Corolla e9 tonika - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Owszem, przy szerszym kapciu jest wolniej, jednak w moim przypadku nieodczuwalnie - uwzględniając błąd licznika, i różnicę w średnicy kół.

Do tego możliwość szybszego przejścia zakrętu pozwala zrobić lepszą średnią na długiej trasie

Co do cen... chyba nie trzeba nikogo uświadamiać, ile kosztuje komplet markowych 215/55/16, a jeśli trzeba, to odsyłam na www.opony.pl

Stąd po prostu Allegro rządzi ze swoimi "używkami", zwłaszcza, gdy rocznie potrzebuję 2 komplety.

A chyba lepsza używka, mająca 7mm, niż "nówka" sprzed pół roku, mająca 4mm


pzdr
  
 
polemika u Tonika

tak sie zastanawia... pani Magdalena zarzuciła mi tu kiedyś brak aktywności nie adekwatny do stażu... i ma racie...

ale tak sobie myślę że przerabiałem podobną dozę złych wibracji w bmw i wv tylko po co ?

marcinm ... użytkujesz samochodu zarobkowo ? nie każdy robi to tak samo i nie każdy stawia na taką jakość...

pani kerowniczko Magdaleno... są wariaci którzy lubią mieć wszytsko aj waj... np niestety ja i to ich problem... polemiki o 200 zeta... ? warto ? poradź się męża tfuu Pigletta... bo tak mi sie wydaje ze rozsądnie to zbuforuje a potem zrób po swojemu i dalej do przodu...

acha.. jeżdżę na 14" 195/55 jak wsadzę teściowa na tył... to mi dobija ... wrrr... nienawidzę 13" bo jeżdżę jak na szczudłach przez cała zimę...

tyle mojego mądrzenia
  
 
Cytat:
2008-07-25 01:13:17, mazur pisze:
nie każdy robi to tak samo i nie każdy stawia na taką jakość... pani kerowniczko Magdaleno... są wariaci którzy lubią mieć wszytsko aj waj... np niestety ja i to ich problem... polemiki o 200 zeta... ? warto


Nawet nie chodzi o 200 zł (bo to zależnie od zarobków może być bardzo dużo albo tyle co nic) ale biorąc pod uwagę, że w podanych przez Marcina cenach opon, opona w rozmiarze "trochę większym" była droższa o prawie 1/4 to jest to raczej dużo. Przynajmniej wg. mnie

Poza tym, jeśli już myśleć o szerszych kapciach to wymieniać 2 opony czy 4? Wypadałoby raczej 4 przy zmianie rozmiaru... ale ta cena? A jak będzie zbyt ciężko chodzić ta kierownica? Jeśli auto będzie się gorzej zbierało? Jeśli będzie gorsza przyczepność na mokrym? I potem jeszcze jesteś uziemiony na tych oponach na parę lat IMO skoro jest dobrze tak jak jest to lepiej nie ryzykować zwłaszcza kiedy nie jeździ się tyle żeby co pół roku opony zmieniać.

Poza tym jakoś nie do końca wierzę że to co fabryka zaleca jest takie złe... i że zawsze szersze znaczy lepsze. W mojej poprzedniej Corolli wąskie zimówki zle trzymały się drogi a na szerszych letnich trzymanie było lepsze, to fakt, ale też fakt że różnica w tym jak ciężko chodziła kierownica była wyraźnie odczuwalna - mimo wspomagania.
Jak dla mnie to kwestia indywidualnych upodobań, hardcore'owcy w typie Marcina czy Mazura będą eksperymentować, ja jeśli miałbym zmieniać teraz opony w Ave to pewnie kupiłbym ten sam rozmiar który jest teraz a roznice w cenie zainwestowal raczej w jakość opony
  
 
w temacie kręcenia kierą mogę przy najbliżej nadążającej okazji zademonstrować ze nie jest tak źle bywam czasem katowicach albo częstochowie to już ciut bliżej do Was

samochodem jeździ czasem moja żona (do herodów nie należy, jakieś takie małe ma te ręce .. ), z reguły ot tak po mieście wiec parkuje pod marketami czy pod praca i daję spokojnie radę aczkolwiek jest duża różnica miedzy kręceniem na zimówkach (175/70)...

natomiast jeśli chodzi o przyczepność samochodu nie ma żadnego porównania... w zakręty np na "toruńskiej" można spokojnie brać 100 a na węższych oponka przy 80-tce mam śmierć w oczach...

ale... zawsze jest jakieś ale przyznam sie szczerze,że opony są dlatego że kupiłem je razem z felgami, a że miały po 7mm więc stwierdziłem ze sprobuje i już zostały
  
 
Cytat:
2008-07-25 01:13:17, mazur pisze:
marcinm ... użytkujesz samochodu zarobkowo ? nie każdy robi to tak samo i nie każdy stawia na taką jakość...



Nie, jestem raczej typem, który każdą zarobioną złotówkę ładuje w to, żeby było "lepiej" . Fakt, że auto często pracuje na siebie, ale nie jest to stricte zarobkowe użytkowanie

Dążę do doskonałości, czyli do auta, które mimo 16 lat i 360kkm na karku będzie wciąż sprawne i bezpieczne zarówno dla mnie, jak i dla innych użytkowników drogi

Btw, właśnie kurier wiezie mi dwie piękne 215/55/16 Bridgestone'a

pzdr

  
 
Ale się klimat podgrzał

Co do rozmiaru sam zamontuje takie jak Tonik
Dużo ze względu na wygląd ale i prowadzenie auta. Patrząc na ( swoją) Corolle czuję nie chęć ze względu na te 13" mimo że jest 175

Cytat:
2008-07-24 12:07:20, marcinm pisze:
Potrzebny byłby magiel, pompa, zbiorniczek, przewody, i jakiś dzień czasu. Szacuję 500-700zł. pzdr


200-300zł NIe wiem tylko jak będzie z dostaniem pompy od 1,3
  
 
Cytat:

2008-07-24 12:07:20, marcinm pisze:
Potrzebny byłby magiel, pompa, zbiorniczek, przewody, i jakiś dzień czasu. Szacuję 500-700zł. pzdr

2008-07-25 09:33:23, looqasch pisze:
200-300zł NIe wiem tylko jak będzie z dostaniem pompy od 1,3




hmm narobiliście mi smaka... trzeba pomyśleć...
  
 
Co do wspomagania, myślałem nad tym żeby na szybko wyciągnąć listwę z LB, pompa, rolka napinająca, węże od Cariny bo najszybciej dostępne ale dałem sobie spokój ( szukanie zbędnych wydatków)

Co do kółek i opon. W LB miałem na początku miałem 13 175/70 ( chyba najlepsza opcja 13 dla tego auta), jak założyłem 14 195/60 nie odczułem żadnej różnicy w kręceniu, później te 15 co mam w sedanie tak samo.
Największy ból to była przesiadka do auta bez wspomagania.( sedana)
Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i już mi to nie przeszkadza.

I tu powiem były 13 165 w pełnym, założyłem 15 i wcale ciężej kierownicą nie kreci się, nawet powiedział bym że lepiej reaguje, a w zakrętach to taka przepaść jak miedzy niebem a ziemią, po porostu nie to auto.

Nie neguje osób jeżdżących na 13 165 i węższych, ale ja na takich jeździł raczej nie będę, bo się najnormalniej boje.
  
 
nie wiem o co ci chodzi ja mam teraz 13 155 i jezdze na trasie 120km/h i wiecej oraz w zakretach twz nie zwalniam i nie widze róznicy miedzy 155 i 175 na 13 calach. Oczywiście auto bez wspomagania. Po prostu trzeba umiec a nie marudzic.
Własnie wyjezdzam na wakacje wiec sobie pouzywam na moich 155. Pozdrowienia.

[ wiadomość edytowana przez: mirwin dnia 2008-07-25 15:56:11 ]
  
 
Cytat:
2008-07-25 09:33:23, looqasch pisze:
NIe wiem tylko jak będzie z dostaniem pompy od 1,3



Właśnie gdzieś mi mignęła na Allegro

Mirwin - polecam jakiś autostradowy ślimak, sprawdź jaka jest graniczna prędkość dla 155, i dla 175, będziesz szczerze zdziwiony

Mam jeden zawijas w Krakowie ( dla miejscowych - wylot z Łagiewnik na A4 w kierunku na Rzeszów ). Na 15" przy 70 jest śmierć w oczach, na 16" da się to zrobić 90, więcej psychika nie puszcza, ale już czuć, że zaczyna "płynąć"

pzdr
  
 
Cytat:
2008-07-25 09:33:23, looqasch pisze:
... NIe wiem tylko jak będzie z dostaniem pompy od 1,3



wlaśnie na allegro znalazłem do rolki Madzi za 80 pln do mnie 140
  
 
Zgodnie z obietnicą moja była corolla liftback
















  
 
No wreszcie To się chwali, że kolega nie zapomniał
Kurcze taki szyber to by się przydał. W ogóle to wygląda fajnie jak na swój wiek. I felgi pasujące.
  
 
Felgi z auta do auta przekładam , ale ta przynajmniej miała to wspomaganie...