Takie sobie audio w clx

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam na początku może sie przedstawie nazywam sie Przemek,mieszkam w bydzi do klubu wciągnoł mnie ArekClx.Moim priorytetem jest modyfikacja essa w kierunku car audio,tz zabudowa kufra itd.Powiem tak zaczołem skromnie jedak zaczynam sie rozpedzać.Mój sprzet to sony cdx m600r brak możliwości czytania mp3 został zażegnany zmieniarką(jakoś trzeba sobie radzić)do kompletu procesor clarion dps.Do niedawna zamysł był taki wstawienie 2 wzmaków magnat 480 jednak ze wzgledu na znikomą moc,został zmodyfikowany pomysł i zakupiłem dwa wzmaki soundmagus głośnik subniskotonowy firmy toxic 15 cali.Puki co essi stoi u blacharza.......wiec roboty z zabudową czas zacząć co myślicie o takim sprzeciku?

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-02 14:07:32 ]
  
 
Witam Przemek no nie wiem czy "takie sobie audio" sprzet pożądny zycze powodzenia w dalszych modyfikacjach
  
 
jeżeli chodzi o wzmacniacze to bym wsadził, i bedę u siebie wsadzał dwa wzmacniacze peiling alien 2000w, a suby pinera, jakoś na wiosne bede miał skończoną zabudowe, radio jvc exad, w drzwi zestaw infinity seria kappa,
  
 
heh takie sobie bo to podstawowe wzmaki z systemu soundmagus
zapodam linka do tego sprzęta http://www.soundmagus.com/E150.html
jeden napewno na mostku będzie zasilał suba drugi system przedni
narazie mam problem z podstawą,tz jak zamontować procesor żeby w miarę to wygladało co prawda zmieści sie pod radio ale niezbyt pięknie wyglada powiedz mi jeszcze jedną żecz jaką mocą dysponuje wzmak o którym piszesz?

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-02 14:26:59 ]
  
 
  
 
proponuje pisac tobie powoli i zastanowic sie nad pisownia co nie ktorych wyrazow, bo az oczy kasa przy nie ktorych slowach

a sprzet daje rade,mam nadzieje ze na jakims spocie poslucham live
pozdro
  
 
Cytat:
2008-07-02 14:15:48, many_xr3i pisze:
bedę u siebie wsadzał dwa wzmacniacze peiling alien 2000w



weź mi idź z tym chłamem...to nie są wzmacniacze to są pudełka z zakręconym kawałkiem miedzi i 2 rezystorkami...

super "zabudowa" bedzie z tym sprzętem
  
 
rozbrajają mnie ludzie niektórzy Nawalą subów 30-40cm, jajek 6x9 i jeszcze niewiadomo czego a potem efekt.. giewno.. dam sobie rękę uciąć że taka zabudowa na wzmakach z allegro i głośnikach z tego też miejsca będzie grała gorzej niż dobre radio + 16cm Kickx z wygłuszeniem drzwi + jajka 5x7 JBL'a w seryjne miejsca!! (tak sięskłada ze słyszałem i taka instalke i taką i mam porównanie)
  
 
Magnat ? a co to, sa takie lody, magnum, to oni robia procz lodow wzmacniacze ?
  
 
przepraszm bardzo,zadam pytanie jesli magnat to nie wzmacniacz to co jest dla ciebie wzmacniaczem?może infinity?hamerykański tak?to pomyśl sobie ze to dziadostwo zmontował by polak w piwnicy takie jest skomplikowane....ale szpan bo infinity szkoda gadać
  
 
Cytat:
2008-07-03 01:05:50, yezXR3i pisze:
.. dam sobie rękę uciąć że taka zabudowa na wzmakach z allegro i głośnikach z tego też miejsca będzie grała gorzej niż dobre radio + 16cm Kickx z wygłuszeniem drzwi + jajka 5x7 JBL'a w seryjne miejsca!! (tak sięskłada ze słyszałem i taka instalke i taką i mam porównanie)


jbl terz pewnie kupione na allegro,szanuj i pielęgnuj rękę przyjadę po nią
  
 
Cytat:
2008-07-03 00:43:01, trance pisze:
weź mi idź z tym chłamem...to nie są wzmacniacze to są pudełka z zakręconym kawałkiem miedzi i 2 rezystorkami... super "zabudowa" bedzie z tym sprzętem



Ja to słyszałem i ty Karol też niebawem będziesz miał okazję to usłyszeć

Moim zdaniem jest kozak
  
 
A ja z innej beczki...
Drogi Przemku, życzę Tobie, abyś nie poszedł drogą samej mocy, abyś wziął pod uwagę również jakość dźwięku. Dobre początki ku temu już masz, procesor dźwięku to superancka sprawa, jednak z doświadczenia wiem, że taki procesor plus empetrójki nie da nigdy tego samego efektu co CD, a moja rada na to jest taka, abyś nagrywał sobie płytki tylko z utworami kompresowanymi na "bitrate" 256 i w górę. Na zwykłym mp3 różnicy kolosalnej nie będzie, ale przy procesorze sam zobaczysz o co kaman...

Inna sprawa to wygłuszenie auta. Napisałeś, że przód będzie napędzany wzmacniaczem i za to wielka piątka dla Ciebie, leczą mnie ludzie, którzy do "zwykłego" przodu dokładają mocną skrzynię i nazywają to szumnie mianem "car audio". Koniecznie wygłuszenie drzwi musi zagościć w Twoim aucie, nie jest to operacja mocno skomplikowana ani droga, a pozwala przejść w "inny wymiar dźwięku". Jeśli masz sportowy wydech, lub dziurawy tłumnik polecam wygłuszyć również bagażnik, tylne nadkola i klapę.

I na koniec parę ważnych spraw. Przy montowaniu tego "olbrzyma" w bagażniku musisz wziąć pod uwagę nie tylko jego wielkość i moc, ale przede wszystkim jego parametry, według których będziesz liczył obudowę (zabudowę), bo nie wyobrażam sobie, abyś wsadził ten głośnik w byle jak wystruganą budę, mając na pokładzie procesor dźwięku. Zostaje jeszcze kwestia okablowania całego zestawu oraz odpowiedni dobór przodu, ale o to raczej się nie martwię, bo skoro myślisz o napędzaniu go wzmakiem, to musi być solidny...

Szykuje się niezłe granie w bydzi
  
 
W końcu odpowiedz godna audiofila przez duże A...szczeże powiem że ta wypowiedz z myjącym auto dzieckiem i buu buu mnie rozśmieszyła haha...Jeśli miałbym tak nagłośnić auto kupił bym bęben i wziołbym ArkaClx żeby w niego naparzał w rytm muzyki taniej by wyszło Prawda Arek? niestety jak Arek wie naprawiam wzmacniacze i inne szpargały i trochę pojęcie o tym mam tagrze dla wtajemniczonych w elektronike powiem jedno,przetwornica 47v i 1000v hehe jeleniowi

Ps.jeśli ktoś szuka dobrego i niedrogiego blacharza to walić kontakt na priv...wymiana progu wewnętrznego nadkola reperaturki błotnika i wlewu 150zł jak za darmo.Arek widział spoko robota

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-03 14:53:19 ]
  
 
Cytat:
2008-07-03 14:45:26, kamaro111 pisze:
W końcu odpowiedz godna audiofila przez duże A...szczeże powiem że ta wypowiedz z myjącym auto dzieckiem i buu buu mnie rozśmieszyła haha...Jeśli miałbym tak nagłośnić auto kupił bym bęben i wziołbym ArkaClx żeby w niego naparzał w rytm muzyki taniej by wyszło Prawda Arek? niestety jak Arek wie naprawiam wzmacniacze i inne szpargały i trochę pojęcie o tym mam tagrze dla wtajemniczonych w elektronike powiem jedno,przetwornica 47v i 1000v hehe jeleniowi



Z tym naparzaniem Przemek to spoko ale twój toxic zrobi to troszeczkę lepiej
  
 
TAKŻE
Cytat:
2008-07-03 14:45:26, kamaro111 pisze:
i trochę pojęcie o tym mam TAGRZE dla wtajemniczonych w elektronike powiem jedno,przetwornica 47v i 1000v hehe jeleniowi [ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-03 14:53:19 ]




[ wiadomość edytowana przez: JarcioFordzik dnia 2008-07-03 15:02:36 ]
  
 
życzę powodzenia w pisaniu i pilnowaniu 2 latka ciekawe jak tobie to wyjdzie
  
 

spoko,zartuje tylko jestem uczulony na to moze az za bardzo,poza tym ja zawsze sprawdzam co napisalem...bo czasami to płakać sie chce jak sie widzi jak kaleczą ludzie swoj narodowy jezyk w pisaniu....co do pilnowania dziecka to mialem na glowie 3,5 latka przez miesiac i one chyba bardziej brykaja niz 2 latki

moze wpadniesz jutro na spocik i zaprezentujesz sprzecik live??
Cytat:
2008-07-03 15:03:11, kamaro111 pisze:
życzę powodzenia w pisaniu i pilnowaniu 2 latka ciekawe jak tobie to wyjdzie

  
 
spoko,zapytaj Arka jak wariuje mój dzieciak to zobaczysz co ci odpowie hehe,co do spocika niestety auto wczoraj przyjechało z wymienionymi progami itd dzisiaj wielkie malowanie a jest tak gorąco że farby parują i raczej niezdążę
  
 
Cytat:
2008-07-03 15:13:05, kamaro111 pisze:
spoko,zapytaj Arka jak wariuje mój dzieciak to zobaczysz co ci odpowie hehe,co do spocika niestety auto wczoraj przyjechało z wymienionymi progami itd dzisiaj wielkie malowanie a jest tak gorąco że farby parują i raczej niezdążę



Szymonek daje rady!!!
Szczególnie wczoraj jak zwiał przed tatą.

Bedzie z niego audofil