[Hak holowniczy] - montaż, podłączenie, kontrolka - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mialem ten sam problem u kolegi. I rozwiazanie jest proste HAK od Caro+.

JA tez mam w swoim hak od + bo mialem zakladac Oricari

Moze slabo widac ale .... hak jest dalej wysuniety!!

moj hak
  
 
Chce kupić i zamontować sobie hak,
mam zbiornik gazu w kole i zawór do tankowania wpakowany w zderzak po lewej stronie uszka do holowania ... czy to nie będzie przeszkadzało ??

Najważniejsze jednak jest jaki hak lepszy ten z poprzeczna belka czy ten z rurami pod bakiem ???
(oczywiscie z odejmowaną kulą)
  
 
do czego w Poldkach jest kontrolka z hakiem holowniczym?
  
 
do kontrolowania haka holowniczego
  
 
jak podepniesz przyczepe wlaczysz przycisk od haka i zaswieci sie ta kontrolka to znaczy ze daje wiekszy prad np na kierunkowskazy sproboj sobie wlaczyc to bez podpiecia przyczepy i daj kierunkowskaz to zobaczysz jak berdzie szybko chodzil
  
 
Cytat:
2005-01-20 09:09:08, CARORACER pisze:
jak podepniesz przyczepe wlaczysz przycisk od haka i zaswieci sie ta kontrolka to znaczy ze daje wiekszy prad np na kierunkowskazy sproboj sobie wlaczyc to bez podpiecia przyczepy i daj kierunkowskaz to zobaczysz jak berdzie szybko chodzil



u mnie kontrolka jest, przelacznika brak... po podpieciu przyczepy nie ma rzadnych skutkow ubocznych w stylu "daj kierunkowskaz to zobaczysz jak berdzie szybko chodzil "
Przelaczniki pojawily sie w plusach, a kontrolka w zegarach od '96 jest juz
  
 
to nie sa zadne skutki uboczne tylko jak podepniesz przyczepe to ci podejdzie jeszcze po jednej zarowce i po to wiekszy prad pewnie daje
  
 
Cytat:
2005-01-20 09:09:08, CARORACER pisze:
jak podepniesz przyczepe wlaczysz przycisk od haka i zaswieci sie ta kontrolka to znaczy ze daje wiekszy prad np na kierunkowskazy sproboj sobie wlaczyc to bez podpiecia przyczepy i daj kierunkowskaz to zobaczysz jak berdzie szybko chodzil



osobiście nic do Ciebie nie mam, ale z elektrotechniką to TY chyba jesteś na bakier
  
 
ja tez osobiscie nic do Ciebie nie mam , ale nie powiedzialem ze jestem specem od elektroniki wiec nie wiem w czym rzecz z twojej strony, jezeli cytujesz moje slowa i twierdzisz ze to co pisze jest nieprawda to wsiadz to caro + a sie przekonasz ze to co pisze to fakt a nie moje przypuszczenia wiec cwianiaku luzik
  
 
przypuszczałem, że mogę podnieść niechcąco adrenalinę dlatego zaznaczyłem, że nic do Ciebie nie mam, ale nie pisz bardzo Cię proszę, że jak podepniesz przyczepę pod hak i zaświeci się kontrolka to daje większy prąd np. na kierunkowskazy, od tego w samochodzie jest alternator, on sam wie najlepiej co ma zrobić

ale nie o to chodzi, sorki, bez urazy CARORACER, pozdro
  
 
ta kontrolka to kontrola świateł przyczepy polonez to mądre auto i nietrzeba latać na około przyczepy by sprawdzić czy światła działają przełącznik pojawił się w c / a + i przęłącza mikroprocesor w tryb większego poboru prądu wcześniej było automatycznie ale była to tylko kontrola świateł stop a w+ jest kntrola wszystkiego
  
 
po pierwsze jak podepniesz przyczepe pod hak i do gniazda to ci sie kontrolka napewno nie zaswieci chyba ze samochod o ktorym mowisz to jakis nadzwyczajny co sam przyczepe wyczowa jak masz taki samochod to gratuluje , po drugie jak cos cytujesz to czytaj dokladnie co pisze, napisalem ze jak wlaczysz ten przycisk od haku to wtedy kierunkowskazy szybniej chodza, a nie ze jak podepniesz przyczepe i nie wlaczysz tegoprzycisku , nie wierzysz to sam sprawdz, tak jak opisal kowalma u niego brak prrzelacznika do tej kontrolki czyli ona sobie jest a nie spelnia zadnej funkcji, mowie ci wsiadz do plusa zobacz jak to dziala i wtedy sie wypowiedz, bez urazy cwaniaku, pozdro
  
 
Mam haka zamontowanego w Caro teraz po kupnie Caro+ zastanawiam sie czy da sie go przelozyc do plusa jakby cos to komus pomoglo to hak jest z firmy auto-hak ze slupska
  
 
Witam
Chciałem zapytać jak teraz wygląda ze strony formalnej montaż haka do caro z gazem. Czy można założyć takiego z allegro za 20zł? Jak jest z homologacją na taki hak? Czy może mi to założyć pan Zbyszek czy może raczej musi być to profejonalny zakład ? Wiem że potem musze jechać na przegląd i pan to sprawdzi i da mi "karteczke" tak?? A pani w wydziale komunikacji wpisze w dowód.
Proszę jeśli ktoś niedawno to przerabiał to proszę o wsparcie.
  
 
ja zakładałem sam hak ze szrotu (oczywiście odnowiony), żadnych problemów nie miałem z przeglądem
  
 
hak powinien być wbity do dowodu... bo w razie czego będą duze problemy, diagnosta nie zawsze na to patrzy,
  
 
Mam hak, ale nie korzystam z niego. Jak go zdejmę nie będę miał problemów, że w dowód wbity, a na samochodzie nie ma?
  
 
Hak wraz ze swoim stelażem stanowi bardzo pożyteczne wzmocnienie w przypadku, kiedy ktoś by Ci na tył najechał... A problemów natury prawnej nie powinno być, ale ja bym go nie ruszał...
  
 
Nie wiem czy dobrze rozumuje. Czyli kupuje sobie hak i montuje we wlasnym zakresie i jade tylko na przegląd? A czy hak musi mieć jakąś homologacje/atest?
  
 
te nowe tak, nie dość że homologacje musi posiadać to jeszcze zdejmowaną główkę (np. w Niemczech nie można poruszać się z pełnym hakiem bez przyczepy), ale nie do naszych samochodów

Cytat:

hak powinien być wbity do dowodu... bo w razie czego będą duze problemy, diagnosta nie zawsze na to patrzy



ale ja mówiłem Life o przeglądzie po założeniu haka, potrzebnym do wbicia w dowód


[ wiadomość edytowana przez: cwaniak dnia 2005-12-04 13:17:23 ]