2107 morphio - Strona 46

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jeśli zmieścisz sie w 18 litrach w mieście to nie będzie takiej tragedii mój mercedes w dizelku 14 palił
  
 
Cytat:
2018-11-30 09:04:08, morphio pisze:
nie, nigdy nie byłem na hamowni ale poprzednie silniki rozpędzały się do 100wy w granicach 7/8 sekund.



Znając z autopsji poprzednie silniki, to w takim razie ten nowy musi robić 💯 w 3 sekundy.
  
 
tak, jak stojąc na skrzyżowaniu dostaję strzał w tyłek od ciężarówki, której kierowca mnie nie zauważył
  
 
Cytat:
2019-01-24 17:01:27, SzokoLada pisze:
Znając z autopsji poprzednie silniki, to w takim razie ten nowy musi robić 💯 w 3 sekundy.



W dzisiejszych czasach nie ma problemu zmierzyć osiągów auta. Czy to na hamowni, akcelerometrami, czy też nawet prostymi aplikacjami na telefon.
Ja polecam to robić z prostej przyczyny- człowiek wie, czy zmiany które wprowadza faktycznie coś dają.
Bo określenia w stylu "idzie jak zły" czy też jakiś pasażer powiedział że "ale zapierdala" są raczej mało miarodajne.

Ja chętnie zobaczylbym wyniki tak doświadczonych kolegów jak wy, aby miec możliwosc zobaczyc, jak daleko za wami jestem ze swoim dlubaniem.

[ wiadomość edytowana przez: Girard dnia 2019-01-25 08:49:25 ]
  
 
Cytat:
Girard pisze:
... "idzie jak zły" ... "ale zapierdala" ...


oczywiście się z tym zgodzę ale należy wziąć poprawkę że pasażer może mieć podobny samochód i ma porównanie ha ha ha

wracając do wątku, mam duży problem, samochód pali 100 na 100. a to dlatego że xx % przelatuje mi do oleju !!!! i zostaje wyrzygane przez odmę do zbiorniczka oleju
jak zmniejszę dawkę paliwa to silnik nie ciągnie
  
 
będzie Update !!!

w związku z tym że nie mam czasu na dłubanie i testowanie - oddaje samochód na strojenie do profesjonalnego zakładu czekam na ofertę cenową, zbieram środki płatnicze i heja szybciej i taniej mnie to wyjdzie trzeba w końcu gdzieś pojechać zdrowym samochodem zresztą i tak nie miałem gdzie tego zmierzyć profesjonalnie pojechał bym gdzieś w końcu, w końcu po to ją mam
  
 
Termin ustalony zbieramy monetę bo liczyłem na trochę mniejszą cyfrę. Ale myślę że warto, tym bardziej że finanse zainwestowane w samochód w innym przypadku by się po prostu zmarnowały.
  
 
Czasami lepiej oddać komuś auto osobie która w tym siedzi

Czekamy na rezultaty
  
 
Żeby w czymś "siedzieć", to trzeba trochę samemu posiedzieć. Kto teraz mnie nauczy robić mapę?? Adam, ty miałeś mi potem podpowiadać co i jak!
  
 
Szoko, podpowiem ci ile się da ale ja nie mam czasu na nic ostatnio, znowu
  
 
Cytat:
2019-02-13 00:43:04, morphio pisze:
będzie Update !!! w związku z tym że nie mam czasu na dłubanie i testowanie - oddaje samochód na strojenie do profesjonalnego zakładu czekam na ofertę cenową, zbieram środki płatnicze i heja szybciej i taniej mnie to wyjdzie trzeba w końcu gdzieś pojechać zdrowym samochodem zresztą i tak nie miałem gdzie tego zmierzyć profesjonalnie pojechał bym gdzieś w końcu, w końcu po to ją mam



I bardzo dobrze ! Oczywiście nie idąc w skrajności, ale wieczne szykowanie auta bez startów nie ma sensu : frustracja spowodowana oczekiwaniem...A potem frustracja po zobaczeniu wyniku na mecie
Inna sprawa, że na mecie lepszy będzie nie ten, który ma 10km mocniejszy silnik, tylko ten, który ma 10 startów więcej za sobą.
  
 
zawieziony
piątek, piąteczek, piątunio ... to będzie ten dzień
  
 
Cytat:
2019-03-05 22:37:11, morphio pisze:
zawieziony piątek, piąteczek, piątunio ... to będzie ten dzień



Ale papier z rolek musi być! Chętnie zobaczę cyferki i obroty.
  
 
no, sam jestem ciekaw
  
 
no więc proszę kolegów, wiem już co i jak

182Nm oraz 148 KM

Samochód odbieram w poniedziałek, bo jest jeszcze kilka szczegółów do odpicowania ale efekt się już nie zmieni zdjęcie trochę kulawe ale linie widać







  
 
No i to jest to realne dane, a nie wróżenie z fusów ! Jeszcze pomiary przyspieszenia. No i najważniejsze : aby długo służyło i się nie pierd##iło

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2019-03-08 19:21:30 ]
  
 
przecież pisałem że idzie jak ZŁO
  
 
No dobra...~150hp to ZuŁO
...czekamy na 200 z turbo

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2019-03-08 21:33:41 ]
  
 
może, kiedyś
ale przecież Szoko i Andrzej planuj dodmuch do silnika więc może dajmy im się wykazać ?
  
 
Ja planuje, ale Andrzej żeby? Pierwsze słyszę