Jakie klocki i tarcze do MK7 1.6 95r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam..


Przyszła pora na wymianę klocków i tarcz w moim Escorcie.. i teraz pojawia sie pytanie jakie kupić...


Mam do wyboru kilka zestawów z allegro i teraz prośba do Was aby mi doradzić jakie kupić.. Rady najlepiej podawajcie z własnego doświadczenia a nie z tego co ktoś tam mówił..

Podaje linki do zestawów które wydają mi sie ciekawe:
-Tarcze Brembo i klocki Ferodo
-Tarcze i klocki Lucas
-Tarcze i klocki Delphi


A może coś innego możecie mi polecić.. ? Cenowo chciałbym sie wyrobić w 200zł


[ wiadomość edytowana przez: Luksas dnia 2008-07-15 14:33:04 ]
  
 
a przeszukałeś forum na ten temat?
  
 
Od tego zacząłem.. ale nie znalazłem podobnego tematu..
  
 
ja moge polecic ATE z FERODO
  
 
Cytat:
2008-07-15 14:32:07, Luksas pisze:
Witam.. Przyszła pora na wymianę klocków i tarcz w moim Escorcie.. i teraz pojawia sie pytanie jakie kupić... Mam do wyboru kilka zestawów z allegro i teraz prośba do Was aby mi doradzić jakie kupić.. Rady najlepiej podawajcie z własnego doświadczenia a nie z tego co ktoś tam mówił.. Podaje linki do zestawów które wydają mi sie ciekawe: -Tarcze Brembo i klocki Ferodo -Tarcze i klocki Lucas -Tarcze i klocki Delphi A może coś innego możecie mi polecić.. ? Cenowo chciałbym sie wyrobić w 200zł [ wiadomość edytowana przez: Luksas dnia 2008-07-15 14:33:04 ]


A ja Ci polecam zestaw właśnie Brembo Ferodo tylko szukaj klocków z tzw. "dzwonkami" tzn z blaszkami które to będą trzymać klocek nieruchomo w zacisku w innym wypadku tak jak te na zdjęciu mogą "podskakiwać" w zacisku a co za tym idzie będziesz je słyszał na nierównościach.
  
 
Cytat:
2008-07-15 15:16:51, gardenia1 pisze:
A ja Ci polecam zestaw właśnie Brembo Ferodo tylko szukaj klocków z tzw. "dzwonkami" tzn z blaszkami które to będą trzymać klocek nieruchomo w zacisku w innym wypadku tak jak te na zdjęciu mogą "podskakiwać" w zacisku a co za tym idzie będziesz je słyszał na nierównościach.


ma kupic zwykle klocki, bez blaszek, dopiero od ok. 98r essy maja inne klocki (te wlasnie z blaszkami)
wchodza zwykle klocki, na nie idzie blaszka i nic nie ma prawa stukac
  
 
Wg tej instrukcji wychodzi na to, że od połowy 97r są jakieś blaszki..

Piszcie dalej co mi radzicie kupić..
  
 
Cytat:
2008-07-15 14:47:43, Luksas pisze:
Od tego zacząłem.. ale nie znalazłem podobnego tematu..



http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=198797&c=45&hq=tarcze&f=20
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=198020&c=45&hq=tarcze&f=20
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=187387&c=45&hq=tarcze&f=20
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=208374&c=45&hq=klocki&f=20
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=187861&c=45&hq=klocki&f=20
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=182059&c=45&hq=klocki&f=20
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=198797&c=45&hq=tarcze&f=20
  
 
Poczytałem poczytałem i tak naprawdę dalej nic nie wiem..
  
 
Cytat:
2008-07-15 17:48:52, Luksas pisze:
Poczytałem poczytałem i tak naprawdę dalej nic nie wiem..


a czego się spodziewałeś? Że ktoś podejmie za Ciebie decyzję?
Ludzie Ci doradzają, ale to Ty decydujesz...tak trudno wybrać jakieś rozwiązanie?
Są różne gusta, zasoby, preferencje...dlatego jeśli chcesz znależć gotową odpowiedź, to tylko w Erze Ci dopasują....
  
 
Spodziewam sie tego, że tak jak radekbox i gardenia1 inny też wyrażą swoją opinie na temat danych wyrobów...
Stworzyłem ten temat tylko i wyłącznie dlatego, że nie chce kupić chłamu. Tylko porządny zestaw który umożliwi mi bezpieczne poruszanie sie po drogach.

Nawet nie wiesz jak bardzo wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty, którzy nic nie pomogą a jedynie wpieprzają swoje zbędne komentarze. Zastanów sie o czym Ty mówisz.. jakie gusta ? jakie zasoby ? jakie preferencje ? Tak jak każdy chce aby moje hamulce hamowały jak najlepiej.. i tyle !
  
 
Cytat:
2008-07-15 18:59:53, Luksas pisze:
Spodziewam sie tego, że tak jak radekbox i gardenia1 inny też wyrażą swoją opinie na temat danych wyrobów... Stworzyłem ten temat tylko i wyłącznie dlatego, że nie chce kupić chłamu. Tylko porządny zestaw który umożliwi mi bezpieczne poruszanie sie po drogach. Nawet nie wiesz jak bardzo wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty, którzy nic nie pomogą a jedynie wpieprzają swoje zbędne komentarze. Zastanów sie o czym Ty mówisz.. jakie gusta ? jakie zasoby ? jakie preferencje ? Tak jak każdy chce aby moje hamulce hamowały jak najlepiej.. i tyle !


Pewnie...najlepiej jakby jeszcze ktos za Ciebie kupił te tarcze i klocki...chłopie...nie bądz leniwy...surec jak na dłoni ci podał linki a ty dalej nic nie kumasz? nikt ci tu nie powie,ze ten zestaw jest najlepszy bo kazdy ma inne doswiadczenia z roznymi klockami/tarczami, a ty oczekujesz, ze za ciebie wybierzemy klocki...moze ankiete na stronie głównej utworzymy specjalnie dla ciebie i wtedy bedziesz (moze) zdecydowany jakie kupic,co?? czy wybor tarcz i klockow to dla ciebie taki wielki problem-kup brembo + ferrodo bo ten zestaw jest najbezpieczniejszy i lepszego nie ma...zadowala cie ta odpowiedz?juz pedzisz do sklepu kupic?
ps.sa bezpieczniejsze,ale czego oczekujesz za 200pln??
ps2. blaszki byly juz duzo wczesniej (wiem wiem instrukcja mowi,ze od maja 1997) - ja mam 1993rocznik i mam blaszki (gdy je wyjąłem to klocki mi zaczeły dzwonic)

[ wiadomość edytowana przez: falcon0 dnia 2008-07-15 20:19:28 ]
  
 
blaszki byly zawsze (te, ktore sie zaklada na klocki), ale chodzi o te, ktore sa "wtopione" w klocki
  
 
Ja mam zalozony zestaw brembo ferodo od jakiegos czasu i jest dobrze, troche tylko pylu leci na felgi ale to jak wszedzie
Dzis bylem u diagnosty mierzyl sile hamowania i wyszlo wszystko bardzo dobrze
  
 
Cytat:
2008-07-15 19:25:34, radekbox pisze:
blaszki byly zawsze (te, ktore sie zaklada na klocki), ale chodzi o te, ktore sa "wtopione" w klocki


Chyba,ze tak...
  
 
Cytat:
2008-07-15 19:18:19, falcon0 pisze:
Pewnie...najlepiej jakby jeszcze ktos za Ciebie kupił te tarcze i klocki...chłpoie...nie bądz leniwy...surec jak na dłoni ci podał linki a ty dalej nic nie kumasz? nikt ci tu nie powie,ze ten zestaw jest najlepszy bo kazdy ma inne doswiadczenia z roznymi klockami/tarczami, a ty oczekujesz, ze za ciebie wybierzemy klocki...moze ankiete na stronie głównej utworzymy specjalnie dla ciebie i wtedy bedziesz (moze) zdecydowany jakie kupic,co?? czy wybor tarcz i klockow to dla ciebie taki wielki problem



ty.. "chłpoie" widzę, że masz problemy z czytaniem... a o rozumieniu czytanego tekstu już nie wspomnę..

Napisze ci jeszcze raz ! a raczej zacytuje "Spodziewam sie tego, że tak jak radekbox i gardenia1 inni też wyrażą swoją opinie na temat danych wyrobów..."

P.S Wielkie dzięki za opinie innych użytkowników
  
 
Cytat:
2008-07-15 19:49:19, Luksas pisze:
ty.. "chłpoie" widzę, że masz problemy z czytaniem... a o rozumieniu czytanego tekstu już nie wspomnę.. Napisze ci jeszcze raz ! a raczej zacytuje "Spodziewam sie tego, że tak jak radekbox i gardenia1 inni też wyrażą swoją opinie na temat danych wyrobów..." P.S Wielkie dzięki za opinie innych użytkowników


Przecież wyraziłem swoja opinię - niedoczytałeś? to moze zacytuje "kup brembo + ferrodo bo ten zestaw jest najbezpieczniejszy i lepszego nie ma" .Poza tym bedzie tyle opinii ilu użytkownikow i myslisz , ze wtedy bedziesz mądrzejszy które kupic?jeszcze większy mętlik bedziesz miał w głowie bo kazdy bedzie chwalił swoje tak jak i ty to bedziesz robił po - twoim zdaniem - najlepszym zakupie jakiego dokonasz....
Zycze trafnej decyzji
  
 
Krótko, bo inni się aż nadto rozpisują
Ja jeżdżę od 3 miesięcy na komplecie Lucasa (tarcze+klocki) i jest ok.
  
 
Cytat:
2008-07-15 18:59:53, Luksas pisze:
... Nawet nie wiesz jak bardzo wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty, którzy nic nie pomogą a jedynie wpieprzają swoje zbędne komentarze. Zastanów sie o czym Ty mówisz.. jakie gusta ? jakie zasoby ? jakie preferencje ? Tak jak każdy chce aby moje hamulce hamowały jak najlepiej.. i tyle !


dlatego taki post będzie się powtarzał co kilka tygodni ...
  
 
Cytat:
2008-07-15 19:25:34, radekbox pisze:
blaszki byly zawsze (te, ktore sie zaklada na klocki), ale chodzi o te, ktore sa "wtopione" w klocki


Dokładnie o te blaszki mi chodziło a nie o te które nachodzą na górę klocków i mozna je kupić razem z zestawem klocków