OT - Wędkarstwo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy w naszym klubie są jacyś zapaleni wędkarze, tak jak ja. Chodzi o region mazowiecki (inne równiez) Myslę o jakims wspólnym wypadzie na ryby. Może macie jakies fajne miejsca gdzie warto byłoby sie wybrać? Piszcie gdzie warto pojechać i co bierze w danym miejscu. Ja mogę na początek polecić odcinki Narwi w Rózanie (Leszcz , piekne płocie) oraz Wisłę przy ujściu rzeki Jeziorki ( Kleń, Leszcz, Krąp, Płoć) oraz Łowisko specjalne u mojego znajomego DanielaŁowisko Specjalne Piorunów

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
ja łowię od jakiś 8 lat ale raczej tylko w wakacje, tam gdzie akurat jestem. w krakowie pod nową hutą jest przylasek rusiecki - stare wyrobiska żwirowni - są tu ładne karpie. ale niestety nie wypuszczam się nigdzie dalej - z powodu braku czasu i kasy. w sumie to na ten rok jeszcze składki nie zapłaciłem... będzie kara w pzw...
  
 
Oj, dawno ja nie był na rybkach. Trzaby jakiś znaczek wykupić wreszcie. W Zachodnio-pomorskim też są ładne tereny gdzie można w ciszy i spokoju sobie połowić np. Bolenie - te wredne, zrywające żyłke paskudy
  
 
Ja mam swój prywatny staw (mieszkam 70km od Wrszawy), a w nim karpie i szcupaki oraz amury. Tak więc można by u mnie w któryś weekend zrobić jakiś mały spot mazowiecki dla kolegów wędkarzy z klubu.
  
 
Cytat:
2004-05-02 13:00:37, dominikr pisze:
Ja mam swój prywatny staw (mieszkam 70km od Wrszawy), a w nim karpie i szcupaki oraz amury. Tak więc można by u mnie w któryś weekend zrobić jakiś mały spot mazowiecki dla kolegów wędkarzy z klubu.



ja też miaem tak kiedyś czyli domek letniskowy z bajorkiem pod nosem

ale przestało mnie to bawić ale zato mój brat lubi sobie połowić rybki ale na morzu i przywożi takie sztuki



to maleństwo ma tylko 11.5 KG
  
 
Panie, co to za bydle . Po czarnobylski
  
 
Nie zwykła .
  
 
Cytat:
2004-05-02 13:55:54, Berecik pisze:
Panie, co to za bydle . Po czarnobylski



takie małe rybki są w morzu a sa i wiekrze bo wyciągają tam nawet i 25 kilowe sztuki

a ci do gatunku to jak pamietam to jest dorsz
  
 
ja to nawet ryb jesc nie lubie
  
 
Witam wędkarze
Wędkuję już bardzo długo. Jeżeli kogoś interesują dane wód w okolicy Strzelecc Opolskich, Krapkowic, K-Koźla, Zdzieszowic to chętnie udzielę informacji
Byłem w sobotę i w poniedziałek nad wodą i efekty marne (sobota 1 karp ok. 2,5 kg 43 cm + płotka 29 cm i szprotka leszczowa, a poniedziałek tylko karpik 33 cm)
Jeśli możecie to podzielcie się co ostatnio się Wam powiesiło.
Pozdrowienia i ŁAMCIE KIJE
  
 
Cytat:
2004-05-04 09:28:06, flowerman pisze:
Byłem w sobotę i w poniedziałek nad wodą i efekty marne (sobota 1 karp ok. 2,5 kg 43 cm + płotka 29 cm i szprotka leszczowa, a poniedziałek tylko karpik 33 cm)
Jeśli możecie to podzielcie się co ostatnio się Wam powiesiło.
Pozdrowienia i ŁAMCIE KIJE



Ja w piątek byłem na łowisku do którego wcześniej podałem link. Efekt około 15 karasi po 20 - 25 cm, 4 Liny 30 - 33 cm. W niedzielę byłem nad Wisłą ale straszna lipa Jeden krąp taki ze 25 cm i kilka mocnych brań ale na haku pusto.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Witaj Biały.
Efekty piątkowe miałeś całkiem dobre.
Wczoraj na naszym łowisku (ten jeden karpik wrócił do wody) ludziska ćwiczyli takie właśnie rozmiarówki 30-35 cm.
Były one wpuszczane w zeszłym roku.
Obserwując wodę można było zobaczyć jak na płyciźnie (do ok. 2,5 m) wałęsały się całe watachy małych karpików, a mięsiarze miały ubaw, bo ciągnęli jednego za drugim.
Kilku sprawdziliśmy (Straż Rybacka), ale wymiar był?!?
Co zrobić. Na większe sztuki takie koło 8-12 kg jeszcze czas.
Pozdrowienia
  
 
Czyżby nie było więcej wędkarzy w klubie
Może by się tak ujawnili. Przynajmniej mój Luby miał by kogo wyciągać a nie tylko mnie
  
 
ja mam wędkę ale nie umiem łowić
  
 
A ja kiedyś kłusowałem albo łowiłem dorsze na bombę głebinową.
  
 
Momik
Ja łowię na tzw. "gunt" W wolnej chwili możemy się spodkać i wszystko Ci wyjaśnię. Jeżeli jestes zainteresowany to zapraszam.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
2004-05-18 14:44:58, BIAŁY pisze:
Momik
Ja łowię na tzw. "gunt" W wolnej chwili możemy się spodkać i wszystko Ci wyjaśnię. Jeżeli jestes zainteresowany to zapraszam.


Chętnie skorzystam z Twojej propozycji , kiedyś się umówimy i gdzieś sobie bryknimy. Dzięki


p.s. czy to prawda że po drodze na łowisko wskazane jest miec w okolicy sklep rybny ?
  
 
Heh jak kto woli. Ale proponuję Ci abyś zawsze zabierał ze sobą mydło i ręcznik.....wiesz dlaczego ?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
Ale proponuję Ci abyś zawsze zabierał ze sobą mydło i ręcznik.....wiesz dlaczego ?


Po to,ze jak gowno zlapiesz, zebys mial czym rece umyc i wytrzec
  
 
Cytat:
2004-05-18 15:01:00, Skora pisze:
Cytat:
Ale proponuję Ci abyś zawsze zabierał ze sobą mydło i ręcznik.....wiesz dlaczego ?


Po to,ze jak gowno zlapiesz, zebys mial czym rece umyc i wytrzec



wolę ten sklep rybny