Temperatura silnika. Jest problem czy sobie wkręcam?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam pewne podejrzenia co do pracy mojego silnika 1,8td z 96 roku. Wskaźnik temperatury nie przekracza nigdy połowy, najczęściej jest na literce N lub O. Niedawno wymieniałem termostat i płyn w chłodnicy, bo wcześniej wskazówka bardzo rzadko wchodziła na Normal. Nawet gdy na postoju silnik chodzi przez chwile nie załącza się wiatrak dmuchawy. Chodzi dopiero przy włączonej klimie. Po jeździe i zgaszeniu go na jakieś pół godziny, po ponownym odpaleniu czuć że z wywietrzników we wnętrzu dmucha lekkie ciepłe, wilgotne powietrze. Dopiero jak włączę nawiew bądź klimę powietrze zmienia się na "suche". Po takim półgodzinnym postoju, przejechałem jakiś kilometr, zatrzymałem się, podniosłem maskę i dotknąłem silnika, który był bardzo gorący. Jest coś na rzeczy czy to wymyślanie problemu? Proszę o sugestię. Pozdrawiam
  
 
sprawdź czujnik temperatury ten do deski rozdzielczej. 1.6 16w jest wkręcany w obudowę termostatu.
  
 
jak to sprawdzić?
  
 
Ja mam bardzo podobnie-wcześniej wskazówka dochodziła latem na O,zimą R,w tej chwili maks. N,zdarza się że opadnie nizej-wymiana termostatu na nowy nic nie zmieniła,wentylator też moim zdaniem załącza sią szybko-nie zawsze,ale tak ok.R.Zastanawiam sie-czujnik,czy wskaźnik oszukuje?Czujnik mamy wkręcony z przodu obudowy termostatu.
  
 
i teraz nie wiem czy kupić i wymienić. Bo się okaże że to jeszcze nie to
  
 
Jest to raczej sztuczny problem
Wilgotne i ciepłe powietrze przy klimie to tzw. norma, stąd nad wyraz parujące szyby. Wskaźnik temp. w połowie oznacza że jest ok, przy założeniu że masz wskaźnik z napisem NORM pionowo w dół.
  
 
Cytat:
2008-07-12 21:42:14, Kris75 pisze:
Jest to raczej sztuczny problem Wilgotne i ciepłe powietrze przy klimie to tzw. norma, stąd nad wyraz parujące szyby. Wskaźnik temp. w połowie oznacza że jest ok, przy założeniu że masz wskaźnik z napisem NORM pionowo w dół.


Klimatyzacja osusza,a nie powoduje parowania szyb.
Możliwe że nagrzewnica autorowi postu troszeczę cieknie i dlatego taki efekt.
  
 
Cytat:
Klimatyzacja osusza,a nie powoduje parowania szyb.



Mówimy o efekcie przy wyłączonej klimatyzacji...
  
 
do połowy dochodzi rzadko. Napis mam poziomo
  
 
Termostat lekko może przepuszczać, koszt nowego oryginału ok 40 zł, można się pokusić o wymianę.
  
 
termostat wymieniony niedawno na nowy
  
 
Nic nie szkodzi