Car Audio In My Essi - CableKIT - jaki ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć
Jako że się na tym dobrze nie znam proszę Was o pomoc w zakupie. Przednie głośniki pod dystanse 165mm, skrzynia basowa w bagażniku i do tego wzmacniacz i okablowanie - to jest to czego chcę Radio na początek zostanie fabryczne, potem zastąpie je jakimś Pionieer'em za około 600zł. Myślałem o takich głośnikach nullKLIK
Co Wy na to ? Wzmacniacz raczej używany, za to firmowy Czekam na Wasze propozycje.
Pozdro

PS. Byłbym zapomniał - słucham Trance, House > Techno

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-07-16 01:13:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-07-30 03:26:23 ]
  
 
glosniki sa ok tylko jedna sprawa ... jak bedziesz kupowal wzmaka to musi byc on przewidziany do pracy przy impedancji 2 ohm.
To co gosc pisze ze 2 krotnie wieksza moc bez ryzyka dla radia swiadczy ze typ nie ma pojecia o sprzecie audio.
Nie wiem dlaczego uwaza ze podlaczenie glosnikow o nizszej impedancji niz nominalna wartosc impedancji wzmacniacza w radiu nie zaszkodzi mu.

[ wiadomość edytowana przez: Pre100n dnia 2008-02-21 09:43:46 ]
  
 
No dobra, w takim razie jakiej firmy i jaki model wzmacniacza do tej konfiguracji ? Może jeden wzmacniacz do przednich głośników a drugi do skrzyni ?
  
 
mozna jeden do przodu a 2 do skrzyni tylko ze to nie jest najlepszy pomysl ...
najlepiej 4 kanalowke w pracujaca w konfiguracji 4/3/2 ... na allegro jest kilka wzmakow JBL seria GTO wiec jak chcesz kupic komplet glosnikow JBL to proponuje Cos takiego. Tani dobry wzmak do normalnego sluchania musy wystarczy i z subem tez sobie poradzi. Z innych tanszych firm to Blaupunkt, Pioneer, szerokum lukiem omijaj First, Alphard, Boschmann, VoiceKraft i inne wynalazki typu 2000 W SUPER POWER.
  
 
Ten wzmacniacz ma 600W a głośniki maksymalnie 180W. Czy istnieje możliwość takiego podłączenia:
300W na przednie głośniki - po 150 na każdy
300W na skrzynie basową
Jak już wspominałem nie znam się na tych rzeczach, nie popali się to ? Jaką skrzynię do tego i kable ? Chciałbym wiedzieć co mam kupić szybciej, zawsze może się jakaś okazja trafić a tak przynajmniej będę wiedział czego szukać
  
 
nie patrz na moc max dlatego ze tak naprawde nie ma norm ktora opisuje moc max, kazdy producent moze napisac sobie co chce. wazna jest moc RMS (czyli ta nizsza ale wyznaczana na podstawie okreslonych norm) Wznacniacz np JBL ktory pdalem ma moc ok 50W na kanal i 150 w mostku. Taka moc zupelnie wystarczy do napedzenia glosnikow przednich + sub. Nie daj sie zbajerowac mocami PMPO, MAX, czy innych tego typu wynalazkach. Moc jaka moze wygenerowac wzmacniacz to w najwiekszym uproszczeniu iloczyn I*V*n (napiecie*natezenie* sprawnosc wzmacniacza) zakladajac ze wzmak jest zabezpieczony bezpiecznikiem 20A zasilasz go napieciem 13,8 i ma sprawnosc 70% daje to moc ok 190W ... widzisz wiec ze producenci tandety podajacy magiczne moce rzedu 2kW leca w kulki po calosci.
  
 
Dobra, pozostaje skrzynia, może byćTAKA? Chodzi mi o to żeby wyciągnąc dobrą moc (i przy okazji żeby to wszystko sensownie, ładnie głośno grało) każdego z głośników nie wydając fortuny na coś co będzie za silne i wzmacniacz i tak tego wszystkiego nie uciągnie. Czytałem że do tego typu muzyki jaką słucham dobra jest właśnie skrzynia z Bass-Reflexem. Ile przy takiej konfiguracji wyciągnę RMS z poszczególnego głośnika (zakładając że skorzystam z tych podzespołów które wymieniliśmy + radio 4x50W Pionieer) ? W sumie moc podawana w watach dużo mi nie mówi, bardziej jestem zorientowany w RMS'ach bo mój zestaw przy kompie ma ich "aż" 27 i mniej więcej wyobrażam sobie brzmienie owgo zestawu.
  
 
Po pierwsze: nie liczby wyznaczają jak gra, tylko dobrze wszystko spasowane ze sobą i poustawiane.
Jeżeli będzie to wszystko pędzone wzmakiem 4ro kanałem, to moc radia nie ma nic do tego, bo sygnał będzie szedł z radia po RCA do wzmaka.
Dla mnie moc zestawu, to suma mocy RMS na wyjściu wzmaka lub wzmaków, np: 2x50W (przód) + 150W (sub), bo tyle mocy idzie na głośniki. Chyba nie chcesz sumować wszystkich RMSów jakie są w aucie, głośniki+radio+wzmak..? Bo to wychodzi bzdura.

Tak samo, nie możesz porównać głośników komputerowych do samochodowych, inne środowisko grania (samochód ma trochę mniejszą objętość w środku niż pokój ), inny montaż itd..
  
 
Cytat:
2008-02-22 11:54:19, open pisze:
tylko dobrze wszystko spasowane ze sobą i poustawiane.


Więc głośniki w zmacniacz wybrany, pozostaje skrzynia basowa i okablowanie. Co polecasz do tej konfoguracji ?
  
 
Cytat:
2008-02-22 23:50:02, czyczu pisze:
Więc głośniki w zmacniacz wybrany, pozostaje skrzynia basowa i okablowanie. Co polecasz do tej konfoguracji ?



Zalezy jaki wzmak wybrales. Jesli moc nie przekracza 500W RMS to nie ma sie co bawic w kondensatory chyba ze masz za duzo siana i lubisz skaczace cyferki w bagazniku.
Kabel w zaleznosci od dlugosci (zasilajacy) przy wzmaku 300W RMS i dlugosci kabla ok 5m aosolutne minimum 10mm2, przy wiekszej mocy 16mm2 nawet do 20mm2 (przy 500W). nie daj sie nabrac na SUPER ZESTAWY za 35 pln. Generalnie im grubszy kabel zasilajacy tym lepiej (i oczywiscie drozej). Co do kabla masowego sa rozne szkoly, jedni radza do masy pojazdu, inni do "-" w akumulatorze. W tym przypadku nie mam zdania, jedna i druga metoda jest dobra, pierwsza wymaga mniej kabla Jedna sprawa o ktorej nie mozna nie powiedziec, przekroj kabla masowego nie moze byc mniejszy niz zasilajacego. Wiekszy nie zaszkodzi, mniejszy owszem. Co do kabli sygnalowych - bez dwoch zdan musza byc ekranowane (nawet podwojnie ekranowane). Pozlacane koncowki mozesz sobie wsadzic miedzy bajki bo w tanich kablach jest to poprostu zlota farbka. Co do skrzyni - zalezy do jakiej muzy, napisz ile chcesz siana wydac, jakiej muzy sluchasz i jaki wzmak mialby to napedzac, wtedy cos sie pomysli
  
 
Głośniki 165mm JBL GTO 6507SC
Wzmacniacz JBL GTO 4000
Muzyka - Techno
Kwota - bez radia około 1000zł z wygłuszeniem drzwi
  
 
350 - glosniki przod
300 - wzmacniacz
380 - sub JBL

Proponuje skrzynie JBL zamknieta - zajmuje malo miejsca, ma lepsza dynamike, kontrolowany, szybszy bass niz w obudowie B-R, gorsze zejscie, ale do techno bedzie ok. - koszt laczny przekroczy troche 1000 pln (trzeba by doliczyc wygluszenie i kable)

Jesli chcesz troche taniej mozesz kupic Takie cos - u mnie do codziennego poruszania sie mam wlasnie CP123 (na specjalne okazje jezdzi cos innego ) w takiej cenie nie kupisz nic lepszego - wtedy z kablami i wygluszeniem bedzie ok 1000 zlociszow.
  
 
Dziś natrafiłem na okazję (mówiłem że się trafi ), używany wzmacniacz JBL GTO 755.6 za 400zł

Dane techniczne:

tryby pracy (kanały): 6/5/4/3
moc przy połączeniu zmostkowanym: 2 x 150 W + 260 W
moc RMS, 4 Ω: 4 x 50 W + 2 x 75 W
moc RMS, 2 Ω: 4 x 75 W + 2 x 130 W
THD: 0,03%
stosunek sygnał/szum: > 100 dB
pasmo przenoszenia: 10 Hz - 40 kHz
zwrotnica aktywna: 32-320 Hz
ustawienia zwrotnicy: LP/HP/wyłączony
nachylenie zboczy zwrotnicy: 12 dB/okt
czułość wejściowa: 250 mV - 6 V
wymiary: 475 x 313 x 60 mm
Pełen zakres wejść przedwzmacniacza – w przypadku, gdy w danej instalacji zastosowano kilka wzmacniaczy, ta cecha umożliwia łatwe przyłączenie.
Niezwykle wydajny zasilacz PWM MOSFET zapewnia optymalną moc przy różnej impedancji i niewielkich zakłóceniach.
Każdy wzmacniacz pełnozakresowy JBL Grand Touring jest wyposażony w regulowaną zwrotnicę elektroniczną i układ podbicia basu. Pozwala to zoptymalizować brzmienie systemu w zależności od lokalizacji głośników.

Raczej go zakupię, w razie czego będę mógł rozbudować instalację
Przy tym wzmacniaczu mogą pozostać wybrane przez "Was" podzespoły ? Czy może wybrać coś innego (powiedzmy że w tym przypadku mamy do dyspozycji więcej niż 1000zł) ?
Skrzynia raczej będzie ok bo ma 250RMS, ale głośniki mają moc ciągłą (RMS) 60W, szczytową moc 180W, nie wiem jak do tego będzie się miała sprawa "omów" żeby to wszystko sprawnie podłączyć. Dodatkowych głosników raczej nie chcę - wystarczą mi 2 w drzwiach i skrzynia w bagażniku Jeśli to możliwe to proszę mi to ładnie opisać wraz z moskowaniem i impedencją, niestety wzmacniacz nie będzie czekał i mam mało czasu na zastanowienie się z jego kupnem.



[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-02-24 01:16:08 ]
  
 
UP
Wybrałem jednostkę sterującą - nullPioneer DEH-4000UB
Wygląd nowoczesny, kolorki mi odpowiadają, USB jest, cenateż dobra
Co do wzmacniacza to już wiem co i jak (myślałem myślałem i wymyśliłem). Mostkować będę tylko wyjście na skrzynię, a z czasem na tylną półkę zapodam coś takiego KLIK
Wiem że nie powinienem dawać tych głośników na półkę bo to psuje scenę muzyczną, ale audiofilem nie jestem i jak na moje ucho będzie grać czysto - no i głośno bo to jest jeden z głównych celów. Poza tym rozwiązę problem wolnych kanałów w wzmacniaczu
Jak zwykle czekam na "Waszą" opinię

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-02-25 01:45:04 ]
  
 
Jesli chcesz wykorzystac 4 kanaly wzmaka to pomysl nad innym radiem - model 4000 ma wyjscie na 1 pare glosnikow. zastanow sie nam modelem 4900.
  
 
Cytat:
ale głośniki mają moc ciągłą (RMS) 60W, szczytową moc 180W, nie wiem jak do tego będzie się miała sprawa "omów" żeby to wszystko sprawnie podłączyć



Witam
Sprostowanie: wybrane przez ciebie głośniki mają 2 ohmy, a wzmacniacz jest stabilny dla dwóch ohmów i ma wtedy 75 Watt na kanał. Tutaj już istnieje możliwość że pożegnasz się z głośnikami, jak za bardzo odkręcisz.

co prawda będziesz zadowolony z jakości bo wzmacniacz będzie grał poniżej swoich max zniekształceń THD ale obawiam się że przesadzisz kiedyś i popalisz głośniczki.

Co do skrzynki to zgodzę się z pre100nem że zamknięta t tego typu muzy przyda się bardziej dobra odpowiedź impulsowa ( szybkość) niż niskie zsejście.

A co do wolnych kanałów we wzmaku to moożna by się zastanowić nad dłączeniem sopranów z osobnej pary kanałów .
Po co??
Bo możesz niezależnie regulować soprany i kick basy w dżwiach na wzmaku , a potem dodając głośności na radiu ten stosunek zostaje zachowany.

Moim zdaniem to było by ciekawe rozwiązanie.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-03-02 11:30:17, Wuszy_sedan pisze:
Witam Sprostowanie: wybrane przez ciebie głośniki mają 2 ohmy, a wzmacniacz jest stabilny dla dwóch ohmów i ma wtedy 75 Watt na kanał. Tutaj już istnieje możliwość że pożegnasz się z głośnikami, jak za bardzo odkręcisz. co prawda będziesz zadowolony z jakości bo wzmacniacz będzie grał poniżej swoich max zniekształceń THD ale obawiam się że przesadzisz kiedyś i popalisz głośniczki. Co do skrzynki to zgodzę się z pre100nem że zamknięta t tego typu muzy przyda się bardziej dobra odpowiedź impulsowa ( szybkość) niż niskie zsejście. A co do wolnych kanałów we wzmaku to moożna by się zastanowić nad dłączeniem sopranów z osobnej pary kanałów . Po co?? Bo możesz niezależnie regulować soprany i kick basy w dżwiach na wzmaku , a potem dodając głośności na radiu ten stosunek zostaje zachowany. Moim zdaniem to było by ciekawe rozwiązanie. Pozdrawiam


Dobrze że to zauważyłeś, szkoda by było spalić głośniczki. To może coś takieg: JBL Infinity REF6520SCS lub JBL GTO 6507C - przy okazji przypomnijcie mi maksymalną głębokość głośników na dystansie - z tego co pamiętam to coś do 60mm - lepiej żebym nie walnął gafy
Zdecydowałem się na inny model radia, mianowicie Pioneer DEH-P7000UB - posiada on 3 pary złącz RCA. Nie wiem teraz jakie okablowanie do tego Pomożecie ? Wystarczą 2 RCA z radia do wzmaka czy więcej ?
Z góry THX

I jeszcze jedno - czy to radyjko do którego dałem linka ma zdejmowany panel ? Nigdzie się tego nie doczytałem, a u mnie na 100% w pierwszym tygodniu poleciałaby szyba i radyjka już by nie było W sumie jak nie ma zdejmowanego to by było dziwne, ale musze to wiedzieć na 100%

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-03-03 00:23:59 ]

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-03-03 00:24:38 ]

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-03-03 00:35:18 ]
  
 
Cytat:
2008-03-03 00:14:53, czyczu pisze:
I jeszcze jedno - czy to radyjko do którego dałem linka ma zdejmowany panel ? Nigdzie się tego nie doczytałem, a u mnie na 100% w pierwszym tygodniu poleciałaby szyba i radyjka już by nie było W sumie jak nie ma zdejmowanego to by było dziwne, ale musze to wiedzieć na 100%



na to pytanie odpowiedz masz zawartą w linku który sam podałeś:

Cytat:
Ogólne:

Wejście Aux-in z tyłu radia
Wejście USB na kablu
Możliwość zdalnego sterowania opcjonalnym pilotem
zdalnego sterowania - pilot jest w każdym komplecie
Łącze ISO
Eletrycznie opadający panel

Zdejmowany panel frontowy

IP-Bus
Automatyczne wyciszanie podczas rozmowy przez tel. komórkowego
Możliwość instalacji w zakresie 0-60°
Wielofunkcyjna gałka głośności



swoją drogą designe radia jest dla mnie po prostu powalający, o gustach się nie dyskutuje i sam nie kupiłbym radia tylko dlatego że mi się podoba wizualnie, raczej zwracam uwagę na wyposażenie i dzwięk, ale trzeba przyznać że jest po prostu piękne
  
 
Podnoszę wątek
Zdecydowałem się na głośniki Infinity Ref 6520SC
Dzisiaj dorobiłem sobie dystanse, przepchałem przewód 2,5mm przez wiązkę drzwiową (rozwierciłem środek złączki), położyłem przewody na słupkach do wysokotonówek I teraz pytanie:
Jak podpiąć głośnik wysokotonowy ? Na zwrotnicy są 2 możliwości - 0db oraz -3db. Nie wiem którą opcję wybrać Liczę na Wasze rady
  
 
Cytat:
2008-04-07 18:27:36, czyczu pisze:
Podnoszę wątek Zdecydowałem się na głośniki Infinity Ref 6520SC Dzisiaj dorobiłem sobie dystanse, przepchałem przewód 2,5mm przez wiązkę drzwiową (rozwierciłem środek złączki), położyłem przewody na słupkach do wysokotonówek I teraz pytanie: Jak podpiąć głośnik wysokotonowy ? Na zwrotnicy są 2 możliwości - 0db oraz -3db. Nie wiem którą opcję wybrać Liczę na Wasze rady



Poskładaj wszystko, zrób odsłuch i porównaj w którym ustawieniu Ci bardziej odpowiada

Nikt Ci nie powie jak lepiej bo to kwestia odsłuchu