzmo bo w nim też rusza się klocek (w rsie przynajmniej).
  
 
Jakaś mania krzyczenia w tytułach?

PS. Tytuł edytuje się w pierwszym poście....
  
 
kamilos7 Wysłany: 2005-08-21 22:52:15
online: 2005-12-17 09:03

Ciężko będzie, żeby kolega wy edytował ten temat

I również mam ten problem, ale u mnie występuję na zakrętach w lewo, czasami też zdarza się w prawo, ale od jakiegoś czasu jest jakby trochę głośniejsze te piszczenie i jak wcisnę hamulec to cisza do kolejnego zakrętu, moja rada głośniej radio i nie słyszę tego
  
 
haha, doooobre, OK, ja to zrobię Dzięki