Pomocy 2103 czy 2106?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam od kilku dni jestem sczesliwym posiadaczem lady no wlasnie i tu mam problem z okresleniem modelu w dowodzie mam wpisane 2103 ale wg. zdjec znalezionych w necie wyglada mi to na 2106 chodzi mi tutaj o lampy poniewaz w moim modelu obramowki reflektorow sa prostokatne jest to moja pierwsza lajdaczka wiec nie jestem obeznany w tych wszystkich modelach moze kilka danych :
lada 2103 (wg.dowodu)
1981r.
silnik: 1500s

JESLI KTOS MOZE MI TO WYJASNIC BEDE BARDO WDZIECZNY !!!!
  
 
Zapodaj foty jakieś

DEx
  
 
2103 i 2106 już na pierwszy rzut oka różnią się kilkoma istotnymi szczegółami.

Łada 2103 (przód):


Łada 2106 (przód):


Inny jest także wygląd świateł z tyłu. Jeżeli masz światła cofania pośrodku klosza - masz 2106.

PS Skąd jesteś ?
  
 
tylne klosze to też sprawa dyskusyjna, bo ich zamiana to kwestja podciągnięcia przewodu od wstecznego, a wiem, ze niektórzy posiadacze aut którzy chcieli zaszpanować, ze mają nowość(tak, 25 lat temu tez tacy byli) podmieniali grile i zdeżaki i auto wyglądało na nowszy model. Ja bym sie raczej sugerował tylnymi błotnikami(jesli ają odblaski to 2106) to to twudniej wymienić, przednie błotniki tez mają inne kierunkowstazy. A pozatym nie mam pewności czy silnik 1500s był montowany w 2103. Głowy nie dam, ale 2103 miały tylko 1500 a 1500s to juz były w 2106.
Musisz brać pod uwage jedną rzecz, silnik można wymienić, błotniki jeśli zgniły tez mozesz mieć od 2106. Przyglądnij sie jeszcze we wnętrzu okolicom zapalniczki bo w w/w modelach tam była troszke inna zabudowa.
To tyle odemnie, mam nadzieje, ze podałem wystarczająco różnic zebyś rozwiał swoje wątpliwości co do posiadanego modelu Ładnej.
Pozdrawiam
Paweł
  
 
No nie wiem, czy lampy tylne mogą coś powiedzieć... 2103 i 2106 nie różnią się czasem pasami tylnymi? Zintegrowane światło wstecznego wymusiło chyba zmianę kształtu pasa, no i "zalepienia" otworu po lampie spod zderzaka. Jeśli się mylę, to sorry-poprawcie mnie. I tak jak napisał poprzednik-2103 miała listwę ozdobną z boku auta, która biegła od przodu kierunkowskazu, pod nim i do tyłu- takie coś _________/. Sam kierunkowskaz miał kształt rombu. W 2106 kierunkowskaz był prostokątny a listwa biegła od tylnej, górnej krawędzi kierunkowskazu. Poza tym są różnice w elektryce, tak mi się zdaje, których nie pamiętam. No i 2106 miały już zagłówki foteli i (chyba) takie ładne przetłoczenia na boczkach drzwi- jakieś ornamenty czy coś. Tam mi się kojarzy. pozdrawiam, daj znać jak już dojdziesz do odpowiedzi
  
 
Cytat:
PS Skąd jesteś ?



ŁOMŻA

teraz juz jestem pewien na 100% ze jest to model 2106 (swiatla cofania, listwa ozdobna biegnie do kierunkowskazu a nie pod nim itp.).
Najwidoczniej panie w uzedzie sie pomylily
  
 
Teoretycznie Slepy ma racje co do roznic tyle ze nie do konca jezeli chodzi o terminologie. Poczatkowo bowiem symbol 2106 byl zarezerwowany dla aut z silnikiem 1600 a modele z innymi silnikami dalej szly pod nazwa 2103 mimo liftu. Dopiero pozniej 2106 okreslono wszystkie modele po lifcie. Dlatego tez kupa szostek ma w papierach wpisany model 2103

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
dodatkowy szczegol to chromowana listwa na przednim blotniku.W 2106 dochodzi tylko do prostokatnego kierunkowskazu, 2103 idzie pod rombowatym kierunkiem i wchodzi na jego przednia sciane.
  
 
sprawdzilem dzisiaj na tabliczce znamionowej i pisze :

model 21061
engine: 2103
  
 
To tez dodaj zdjecia, jaka ladna Lade masz
21061 tych jest u nas wiecej niz 2106, wlasciwie to tylko w silniku, ktory jest taki jak w 2103, jest roznica od 2106 I wlasciwie jeszcze odblask (czerwony lub pomaranczowy) na zadnym blotniku ma 2106, 21061 tam ma czarny prostokat z napisem i znakiem, mlodsze 21061 tam juz nie maja niczego.
I Plyszczarz, 21061 (1500S) i 2103 (1500) maja taki sam silnik (2103) To tylko nazwanie samochodu
  
 
A oto Łada naszego kolegi. Sesyjkę zrobiłem przypadkiem na mieście, jeszcze przed sprzedażą mojej 2107-ki i kupnem 2106 przez Risso86: