Yaris - CHECK ENGINE ?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2012-01-03 20:16:48, kodzi82 pisze:
Witam, yaris 99 1.0 stwierdzono check engine błąd zasysanego powietrza ale podczas testów czujnik działa prawidłowo błąd wykasowany po odłaczniu klemy zapalił sie i zgasł i potem znów sie zapalił i już nie gaśnie czy to czujnik czy to przepływomierz do wyczyszczenia ? jak tak gdzie go znaleść? dodatkowo silnik nierówno pracuje na jałowym biegu wpada w dziwne drgania to przez to wymienione świece olej wyczyszczona przepustnica


Jaki kod bledu??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam
Mam problem z yarisem siostry . Zatankowała ad blue zamiast paliwa . Przyjechał mechanik na stacje wypompował płyn ale nie zmienił filtra paliwa i od tamtej pory dzieją się dziwne rzeczy z silnikiem , najpierw nie równa praca na wolnych obrotach i gaśnięcie na światłach. Potem ustabilizowało się z wolnymi obrotami ale w trakcie jazdy zaczyna migać kontrolka od silnika przy prędkości około 80km/h. Jak myślicie czy wymiana filtra paliwa pomoże ?
  
 
Cytat:
2018-04-02 20:04:01, marcun pisze:
Witam Mam problem z yarisem siostry . Zatankowała ad blue zamiast paliwa . Przyjechał mechanik na stacje wypompował płyn ale nie zmienił filtra paliwa i od tamtej pory dzieją się dziwne rzeczy z silnikiem , najpierw nie równa praca na wolnych obrotach i gaśnięcie na światłach. Potem ustabilizowało się z wolnymi obrotami ale w trakcie jazdy zaczyna migać kontrolka od silnika przy prędkości około 80km/h. Jak myślicie czy wymiana filtra paliwa pomoże ?

AD Blue czyli mocznik jest bardzo agresywny i zracy.Filtra niema w Yarisie a z baku nie spuscisz wszystkiego wiec dalej masz ze 2 litry gnojowicy w baku ktora nie miesza sie raczej z benzyna.
Trzeba jak najszybciej zdemontowac zbiornik i wyplukac zbiornik zespol pompy plywak .Jezeli dalej bedzie problem to wymienic swiece i wtryski do myjki ultradzwiekowej lub wymienic.Trzeba to zrobic jak najszybciej zanim zerzre caly uklad paliwowy


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2018-04-0 4 17:14:37 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2018-04-04 17:23:07 ]
  
 
Cytat:
2018-04-04 17:11:34, Bigelektron pisze:
AD Blue czyli mocznik jest bardzo agresywny i zracy.Filtra niema w Yarisie a z baku nie spuscisz wszystkiego wiec dalej masz ze 2 litry gnojowicy w baku ktora nie miesza sie raczej z benzyna. Trzeba jak najszybciej zdemontowac zbiornik i wyplukac zbiornik zespol pompy plywak .Jezeli dalej bedzie problem to wymienic swiece i wtryski do myjki ultradzwiekowej lub wymienic.Trzeba to zrobic jak najszybciej zanim zerzre caly uklad paliwowy [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2018-04-0 4 17:14:37 ] [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2018-04-04 17:23:07 ]



Ok Dziękuje za pomoc w sobotę się za to wezme .
  
 
Cytat:
2018-04-04 17:11:34, Bigelektron pisze:
AD Blue czyli mocznik jest bardzo agresywny i zracy.Filtra niema w Yarisie a z baku nie spuscisz wszystkiego wiec dalej masz ze 2 litry gnojowicy w baku ktora nie miesza sie raczej z benzyna. Trzeba jak najszybciej zdemontowac zbiornik i wyplukac zbiornik zespol pompy plywak .Jezeli dalej bedzie problem to wymienic swiece i wtryski do myjki ultradzwiekowej lub wymienic.Trzeba to zrobic jak najszybciej zanim zerzre caly uklad paliwowy [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2018-04-0 4 17:14:37 ] [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2018-04-04 17:23:07 ]


Zbiornik i podzespoły wyczyszczone , silnik pracuje dobrze , ale co to mogło być te miganie "check engine "? Komputer nie znalazł żadnego błędu. Czy ktoś miał takie objawy, a jeśli tak to co to było?
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2018-04-09 23:08:59, marcun pisze:
Zbiornik i podzespoły wyczyszczone , silnik pracuje dobrze , ale co to mogło być te miganie "check engine "? Komputer nie znalazł żadnego błędu. Czy ktoś miał takie objawy, a jeśli tak to co to było? Pozdrawiam

Przewaznie jak wtryskiwacz nie podaje paliwa bo go lapie to miga check ,ale jak wypadal zapłon z powodu zarzuconej swiecy tez się spotkałem z takim zjawiskiem ...wymien swiece koniecznie bo mogą uszkodzić fajkocewke.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam Bigelectron mam problem z moja Rav 4 D4D 2004 r, chyba jes to bardzo typowa przypadlosc Toyoty z brakiem mocy silnika. Czy mozemy sie skataktowac na priv ? .
  
 
Cytat:
2018-04-11 23:08:36, Dagiw pisze:
Witam Bigelectron mam problem z moja Rav 4 D4D 2004 r, chyba jes to bardzo typowa przypadlosc Toyoty z brakiem mocy silnika. Czy mozemy sie skataktowac na priv ? .

Ok masz nr na priv.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer