Co to za kostki? mk5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.

od dluzszego czasu zastanawiam sie co to sa za kostki i od czego one sa? one sa we wnece pod szyba od strony kierowcy. ponizej dwie fotki. nie wiem skad ida bo nie zerkalem. jak sobie o nich przypominam to zawsze mam malo czasu zeby zerknac :/ albo pada deszcz i nie mam miejsca na grzebanine. w garazu musze leko stanac pod skosem zeby wysciasc z auta. chyba jak rodzice budowali dom to mysleli o maluchu a nie o escorcie :p





[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2008-07-23 21:20:19 ]
  
 
Jedna to na pewno kierunkowskaz boczny w błotniku - drugą taką znajdziesz przy aku. Druga może ogrzewanie szyby przedniej (u mnie takiejnie ma).
Instalacja w CLX była często bogatsza niż faktyczne wyposażenie auta.
Pzdr

  
 
a 3-cia? :p bo tam sa trzy dwie czarne i biala. dwie czarne pasuja do siebie. to znaczy jedna ma bolce a druga ma miejsce na bolce. i krztaltem mozna je do siebie wpiac. a bila ma jeden grubszy bolec i to tyle. tyle co zdarzylem na szybkiego przed chwilka zaobserwowac :d


p.s. co do wyposarzenia clx-a to wiem ze duzo ma z instalacji ale malo z wyposarzenia :/ tak jak nie mogli tego zalozyc. nie rozumie ludzi z forda :/
  
 
ja mam to samo w samocodzie z tym ze kiedys je spiałem bo pasuja idealnie to mi bezpieczniki wywaliło... nie pamietam ktore

[ wiadomość edytowana przez: chalu87 dnia 2008-07-23 21:55:51 ]
  
 
Cytat:
2008-07-23 21:55:26, chalu87 pisze:
ja mam to samo w samocodzie z tym ze kiedys je spiałem bo pasuja idealnie to mi bezpieczniki wywaliło... nie pamietam ktore [ wiadomość edytowana przez: chalu87 dnia 2008-07-23 21:55:51 ]



pasuja dwie czarne do siebie. mialem je spiac ze soba ale nie zroiblem tego. bo ze mnie taki elektryk jak z koziej.... wiec wole sie trzymac od tego z daleka. wole sie zapytac niz potem miec problem.
  
 
Może być od podgrzewanych sprysków - u mnie takie były

-----------------
#2451

'Jest grill jest zabawa'
'Weźmy się i zróbcie'
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:01:19, slawcek pisze:
Może być od podgrzewanych sprysków - u mnie takie były



jeszcze jakies propozycje?? i podgrzewane sprsyki i szybka mnie zadowalaja
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:04:29, smallsize pisze:
jeszcze jakies propozycje?? i podgrzewane sprsyki i szybka mnie zadowalaja


Nawet jak są od sprysków to nie jest to pełna instalacja - tylko same kable podpięte pod skrzynke bezp.

-----------------
#2451

'Jest grill jest zabawa'
'Weźmy się i zróbcie'
  
 
nie szkodzi. zawsze to wiecej niz mniej
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:13:21, smallsize pisze:
nie szkodzi. zawsze to wiecej niz mniej


jasne

PS: Ja u siebie miałem jeszcze instalacje od halogenów, el.szyb

-----------------
#2451

'Jest grill jest zabawa'
'Weźmy się i zróbcie'
  
 
W jednej z tych kostek masz wyprowadzony sygnał... świateł hamowania. I to wyprowadzony tak, że jak zepniesz te kostki, to tam gdzie w jednej jest ten sygnał, to w drugiej jest masa i stąd się robi zwarcie. A sygnał ten chyba jest potrzebny do pompy ABS, bo właśnie w tym miejscu one były montowane.
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:19:55, slawcek pisze:
jasne PS: Ja u siebie miałem jeszcze instalacje od halogenów, el.szyb



do el. szybek mam instalke. znaleziona jakis miesiac temu ( a autko mam ponad 3 lata :p ) do halogenow chyba nie mam ale jak bede mial wolny weekend to poszukam moze cos znajde. ojca mam elektryka ale na elektryce samochodowej to lewy tak jak i ja :p
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:20:28, Blazey pisze:
W jednej z tych kostek masz wyprowadzony sygnał... świateł hamowania. I to wyprowadzony tak, że jak zepniesz te kostki, to tam gdzie w jednej jest ten sygnał, to w drugiej jest masa i stąd się robi zwarcie. A sygnał ten chyba jest potrzebny do pompy ABS, bo właśnie w tym miejscu one były montowane.



no powiedzmy ze wiem o co ci chodzi sygnal swiatel hamowania nie wiem co to ale fajnie brzmi
  
 
A więc:

po stronie kierowcy: jedna kostka od kierunków w błotnikach, druga od kompa ABSu. Trzecia nie wiem, ale u mnie jest podłączona

Co do instalki halogenów w CLX-ie. Z tym bywa różnie. Możesz mieć także kostki przy zbiorniczu od sprysków, jedna od czujnika, druga od pompki reflektorów oraz kolejną koło zbiorniczka wspomy, ta kostka będzie od czujnika alarmu (montowanego w RSach lub XRkach)
  
 
tez obstawiam, ze to jakas szczatkowa instalacja ABS... normalnie w tym miejscu jest komputer sterujacy... od gory przychodzi taka duza wtyczka z wiazka cala (ktorej tu nie ma ) a to sa widocznie jakies pomocnicze sygnaly, ktore moze jakos od spodu sa wpiete w tan komputer?... nie wyjmowalem tak przypuszczam
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:53:11, -Rocky- pisze:
A więc: po stronie kierowcy: jedna kostka od kierunków w błotnikach, druga od kompa ABSu. Trzecia nie wiem, ale u mnie jest podłączona Co do instalki halogenów w CLX-ie. Z tym bywa różnie. Możesz mieć także kostki przy zbiorniczu od sprysków, jedna od czujnika, druga od pompki reflektorów oraz kolejną koło zbiorniczka wspomy, ta kostka będzie od czujnika alarmu (montowanego w RSach lub XRkach)


Ty Tu lepiej tak nie kozacz

[ wiadomość edytowana przez: djtados dnia 2008-07-23 22:57:01 ]
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:56:38, djtados pisze:
Ty Tu lepiej tak nie kozacz [ wiadomość edytowana przez: djtados dnia 2008-07-23 22:57:01 ]



Ja? No coś Ty
  
 
Cytat:
2008-07-23 22:53:11, -Rocky- pisze:
A więc: po stronie kierowcy: jedna kostka od kierunków w błotnikach, druga od kompa ABSu. Trzecia nie wiem, ale u mnie jest podłączona Co do instalki halogenów w CLX-ie. Z tym bywa różnie. Możesz mieć także kostki przy zbiorniczu od sprysków, jedna od czujnika, druga od pompki reflektorów oraz kolejną koło zbiorniczka wspomy, ta kostka będzie od czujnika alarmu (montowanego w RSach lub XRkach)




jak bede mial chwilke to poszukam
  
 
absu to nie bede wkladal bez przesady. fajna rzecz nie powiem, ale bez niej tez sobie radze
  
 
z tymi CLX-mi to tez dziwna sprawa,moj CLX za cholere nie mial instalki pod elektryczne szyby czy lusterka ale mial za to oryginalnie centralny zamek...zrozumiec tych co to wymyslali sie nie da a bede musial poszukac czy ja tez nie mam pod maska jakis wolnych kostek...