Rav4 II wciąga 1L oleju na 400km

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Moja ravka z 2003r od dłuższego czasu brała olej, ale od niedawna wciąga baaardzo duże ilości.
Najpierw był brak mocy i typowa wymiana zaworków SCV, po pół roku w miarę dobrej jazdy znowu
stała się mułowata i tak przejeździłem kolejne pół roku, ale gdy było coraz gorzej zacząłem szukać
i okazał się być zapchany katalizator, więc go wyciąłem i wstawiłem strumiennicę.
Auto dostało "kopa", ale wciąga przerażające ilości oleju.
Przed wycięciem kata w odmie już zauważalne były przedmuchy.
Moje pytanie, czy zapchany katalizator spowodował, że turbina zaczęła wyciągać olej,
czy sprawa jest poważniejsza przypuszczalny remont silnika: pierścienie, uszczelniacze itp.
  
 
Cytat:
2018-04-08 12:55:03, rafas78 pisze:
Witam Moja ravka z 2003r od dłuższego czasu brała olej, ale od niedawna wciąga baaardzo duże ilości. Najpierw był brak mocy i typowa wymiana zaworków SCV, po pół roku w miarę dobrej jazdy znowu stała się mułowata i tak przejeździłem kolejne pół roku, ale gdy było coraz gorzej zacząłem szukać i okazał się być zapchany katalizator, więc go wyciąłem i wstawiłem strumiennicę. Auto dostało "kopa", ale wciąga przerażające ilości oleju. Przed wycięciem kata w odmie już zauważalne były przedmuchy. Moje pytanie, czy zapchany katalizator spowodował, że turbina zaczęła wyciągać olej, czy sprawa jest poważniejsza przypuszczalny remont silnika: pierścienie, uszczelniacze itp.

Na początek odczyscic separator olejowy odmy w pokrywie zaworowej i wymienić podkładki pod wtryskami.Jak nie pomoze wyzlomowac trupa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A turbina, która przy dość energicznym przyśpieszaniu dość głośno pogwizduje może też pobierać
olej?
Czy żeby dostać się do separatora dużo rozbierania pod chłodnicą powietrzną?
  
 
Cytat:
2018-04-08 18:36:18, rafas78 pisze:
A turbina, która przy dość energicznym przyśpieszaniu dość głośno pogwizduje może też pobierać olej? Czy żeby dostać się do separatora dużo rozbierania pod chłodnicą powietrzną?

Turbina jak wyje to padnie niedługo wiec trzeba ja naprawić ale przeważnie nie puszcza oleju jest to olej z odmy.Turbina jak pusci olej to nagle i wtedy masz zarzniety silnik w momencie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
W tym tygodniu spróbuję dobrać się do separatora.