LADA 2103 2.0DOHC - jacek2107 - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mieszam parafinę płynną ze stałą na gorąco - im dam więcej parafiny stałej tym w niskich temperaturach mazidło zastyga bardziej i faktycznie chromy wyglądają jak biała świeca ale robisz raz i całą zimę jeżdzę i mam spokój, na wiosnę jak pierwsze słonko przygrzeje to w zasadzie sama spływa i tylko przecieram i mam lusterko chromy!!
  
 
No to git Dobry sposób-przyda się kiedyś Pozdrawiam
  
 
Pani wiosna idzie, pora wziąć się za ładę po zimie!!na pierwszy ogień wymiana wszystkich filtrów no i oleju - postanowiłem że poeksperymentuje trochę i przeszedłem z półsyntetyka 10W40 na fuul syntetyk 15W50 Motula 300V po uprzednim czyszczeniu silnika preparatem typu Engine Clean firmy Liqui Moly. To co spuściłem z silnika po wlaniu tego środka do starego oleju ciężko opisać - mniej więcej przypominało to czarny szlam!!!Po zalaniu 300vki silnik zdecydowanie ucichł aczkolwiek jeżdzę z duszą na ramieniu obserwując wskaźnik ciśnienia oleju - jak narazie czerwona kontrolka nie zapala się
  
 
hmmm..........
mojego chroma zjadła amba , nie zdążyłem się nim zaopiekowac i się najpierw nadął a jak go odkręciłem to się rozsypał na ale 20 lat dał rady
trzeba w nowy front chromik zainwestowac
  
 
szybki konkurs - kto poznaje czyje to felgi??
Uploaded with ImageShack.us]2103[/URL]
  
 
rogacka ?
  
 
Rogacka Rogacka
  
 
  
 
no moje. dobrze że na ladzianie śmigają
  
 
Łada żyje i przeszła ostatnio małą operację - przy próbie regulacji zaworów wyszło że zjadło jedną krzywkę na wałku rozrządu - udało się dostać wałki od lanci delty 2.0 turbo i takowe zostały do DOHCa zaimplementowane!!przy okazji nowy pasek rozrządu itp.
Autko zdecydowanie odżyło - w końcu udało się ustawić wolne obroty!!!!
  
 
Przeczytałem twój post, czeka mnie podobna operacja, wiem co mnie czeka i dziś chylę czoło przed tobą.
Tak od siebie, również uważam ze w trojce powinny być listwy chromowane, a szczególnie te piękne trójkowe kierunki z listewkami, natomiast kierownica i wydech przypadły mi do gustu. Co do felg, ładniejsze były twoje felgi, od rogacka średnio pasują. Zauważyłem ze masz fotele przednie kubełkowe, to własna produkcja? Bo nigdy takowych w 03 nie widziałem.
  
 
Cytat:
2011-09-18 22:39:02, SzokoLada pisze:
Przeczytałem twój post, czeka mnie podobna operacja, wiem co mnie czeka i dziś chylę czoło przed tobą. Tak od siebie, również uważam ze w trojce powinny być listwy chromowane, a szczególnie te piękne trójkowe kierunki z listewkami, natomiast kierownica i wydech przypadły mi do gustu. Co do felg, ładniejsze były twoje felgi, od rogacka średnio pasują. Zauważyłem ze masz fotele przednie kubełkowe, to własna produkcja? Bo nigdy takowych w 03 nie widziałem.


Łada przechodzi trudne chwile, zacząłem inwestycje budowlaną która potrwa jeszcze ze 2 lata i w związku z tym nie mam czasu na zabawe! jedyne co mogłem zrobić dla niej to nie targać jej zimą, bo to jest najgorsze dla starego auta! myslę że przyszłą zime spędzi już w swoim 40m garażu!! wtedy będzie można zacząć realizować koncepcje które chodzą mi po głowie od jakiegoś czasu! no ale to jeszcze troche - póki co ladna jest odpalana regularnie coby się nie zastała!!o pozbyciu się jej nie ma mowy!!!!
PS. fotele to samoróbka - na bazie foteli z 2106 powstały niskobudżetowe fotele lotnicze - kosztowaly mnie niecałe 300zl bodajże