[Sjepka] In the night... - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-12-12 14:04:07, meller1985 pisze:
nom, bialem fajne WyjeRycyCzeszczy jak sie patrzy 7,5 cala szerokosci?



Tak to są 7,5 cala
  
 
Na biało je, na biało je, na biało je!!!!
  
 
Śliczna felga, też taką chciałem ale narazie wyszło jak wyszło
Gratki
  
 
zdecydowanie lepiej na takim felungu
a idąc w kieunku gleby tez bedzie lepiej sie prezentowac.
Noi póki co essi w klasycznej formie, jakas dokładeczka na front bumper ciemna szybka i bedzie fajnie.
klasyka w dobrym guscie
  
 
No Remik ladnie to ujales: "klasycznej formie" W sumie o to mi chodzi,nie chce robic auta w stylu import Spojlery i inne bajery No zastanawiam sie jeszcze co z tylnymi swiatłami,to znaczy czy kierunek i wsteczny zrobic na czarno,czy cale swiatla na czerwono jak i boczne kierunki
  
 
spójrz na evo ,wydaje mi się ze taka forma jest najlepsza wygląda jak orginał,policaje sie nie czepiają
  
 
No też bym sie sklanial ku takiemu rozwiazaniu Chociaz u Seby w RS-sie chyba miał całe na czerwono,i tez ciekawie to wygladalo
  
 
Cytat:
2008-12-13 11:42:24, Sjepka pisze:
No też bym sie sklanial ku takiemu rozwiazaniu Chociaz u Seby w RS-sie chyba miał całe na czerwono,i tez ciekawie to wygladalo


To ja Ci powiem zrób na czerwono bo w czerwonym aucie wygląda to bardzo naturalnie. Czarna góra za bardzo rzuca sie w oczy. W czerwonym,pomarańczowym,bordo i różowym można śmiało malować lampy w czerwień, w tych kolorach całe czerwone lampy wyglądają przyzwoicie. W innych barwach nadwozia całe lampy w czerwienie nie mają się z czym komponować.
Przyciemniana góra dobrze wygląda w bardzo ciemnych (czarny i zbliżone - tu ginie rażący pomarańcz) lub jasnych autach gdzie na ogół pomarańczowy kolor jest że tak powiem ni w kij ni w drewko i ciemna wstawka dodatje troche charakteru.


PS Zaproponowałem Ci tylko alternatywe, decyzje i podejmiesz sam.
  
 
ja mialem czerwoniaste cale w czarnym i wygladalo super, do bialego chyba tez tak zrobie...
  
 
To załóżmy że zrobie na czerwono Czym to najlepiej zrobic,folią do lamp??? Słyszałem mieszane opinie na temat tego wynalazku
  
 
Cytat:
2008-12-13 13:08:22, Sjepka pisze:
To załóżmy że zrobie na czerwono Czym to najlepiej zrobic,folią do lamp??? Słyszałem mieszane opinie na temat tego wynalazku

Sprayem do lamp bedzie lepiej.
  
 
Cytat:
2008-12-13 13:08:22, Sjepka pisze:
To załóżmy że zrobie na czerwono Czym to najlepiej zrobic,folią do lamp??? Słyszałem mieszane opinie na temat tego wynalazku


Sprayem tylko i wyłącznie. Najlepiej kup sobie czerwony motipa do lamp.
  
 
Cytat:
2008-12-13 13:13:16, Remarq pisze:
Sprayem tylko i wyłącznie. Najlepiej kup sobie czerwony motipa do lamp.



To co folia to syf ??? Tak pytam tylko ale z tego co kojarze to Czyczu klnął na to jak cholera
  
 
Powiem Ci tak.....
Ja na twoim miejscu zrobił bym to folią....
Sprayem nie zrobusz 2 lamp tak samo, bedzie różnica w odcieniach....
Ja u siebie robiłem tą folią CLICK i jestem zadowolony....
Wystarczy oczyścić lampe i nakleić.....
Tak to wygląda obecnie umnie:


(w czasie pracy)
i po:



Folia jest troche jaśniejsza niż na zdjęciach....
Ja bym na Twoim miejscu też dał czarną folie....
Bynajmniej da to jakiś kontrast, cała czerwona za bardzo zlewała by sie z nadwoziem....
  
 
No to ciekawe co mowisz A na łukach sie nie marszczy??? Czy moze trza to robic na goraco?
  
 
Folia jest termokurczliwa więc wystarczy delikatnie (np suszarką) podgrzać i powoi naklejać no i starać sie żeby nie było zagnieceń, wtedy możesz dowone kształty oklejać...
W Vectrze lampa jest prosta, ale oklejałem też tą samą folią tylne lampy w Mondeo Mk2 koleżanki (tam lampa jest "wygięta")....
Wystarczyło delikatnie podgrzać suszarką do włosów i jest idealnie....
Jakby co to pisz to dam Ci zdjęcia jak ja to robiłem u siebie....
  
 
No byłbym wdzieczny jakbys jakiegos manuala podsunął
  
 
Cytat:
2008-12-13 23:14:52, Rafal__K pisze:
Powiem Ci tak..... Ja na twoim miejscu zrobił bym to folią.... Sprayem nie zrobusz 2 lamp tak samo, bedzie różnica w odcieniach....


A niby czemu ma nie wyjść tak samo?
Kolego malowałem już kilka lamp motipem i nie miałem przypadku żeby dwie lampy wyszły mi inaczej. Przecież do tego zdejmujesz lampy z auta i malujesz je ciągiem. No bo chyba nie przyszło ci do głowy malowanie na aucie...
  
 
Cytat:
2008-12-14 00:04:58, Remarq pisze:
A niby czemu ma nie wyjść tak samo? Kolego malowałem już kilka lamp motipem i nie miałem przypadku żeby dwie lampy wyszły mi inaczej. Przecież do tego zdejmujesz lampy z auta i malujesz je ciągiem. No bo chyba nie przyszło ci do głowy malowanie na aucie...



Niewiem jak to jest bo nigdy nie malowałem i raczej nigdy niebede tego robił....
Przewagą tej folii jest to że nie trzeba czekać aż wyschnie (jak to jest z farbą) no i nie trzeba tracić czasu na odkręcanie lamp....
Można robić to bezpośrednio na samochodzie....

Cytat:
2008-12-13 23:35:33, Sjepka pisze:
No byłbym wdzieczny jakbys jakiegos manuala podsunął



Manuala to zabardzo niemam ale umnie było to tak:

Lampa przed:



Przed naklejeniem foli trzeba lampe wyczyścić (benzyna ekstrakcyjna ja robiłem zwykłym rozpuszczalnikiem)

W moim przypadku trzeba było wyciąć kawałek foli - oczywiście większy niż to co mamy do oklejenia i naklejamy...

Zaczynamy od strony gdzie lampa jest pprosta bez łuków:
Po naklejeniu wygląda to tak:



Potem wystarczy nożykiem do tapet lub żytetką odciąć to co niepotrzebne i wygląda to tak jak na zdjęciach które dałem niżej....

Tu widać jak folia zaczyna sie marszczyć (zaczyna sie łuk lampy-umnie było to do odcięcia więc sie tymnie przejmowałem):



Więc wystarczy delikatnie suszarką podgrzać - !!! DELIKATNIE !!!
Jak przesadzisz to folia sie za mocno rozciągnie....

i od miejsca gdzie zaczyna sie łuk/załamanie lampy podgrzaną folie delikatnie palcem rozprowadzasz po łuku/załamaniu...
Tak jak na zdjęciu:



Ja to robiłem pierwszy raz i zajeło mi to może z 10 min....
Więc Ty też dasz rade
A w Twoim Essim też lampa jest w miare prosta, więc niepowinno być problemów


  
 
Jest opcja że nie wyjdzie tak samo, ale w moim odczuciu wygodniejszy jest Sprey ponieważ można sobie że tak powiem regulować przyciemnienie, bo jak nałożysz jedna warstwę patrzysz ze jest spoko odpuszczasz a jak nie jest dla ciebie spoko dajesz następną itd. a Folia daje tylko jeden kolor który może np. nie być pożądany