[Polonez] - różne pytania. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc...



Mam polda z 94' 1.5 GLE zagazowanego który posiada nawet alarm...

Pewnego pięknego dnia jadąć z pracy zjechałem do sklepu ,zgasiłem silnik-wróciłęm ,odpaliłęm silnik a po przejechaniu około 1km przestało grać radio ,a za chwilę samochód zacząął szarpać tak jakby brakowało mu paliwa ,następnie kontrolki świateł mijania ledwie świeciły... dość mocno zdziwiony zjechałem na pobocze zgasiłem silnik i zaczełem szukać przyczyny tego (dla mnie) dziwnego zachowania mego pojazdu... na początku myślałem że to kable od elektryki instalacji gazowej ale nie... po ok.10 min i stuknięciu w skrzynkę bezpieczników ledwie ale odpalił...

Następnego dnia podczas drogi do pracy dojeżdzając do świateł redukcja na 3 a samochód szarpie i wrzucam bieg 4 ,jeszzce gorzej... aż w końcu silnik gaśnie razem z światłami...
przy próbie odpalenia kontrolki mocno przygasają albo wogóle nie świecą... rozrusznik ledwie pyka albo wogóle nie wydaje dzwięku...
sprawdziłem każdy przewód od bezpieczników ,każdy bezpiecznik ,przewody od instalacji gazowej(pompka paliwa itd) kable od świateł ,kable przy alternatorze ,akumulatorze , zarówno masowe jak i plusy...
Sprawdziłem akumulator... ma 11.25~30V



Czy ktoś ma jakąś koncepcję co się dzieje w tym aucie.???









  
 
A kostkę stacyjki?
  
 
Sprawdz napiecie ładowania. Mialem to samo, zdechl alternator.
  
 
Lecisz po regulator jutro rano/

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Witam. Mam pytanie w sprawie atrap do Poloneza. Udało mi sie uratować 4 atrapy, jedna jest od borewicza to na pewno wiem jednak do reszty mam pewne wątpliwości. Dwie atrapy są na dwa kwadratowe klosze, ale nie jestem pewien czy to na pewno jest od Poloneza, ma ktoś może zdjęcie takiej atrapy, ale nie zamontowanej w aucie, tylko luzem. Ostatnia z atrap jest pod przód z tkz. noskiem ale... wydaje mi sie ze jest ona przeznaczona do Poldka Coupe, dlatego że ma ona miejsce na znaczek ten takie jak był w coupe, oraz niema wypełnienia pod znaczkiem(jest wolna przestrzeń, bez szczebelków) Fotka takiej atrapy tez mile widziana. Wszystkie atrapy idą na sprzedasz ponieważ mi sie nie przydadzą, a ktoś może mieć z nich pożytek, nie chce żadnych wielkich pieniędzy, ale tez nie chce wprowadzać kupujących w błąd dlatego moje pytania... Jak porobię zdjęcia to wrzucę chyba ze wcześniej ktoś z was mnie oświeci odpowiedziami na moje pytania.

Pozdrawiam!
  
 
Jeśli wygląda jak od borka tylko ma otwory na dwa prostokątne, zamiast czterech okrągłych to jest od borka z dwoma prostokątynymi.
  
 
DzikBronx, na 99% nie masz atrapy od coupe tylko od akwarium. niestety
  
 
Jedna cholera. Atrapa z odlewem pod znaczek występowała w borewiczu z noskiem, akwarium i w coupe.
  
 
Dzięki za info. Dziś porobię foty i wstawię, zobaczycie jak to wygląda.

Pozdrawiam
  
 
Tak wygląda zapewne:

Wymontowałem kiedyś na złomie z akwarium.

Larytas może to i jest, ale nie jest tylko i wyłącznie od coupe.
  
 
Jeśli jest pochylona górą do przodu to jest to już towar rzadko spotykany. A oryginał od coupe nie ma znaczka tylko dziurę o ile wiem.
  
 
Ta moja też była górą do przodu pochylona, bo z takiego noska została wyjęta. Tak czy inaczej mimo silnej reklamy na allegro osiągnęła horrrendalną cenę 35 zł.
  
 
Czyli dwa razy więcej niż od przejściówki.
  
 
Oto rodzaje atrap które mam. Jeszcze dziś pojawią się na allegro

Pozdrawiam.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Free Image Hosting at www.ImageShack.us

  
 
Wszystko się zgadza. Borek, borek, od noska coupe.
  
 
witam mam małe szybkie pytanko. mianowicie jakie parametry powinien mieć akku do poloneza caro 1.6?
prosze o szybką odpowiedź?
  
 
45Ah do gaźnikowca 60Ah do wtryskowca. Aczkolwiek ja uważam, że do obu mogło by być 60. A to dlatego, że jak projektowali to auto to chyba nie myśleli o takich rzeczach jak alarmy, centralne zamki, elektrozawory i inne...

[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2009-05-28 22:04:44 ]
  
 
dzięki bardzo i pozdrawiam
  
 
Wow , altek jest gotowy na tak duzy aku ? 62-64 Ah , to zalecja do przecietnego diesla. Jak ktos jezdzi glownie po miesice ,to ja bym chyba jednak polecal ciut mniejszy.
  
 
Cytat:
2009-05-29 03:38:23, marcij pisze:
Wow , altek jest gotowy na tak duzy aku ? 62-64 Ah , to zalecja do przecietnego diesla. Jak ktos jezdzi glownie po miesice ,to ja bym chyba jednak polecal ciut mniejszy.



Gotowy. Od ponad 10lat zawsze w swoich Polonezach miałem aku 61Ah i nigdy nie miałem problemu niedoładowania go czy innych dziwnych historii. Dodam, że moja jazda, to zwykle tryb miejski, a więc więcej stania w korkach niż wszystkiego. Jeżeli regulator napięcia jest sprawny i z alternatorem wszystko w porządku, to wszystko będzie OK, a zapas pojemności jednak przydaje się w ciężkie mrozy.