2,0 V6 Forda Capri w PF

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Czy moze ktos sie na tym zastanawial i wie czy (i w jaki sposob) da sie do PF125p załozyc silnik 2,0 V6 forda capiri.Nie wiem czy zmiesci sie na szerokosc, za wszelkie sensowne przemyslenia z gory dziekuje.

Samael
  
 
Nie mam pojęcia czy się zmieści ale mam znajomego mechanika który się podejmuje takich szalonych przeróbek więc jak się porwiesz na coś takiego to daj znać.Skontaktuję cię z nim.
  
 
Jest to mozliwe ,u nas na forum był kiedys taki wątek.Bez problemu wchodzi tez 2.3 z capri/granady.
Osobiście ciekaw jestem czy wejdzie 2.8 forda,podobno jest minimalnie za szeroki
  
 
dzieki teraz przynajmniej wiem czy zaprzatac tym sobie glowe
  
 
A ja ci powiem tak. Zapomnij o takim silniku w PF-ie. Nie wejdzie. Do poldka ledwo co upchalem silnik od lanci 2.0 turbo. A i tak nie wytrzymaly podluznice (wiec go sprzedlaem za barszo korzystna cene). A ten silnik jest niestety duzo za duzy do komory PF.
Cytat:
Jest to mozliwe ,u nas na forum był kiedys taki wątek.Bez problemu wchodzi tez 2.3 z capri/granady.



Bez obrazy Domel_299_PTK ale ten watek mozesz wsadzic miedzy bajki. Ja sie zajmuje troszkie mechanika bardziej amatorsko niz profesjonalnie ale to jest fizycznie nie mozliwe.
Czy ty wiesz ile trzeba bylo zrobic przerobek w MR 92 azeby wszedl 2.0 od Lancii??? Nie wydaje mi sie. Pomysl sobie ze sama chlodnica poszala o 10cm do przodu. Mam nadzieje ze ci to wystarczy i nie bede sie musial rozpisywac na temat dalszych przerobek dt montarzuy silnika.

Wiec Samael nie zaprzataj sobie glowy jaikims tam pierdolami. Jak chcesz zmieniac silnik to pomyslo czyms nowym i wydajnym a nie o czyms starym. Wtedy pomyslimy. A ty mi dajesz jakies silniki z lat 80-tych.
To juz przerabialismy i wiemy ze najlepsze silniki do poldka do od Mirafiori/Argenaty i nie ma lepszych. To w zupelnosci wystarza prawda Janio??
  
 
Aha i jeszcze jedno. Jaka skrzynie i jaki most bys wykorzystl do tego motoru???
  
 
Dzierzan jak mozesz to daj namiary na niebojacego sie szalonych pomyslow mechanika.
  
 
Może ktoś wpadnie na pomysł włożenia do PN jakiegoś TDi Jak się komuś uda, to ja od razu zrobię to samo.
  
 
swego czasu do fiatów i poldków wkładano silniki 2,0 z sierry i tu już nie dardzo dyło miejsce a przy 2,8 naperno nie wejdzie kiedyś widzałem taki silniczek bo chciałem kupić capri i jestem przekonany że nie wejdzie do fso 1500 ale próbować możesz hihihihii może go centralnie umieść hm prubuj, prubuj
  
 
BENY mi to samo chodzi po glowie . Chce miec Poldka 1,9 TDI z czerwonym DI.
  
 
SXC jak będziesz chciał to podjadę z tobą do niego. mam jedynie jego telefon kom i nie bardzo chciałbym go rozdawać bo nie wiem jak on na to zareaguje.
Gość naprawdę jest niesamowity jako nieliczny w Polsce robi wozy takie jak Jaguary , Rojsy i itp.Zna się naprawdę na rzeczy.Ostatnio chciał mi wkładać kompletny układ hamulcowy Brembo.tj podwójnie wentylowane tarcze, czterotłoczkowe zaciski, pompa i serwo.Niezły nie.On robi takie rzeczy na porządku dziennym.
Pozdrawiam.
Wrazie co kontakt do mnie jest w liście klubowiczów.
  
 
Oki bede pamietal
  
 
..szczerze mowiac to 2.0 v6 wejdzie do fiata ,a przy silniku przerobić trzeba miske olejowa i kolektory wydechowe,tzn.zrobić nowe bo oryginalne zeliwne za za szerokie o jakieś 1 cm każdy.. polecam obspawac ciągłym szwem łaczenie boczkow ze sciana grodziowa i kopuły + sztywniejsze sprezyny..ten silnik jest cięzszy ponad 50 kg..