Ciepły silnik nie chce zapalic... 1,8 16v 105PS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a wiec jak sie zagrzeje essi i zgasze go lub zgasnie to nie chce zapalic a jak ostygnie pali... Wiecie moze cos co moze byc przyczyna lub co sprawdzic...

Pozdrawiam
  
 
ale kręci czy nie kręci?
  
 
Zapewne rozrusznik. Chyba, że kręci to wtedy coś innego.
  
 
Milion pięćset sto dziewięćset tyle razy było na forum. Pewnie jak się zagrzeje to rozrusznik nie chce kręcić ostygnie kreci normalnie.
  
 
nie kreci rozrusznik... Wiec co musze zrobic by krecił juz go rozbierałem bo wogóle nie krecił a teraz kreci tylko jak ostygnie...
  
 
posprawdzaj kable do rozrusznika, mozliwe ze juz automat do wymiany też i sprawdź wtyczkę przy akumulatorze taką. zmostkuj ją. mi pomogło. też nie chciał kręcić.

ale najpierw zrób próbę. pociagnij + do rozrusznika tam gdzie taki cienki kabel idzie prosto z aku (na luzie auto musi byc pamietaj) i jak zakręci wtedy a ze stacyjki już nie to znaczy że wina gdzieś na kablach.
  
 
Wielkie dzieki jutro sprawdze
  
 
Tu jest o tem sporo, myślę że to powinno rozwiązać problem
  
 
zobacz czy w takiej sytuacji gdy rozrusznik niekręci czy zapalisz z pychu, albo przepchnij samochód pare metrów i spróbuj zakręcić,
u mnie jest taki sam obiaw i powyższe czynności pozwalają go odpalić (ale i tak mam pociągnięty kabelek bezpośrednio od rozrusznika co by go w razie potrzeby spiąć na krótko i odpalić),
u mnie na 95% przyczyną takiego stanu rzeczy jest czujnik położenia wału