Gasniecie podczas podjazdu do skrzyżowania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czym moze być spowodowane gaśniecie silnika po dojeździe do skrzyżowania? chodzi o jeździe na LPG

silnik zaczyna drżeć i czasami gaśnie :/

[ wiadomość edytowana przez: trance dnia 2008-08-07 11:39:30 ]
  
 
a obroty spadają-falują?
Stawiam na filtr powietrza i gazu oraz regulację parownika. (zakłądam, że na pb tak się nie dzieje)
  
 
ja mam tak samo poki silnik nie jest bardzo rozgrzany...wrzucam ssanie i jest ok..

zaznacze gaz mam ladnie ustawiony i nowe flirty i dalej tak jest..mi sie zawsze zdawalo ze w escorcie po prostu musi tak byc, w poprzednim tez tak mialem..


[ wiadomość edytowana przez: Rurzowy_Rzufff dnia 2008-08-07 11:49:02 ]
  
 
być może trzeba jechać na regulację, ale pamietam ze co jakiś czas tak się pojawia...raz robi raz nie, może po regulacji ma chwilę ze nie gaśnie a potem już zaczyna głupieć...jest to wkurzające gdy hamujesz silnik zaczyna drżeć potem praktycznie gaśnie jakieś 200obr/min Ty dojeżdżasz do skrzyzowania i trzeba podbić pedałem gazu zeby nie zgasł :/
  
 
A jak wrzucisz na luz podczas szybszej jazdy też gaśnie? Jeśli tak to spróbuj lekko przekręcić chwyt powietrza w stronę silnika, albo go czymś przysłonić żeby ochronić od pędu wpadającego powietrza do dolotu. To zjawisko jakoś sie nazywa, tylko nie pamiętam jak
  
 
to chyba bylo "zdmuchiwanie" gazu... tez tak mam (ale gaz do regualcji) dopoki nie zmienilem obudowy filtra powietrza (wiadomo dlaczego) mialem lape powietrza skierowana w strone silnika (:/).. po przywruceniu oryginalnego stanu samochod dostal kopa ale zaczal gasnac zimny... nawet przy redukcji... wystarczy albo pozno wlaczac sprzeglo albo zadbac o dobra regualcje.. obrucenie lapy powietrza tez jest wyjsciem
  
 
Nie powinno tak być w Escorcie. Ani na zimnym, ani na ciepłym silniku. Może to być kwestia ustawienia LPG, świec, przewodów WN, filtrów powietrza i LPG jak wcześniej pisano. Ale dodam, że taki objaw dają również zużyte(sztywne) membranki w parowniku. U mnie, dolot odwrócony jest w stronę silnika, dodatkowo mam zamontowaną osłonkę na samym końcu. Trzeba też podnieść maskę i posłuchać czy coś nie syczy. Nie tylko dolocie. W 1.6 mam dwie gumowe rurki z przodu i za silnikiem od strony kierowcy. Jak któraś jest nieszczelna to na PB jest dobrze a na gazie faluje i gaśnie.
  
 
Cytat:
2008-08-07 12:20:09, Janek-S pisze:
A jak wrzucisz na luz podczas szybszej jazdy też gaśnie? Jeśli tak to spróbuj lekko przekręcić chwyt powietrza w stronę silnika, albo go czymś przysłonić żeby ochronić od pędu wpadającego powietrza do dolotu. To zjawisko jakoś sie nazywa, tylko nie pamiętam jak



tak podczas szybszej jazdy też gasnie jak dam na luz

a ktoś juz mi kiedys mówił,ze mam rajstopę na dolot założyć
  
 
wylot z puszki filtra skieruj w przeciwnym kierunku, tj nie pod wiatr a z wiatrem ( aby ssał z wnętrza komory ) i będzie git.
wdmuchiwane powiettrze powoduje zubożenie mieszanki efektem czego auto gaźnie.
to jest tzw stały fragmęt gry.
  
 
Cytat:
2008-08-08 02:39:08, Grand_XR3i pisze:
wylot z puszki filtra skieruj w przeciwnym kierunku, tj nie pod wiatr a z wiatrem ( aby ssał z wnętrza komory ) i będzie git. wdmuchiwane powiettrze powoduje zubożenie mieszanki efektem czego auto gaźnie. to jest tzw stały fragmęt gry.


Dokładnie tak. Przy instalacji IIgeneracji trzeba rurę zasysającą powietrze przekręcić, żeby podczas jazdy powietrze do niej nie wpadało. Inaczej auto gaśnie po wrzuceniu luzu
  
 
Cytat:
2008-08-08 02:17:29, trance pisze:
tak podczas szybszej jazdy też gasnie jak dam na luz a ktoś juz mi kiedys mówił,ze mam rajstopę na dolot założyć


Albo nie kombinować i sprawdzić a w razie konieczności wymienić czujnik VSS bo on właśnie odpowiada za opisane przez cibie objawy, o ile instalacja LPG jest ustawiona poprawnie jak zakładam.


[ wiadomość edytowana przez: Remarq dnia 2008-08-09 13:28:14 ]
  
 
tak jak wszyscy mówią - albo zmienić kierunek wlotu powietrza, albo po prostu jechać na regulację i po problemie
  
 
widze,ze wysnuł się jeden główny kierunek rozwiązania problemu zatem dzięki wszystkim spróbuję zrobić jak mówicie
  
 
mialem to samo, wymienilem krokowca i nie gasnie, chociaz jeszcze caly czas "kangurzy" jak jest cieply. tu masz
link