[Zegary] [białe tarcze] - jak to się ma do przepisów?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio dostałem mandat (za .................. BIAŁY PRĘDKOŚCIOMIERZ. Tarcza (ściągnięta i wydrukowana) nie ma homologacji
Keen




[ wiadomość edytowana przez: keen dnia 2002-10-05 13:35:58 ]

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-07 15:13:01 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem tytuł ]
  
 
To jakaś bzdura przecież Cieniasy wychodzą firmowo z białymi tarczami. Jacyś po.........i ci policjanci.
  
 
No tak ale w CC tarcze białe są firmowe (merida czy jakos tak) a drukowane nie mają oznaczeń.
Zastanawiam sie czy urządzenia pomiaru prędkości w samochodzie powinny mieć jakieś atesty czy nie ?

pozd. k<

ps. porównywałem swoje tarcze z orginalnymi i podziałka (skala) nie ma przesunięć. tz, że odczyt jest taki sam jak na liczniku orginalnym.

  
 
o kurde dla mnie szok!?!?!? ja tez mam biale tarcze i jeszcze nigdy sie do nich nie przyczepil jakis policjant. cos mam wrazenie ze chyba chcial Cie udupic. nie podpadles czasem komus???
  
 
No to już ładnie co niektórych .....

Przecież to jest parodia, w jakim my kraju żyjemy, co ma tarcza licznika do bezpieczeństwa jazdy, niedługo trzeba będzie chyba posiadać homologacje na obuwie do jazdy samochodem

Kompletna bzdura.
  
 
Istna paranoja.A ja miałem właśnie zakładać sobie białe tarcze .To nic i tak założę Pozdrawiam
  
 
Rany paranoja...Tyle tylko moge niestety powiedziec
  
 
Witam.
Może oni mieli chetke na takie zegary.Jesli byli poldkiem to było ich namówic na wstapienie do klubu a nie na wypisywanie mandatu.Wtedy bysmy im zrobili zegary z kogutem.

Ps.Wkładam do bagażnika zapasowe zegary i w razie co to powiem ze jestem daltonista i ja widze czarne.
  
 
Nie jestem pewien czy policja ma prawo sprawdzać homologacje-legalizacje zegarów w sam. osobowych. Poza tym na jakiej podstawie potrafią to określić , jeżeli na zegarach nie ma żadnych cech homologacyjnych (przynajmniej na zewnątrz ).
Ja nie przyjął bym mandatu
A co do odwoływania się od mandatu , jeśli go przyjąłeś i podpisałeś to prawdopodobnie nie ma już odwołania.
  
 
EEEEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ Ludzie sluchajta co jo mam do powiedzenia. A wieje łodemnie mondroscia bo jo zem gorol z gor swietokrzyskich. I wiec jak mnie psy zatsymoli to sie tyz doczepili do biolych zegareckow. Wiec ja im na to: Panocki kochaniutkie a potrzebna homologacyjka na to pieronstwo?? A oni ze nie.
Wiec glupiutko zes zrobil zes pzyjol ten mandacik. Ni ma takiego przepisa co by ci mogli zrobic cokolwiek ze biole zegarynki.

_________________________
Pozdroofeczka Voyteck z GOR
  
 
Ej ze Voyteck nie zapominoj, ze joo tyz z tych regionów pochodze.A nawet bizej mi do tych górów.
Pozdrowienia K<<

[ wiadomość edytowana przez: keen dnia 2002-10-05 13:37:12 ]
  
 
Zaczynam się aż strachać na myśl, Jeśli Policjanci może tu tez zachodzą na naszą stronkę, to mówię do was. ,,Weście się kurna za łapanie prawdziwych przestępców drogowych bo mnie krew zalewa jak wyprzedza mnie merol ze spidem ok 210km/h obok radaru a wy nawet dupy nie podnościcie bo i tak pomażć żeby go dognać, tylko mnie haltujecie bo mam 82km/h w dozwolonej 70 i dopiero zaczoł się znak informujący o terenie zabudowanym a ja hamują silnikiem''. Pewnie jak na następny raz mnie zatrzymią i spojrzą mi na zegary mimo tego że mam oryginalny ale nie mam napisu RPT cos tam coś tam, bo to produkcji MERA Błonie a oni takich numerków nie dawali, powiedzą że se wstawiłem i nie mam homologacji, to im powiem
,,A wy nie macie kwalifikacji, żyjemy w kraju demokracji i na tarczy od zegara, mogę babkę nalepić se zara. Pewnie ta zmiana tarczy sprawia że tłumik mi głośniej warczy. dlatego odczep się Pan od mojej stylizacji wnetrza, bo na to homologacji przecież nie trza''

Pozdrówka
  
 
Wala, tak ty i inni mają rację... Jakbym chciał to i nawet przezroczyste budziki bym założył a niebiescy Panowie nie moli by nawet na to pie.....ć... ...Na tarczach nie ma żadnej homologacji...
  
 
Chujowo że przyjołeś mandat - chyba chłopcy chcieli na flaszkę. A z jakiego artykułu (za co dokładnie) dostałeś mandat?
  
 
ja tez mam biale zegary a mi sie nie przyczepili a o reszcie kontroli czytajcie

TU

[ wiadomość edytowana przez: Tomek_gdy dnia 2002-11-11 13:35:05 ]
  
 
Po pierwsze zobacz jaki paragraf jest na odwrocie.
Po drugie przeczytaj ten paragraf i zobacz co z niego wynika.
Po trzecie jeżeli go nie zapłacisz to przyjdzie wezwanie do sądu, a tam pały muszą ci udowodnić ty nie masz racji. Chociaż nie wiem co lepsze, płacić czy liczyć na polskie sądy.
  
 


[ wiadomość edytowana przez: keen dnia 2002-11-11 00:37:41 ]
  
 
Więc panowie w piątek sprawa się wyjaśniła.
Wg zapisów w kodeksie: w samochodzie musi znajdować się urządzenie służące do pomiaru prędkosci. Za brak w.w. policja ma prawo zabrać dowód rej. i skierować pojazd na badania techniczne. Identycznie w sytuacji kiedy policjant ma podejrzenia, że licznik jest uszkodzony lub przekracza tolerancje błedu. Kolegium stwierdziło, że policjant miał racje czepiając się do zegara. Jednocześnie anulowano mandat
( jako karę pieniężną nie przewidywaną w kodeksie) i chciano skierować mnie na przegląd. Po zapewnieniu iż obecnie mam już standardowe zegary przegladu tez nie będzie (naszczęście)!!!!

[ wiadomość edytowana przez: keen dnia 2002-11-11 00:33:39 ]
  
 
Dobrze że mam drugie zegary na zapas .

Białe tarcze to białe, już się większość policjantów do nich przyzwyczaiła, ale ciekawe jak zareagują na moje czerwone
  
 
acha, ale to tylko prędkościomierz musi być. Więc panowie te wszystkie obrotomierze, i inne wskaźniki duperelki mogą być na biało i się żaden pies nie ma prawa przyczepić....

Pozdrdawiam Cosmo